Komentowana treść: Revision 2014 - wyniki
[#31] Re: Revision 2014 - wyniki
Mnie sie akurat najbardziej podobalo demo Verigo/Y-Crew i doslownie jeden efekt z dema Rift/TBL - mokre ulice miast z tymi swiecacymi napisami razem z tlem muzycznym, fajnie to wyglada
[#32] Re: Revision 2014 - wyniki

@slay, post #24

slayer:
"...Twoja grafika ozdobi scenowy dział PPA#12."
No problem - dzięki
radek:
"...kamień wygląda jakby się unosił lekko..."
- tak, bo się unosi :) widać cienie na podłożu
w trakcie pracy sporo elementów się zmieniło i rzeczywiście portal może w tej chwili nie najlepiej się komponuje z otoczeniem - dzięki

sir lucas, jubi, buli: - dzienx
"..mógłbyś coś więcej o niej napisać?"

Hmm, no w sumie więcej jest na deviancie czy pixeljoint ale w koślawym angielskim więc parę słów spróbuję napisać:
Ta praca ma dość złożoną genezę he he:
- To swego rodzaju ukłon dla grafiki z gier i demosceny moich początków na amidze (93) Ktoś słusznie zauważył, że przypomina mu Ishara (mój ulubiony rpg z tego czasu i gatunku).
- Można to traktować jako grafikę z rpg którego kiedyś robiłem (i nadal wracam jak mam czas) na ami.
- Z innej strony efekt obciachu jaki zrobiłem w zeszłym roku wystawiając grafikę zrobioną w 2 godziny (5 minut przed deadlinem) - tym razem chciałem nieco bardziej dokończyć..
- ostatecznie jest to element projektu który przygotowuję (zupełnie z innej branży)

32 kolorki a więc standardowy lowres na ocs/ecs - dlaczego.. z kilku powodów:
- najważniejszy jest banalny - takie ograniczenie miał konkurs,
- jak pisałem gra miała być na a500 (początkowo)
- a poza tym to fajne wyzwanie
- no i amigowa scena wraca do a500 a każdemu marzą się obrazki w demie :P.

Narzędzia - Kolejno Brilliance, grafx2, photoshop i znów brilliance grafx2 itd. Dużo w szopie tym razem (ale czyste pixel pushing w ustalonej rodziałce i palecie z brilliance) bo rysowałem na różnych kompach i miejscach - np Szczecin - Warszawa - Saarbrucken oraz na trasie pomiędzy tymi punktami ;)
Około 100 godzin intensywnej pracy, pewnie nawet więcej - z czego prawie połowa na walkę z paletą ocs - większość z tego kosztem snu niestety.
To w sumie mój pierwszy "prawdziwy" obrazek na amigę 500
- Fajnie, że kogoś zainteresowała grafika na amidze na ppa:)
uff.

jeszcze rzutem na taśmę - nikt bezpośrednio nie pochwalił kiera za efekty (chyba), a to na serio jest światowy poziom (nie tylko na ami) co niekoniecznie widać od razu
[#33] Re: Revision 2014 - wyniki

@jokov, post #32

Dzięki jok za miłe słowa i również po raz kolejny gratuluję! Czegoś takiego na OCS faktycznie oczy me nie widziały :)

I kolejny raz przepraszam za absencję podczas compo. Zawsze staram się obejrzeć wszystkie, ale nie zawsze wychodzi. Akurat zmierzałem pod bigscreen jak ktoś mnie zawołał, zagadał i nagle się okazało że już po compo... :(
[#34] Re: Revision 2014 - wyniki

@Sir_Lucas, post #26

Rzeczywiście, bardzo ładnieOK

czegoś takiego pod OCS nie widziałem

W grafikach związanych ze sceną, czy w ogóle? pomysł
[#35] Re: Revision 2014 - wyniki

@jokov, post #32

Engine Elude jest po prostu ekstra. Naprawdę klasa, widać geniusz kodera. Ale... gdzieś prawie zawsze u nich mi czegoś brakuje. Muza i kod pierwsza liga, ale design bardziej mi się podoba w TBL.
[#36] Re: Revision 2014 - wyniki

@Sir_Lucas, post #26

Ja widzialem podobna jakosc w Agony, no i pare graficzek w EHB bylo podobnych, ale oczywiscie gratulacje dla jokova, miejmy nadzieje ze uda sie zobaczyc wiecej grafik jego autorstwa

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 17:23:20 przez michal_zukowski
[#37] Re: Revision 2014 - wyniki

@michal_zukowski, post #36

Też miałem na myśli Agony pomysł MajstersztykOK
[#38] Re: Revision 2014 - wyniki

@twardy, post #7

Niestety pełna wersja Sepulki planowana jest na jesień. Osterowi bardzo podoba się Serenity, uważa że Kiero super zrobił. Ja na spokojnie obejrzę produkcje dopiero za parę dni.
[#39] Re: Revision 2014 - wyniki

@slay, post #24

Jok - zajebista grafika, gratulacje!

Dem na Ami było tak mało, że A500 startowało razem z dużymi amigami (a nie w oldschoolu) :(

Ale w sumie to wszystkie dema amigowe mi się podobają - mam nadzieję, że plotka z Elude o podjęciu decyzji po kompo, że to nie koniec jest prawdziwa OK

Demo Elude to demo, które wciąga - oglądam je w kółko i coraz bardziej mi się podoba ;)

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 12:03:48 przez xeen
[#40] Re: Revision 2014 - wyniki

@Deftronic/..., post #38

Hej ! To dobrze, że jest planowana :)) Zapowiadała się świetnie. Muza Mccnexa mnie rozwaliła. Pozdro!
[#41] Re: Revision 2014 - wyniki
W końcu na weekendzie znalazłem chwilę, żeby coś obejrzeć (nie do końca się udało.)

Aomi/Artway całkiem sympatyczne demko.

Serenity/Elude- no mega, demo z innego świata, uzależnia- niesamowity klimat, po zakończeniu, czułem się jakby ktoś brutalnie wybudził mnie ze snu- byłem w transie, chciałem jeszcze!! To demo to jest już ARTYZM.

Zupełnie inne jest podejście TBL- Rift.
Świetna robota, imponują jakością rendery (antyaliasingi itp) i fajnie, że wrócili (tym razem nie podobała mi się scena z górami). Scena "tytułowa z baletnicą" też mnie nie zachwyciła, czegoś w niej brakowało, ale obejrzeć takiej jakości demo na Amidze to czysta przyjemność.. ale

ale mi demo się wysypuje (apollo 060@50, 64 MB ram) na scenie z rozkwitającą różą- ktoś miał z tym problem?l
[#42] Re: Revision 2014 - wyniki

@BULI, post #41

U mnie na A4000D z CSPPC 68060 66MHz i 128MB ram chodzi bez problemu. Próbowałeś tylko z setpatch i bez żadnych rezydentnych programów?
[#43] Re: Revision 2014 - wyniki

@flops, post #42

Już wszystko sobie powyłączałem, więc zostaje mi tak jak sugerujesz wyłączenie remapapollo, bo albo się z czymś tam gryzie, albo brakuje FASTU (64MB).
[#44] Re: Revision 2014 - wyniki

@BULI, post #43

A spróbuj podbić stos w ikonie startowej do 20000.
[#45] Re: Revision 2014 - wyniki

@Sir_Lucas, post #44

Demo TBL jest bardzo pamieciozerne, mi na "dzien dobry" zakrzyczalo o 57 MB wolnej pamieci. Tak wiec jedynie bez s-s moge je obejrzec. Tyle tylko ze przy moim konfigu to raczej niemozliwe bo nie mam monitora ani TV podpietego pod standardowe wyjscie video. Suma sumarum, moge je obejrzec na ta chwile jedynie na YT.
[#46] Re: Revision 2014 - wyniki

@Phibrizzo, post #45

Stosu nie zmieniałem (czyli zostało 100000), ale bardzo możliwe, że brakowało pamięci.
Musiałem wykosić prawie wszystko- ale poszło do końca OK (w sumie to okazało się, że to była ostatnia scena tuż przed ostatnią planszą).
[#47] Re: Revision 2014 - wyniki

@xeen, post #39

Obejrzałem oba demka (Rift/The Black Lotus i Serenity/Elude) po kilka razy i stwierdzam że oba są bardzo fajne, jednak z delikatną przewagą produkcji Elude.
[#48] Re: Revision 2014 - wyniki

@waldiamiga, post #47

A ja niestety muszę obejść się smakiem... TBL wymaga dużej ilości Fastu, Serenity nie odpala (domyślam się że też mu pamięci brakuje), mój konf na ww dema odpada

Choć Aomi/Artway żeby działał... 2MB w pliku...

Ale działa za to Hakerence Summer :)
[#49] Re: Revision 2014 - wyniki

@Romlen, post #48

W końcu wróciłem po podróżach na chatę i obejrzałem w spokoju demka.

Demo Elude super. Bardzo mi się podoba. W końcu jest dla mnie "kompletne" tzn. wszystko w nim jest fajne. Wcześniej bywało z tym różnie, generalnie nigdy w ich demach nie leżała mi muzyka. No, może chyba poza dwoma wyjątkami. "Serenity" można ogldać wiele razy i to także zasługa bardzo fajnej, leniwie sączącej się muzy. Moim zdaniem powinni mieć 1sze miejsce i wielka szkoda , że powrót TBL przysłonił ludziom klasę tej produkcji. Niestety tak to już jest na party, że często najlepsi nie wygrywają, za to historia wyrówna rachunki i w przyszłości - podejrzewam - to dzieło Elude będzie wyżej stawiane niż "Rift".


Co do dema TBL - fajnie że wrócili. Demo niezłe, ale na pewno nie lepsze niż produkcja Elude. Muzyka jak dla mnie słaba. Bardzo lubię Blaizera ale głównie za to, co robił na początku lat 90tych no i w ostatnich produkcjach TBL. Głównie "Silkcut". Dla mnie to jest jego scenowe opus magnum.
[#50] Re: Revision 2014 - wyniki
Elude bardzo fajne demko, świetny soundtrack.
[#51] Re: Revision 2014 - wyniki

@Mariodj, post #10

Powinni punktować Serenity/Elude ponieważ jest lepsze, a po drugie co WAŻNE działa na karcie graficznej! , TBL niech się uczy.
[#52] Re: Revision 2014 - wyniki

@Pawelek, post #51

Działa na grafice? OOoo- Super OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem