Komentowana treść: Nowości z firmy Elbox
[#1] Re: Nowości z firmy Elbox
Szybkość ogólnie przyzwoita, ale transfer z dysku (ponad 13 MB na sekundę) to już wypas OK Byle to stabilnie działało i coś czuję, że nie braknie klientów.

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 19:33:20 przez tOMashBe
[#2] Re: Nowości z firmy Elbox
Pięknie! Nowe Medki, nowe turbo, sporo się w Elboxie dzieje, to naprawdę dobry news - znowu Polska rulez w ami-świecie! pci.library 9.9 to dla mnie szansa na RAM z Radeona przy Medku 1200 1.0 i Apollo 1260!

/parallax mode on
OK OK OK
/parallax mode off

ok, racja
[#3] Re: Nowości z firmy Elbox
została przesunięta na drugi kwartał 2014 roku

No, idealnie - na gwiazdkę. Zdążę uzbierać OK
[#4] Re: Nowości z firmy Elbox
Elbox wiecznie żywy. To niesamowite. :)
[#5] Re: Nowości z firmy Elbox
Ładne prezenty przygotowali na 20-lecie upadku C=. OK
[#6] Re: Nowości z firmy Elbox

@MDW, post #4

Zgadza się, tyle lat OK Wielkie brawa Thanks
[#7] Re: Nowości z firmy Elbox

@parallax, post #6

Super wieści, tylko czekać na E/Box2

Mam pytanie jaka jest różnica po między FastATA MK4 dla A1200 i wersją CF? Inne nazewnictwo
żeby podkreślić możliwość podłączenia kart CF czy jest jakaś różnica w samym sprzęcie?
Próbowałem znaleźć informacje na ich stronie, ale najwidoczniej wprowadzają jakieś zmiany bo
linki prowadzą donikąd.
[#8] Re: Nowości z firmy Elbox

@Radek_Cz, post #7

[#9] Re: Nowości z firmy Elbox

@mccnex, post #2

Dwa małe pliczki i tyle radości!ELBOX rulez!!!Czekamy na smoka....
[#10] Re: Nowości z firmy Elbox

@Dorian3d, post #8

Czyli sam kontroler się nie różni, zastanawiam się czy dodają przejściówki CF/SATA widoczne na zdjęciu
bo z opisu ze strony Alinei to nie wynika jednoznacznie.
W package contents tego nie ma, choć w opisie powyżej coś tam wspomnieli.

Tak czy inaczej dobra robota, coś się dzieje i najwidoczniej będzie im się to opłacało bo w innym wypadku
dali by se siana.
[#11] Re: Nowości z firmy Elbox
Podepnę się pod wątek i zapytam, czy ktoś kiedykolwiek korzystał z upgrade'u FastATA oferowanego przez Elbox? Mam w Amidze FastATE "jedynkę", wczoraj została jednak wymontowana gdyż irytacja związana z gubieniem dysków osiągnęła apogeum. Wizualnie widać iz podstawki pod MACH'y są delikatnie wybrzuszone po bokach więc pewnie są problemy z pełnym stykiem, zastanawiałem się właśnie nad przelutowaniem wszystkiego bezpośrednio do płytki bądź wspomnianym upgradem. Kontroler co prawda przeleżał parę ładnych lat w mało sprzyjających warunkach (garaż) jednak nie widać żadnych śladów korozji, odbarwień na PCB. Czy ktoś robił kiedykolwiek taki "upgrejd" warto czy lepiej zainwestować w "świeżą" elektronikę?
[#12] Re: Nowości z firmy Elbox

@Krencik, post #11

Poprawione są wsady i działa AllegroCDFS na nowszej wersji o ile dobrze kojarzę. Ja chyba bym sprzedał toto i kupił świerzaka z Elbox.
[#13] Re: Nowości z firmy Elbox

@mccnex, post #2

Mam w tej chwili taki konfig o jakim piszesz (kiedyś też pisałeś o problemach) i nie zetknąłem się z żadnym mitem na temat tego, że Apollo z Medkiem nie działa, albo, że nie można używać ramu Radka pod Workbenchem- wszystko działa (i to już na starym sterowniku)!

Co do ElboXu- super, brawa dla Chłopaków OK
[#14] Re: Nowości z firmy Elbox

@Krencik, post #11

Osobiście sam przelutowałem sobie podstawki na dużo lepsze pozłacane,gdyż miałem podobne problemy,ale w "trójce" i wszystko wróciło do normy.Bezpośrednio na płytkę będzie trudno,bo to przewlekańce a nie SMD.
[#15] Re: Nowości z firmy Elbox

@Krencik, post #11

machy siedzą w podstawkach przewlekanych, a nie smt więc raczej nie przylutujesz ich bezpośrednio do pcb
jeśli Twój problem to rzeczywiście podstawki machów, a nie kontakt ROM/GAYLE to możesz poodginać blaszki w podstawkach co na dłuższy czas wystarczy, ale najlepiej wymienić podstawki na nowe co też ja u siebie popełniłem

też mam MKI, ktoś może wie ile kosztuje taki upgrade?
może bardziej się opłaca niż kupno nowego
[#16] Re: Nowości z firmy Elbox

@_arti, post #3

Nieűle sië prezentuje ten turboflyer.Prawie 9 MIPS i 13 MB/s z CF-ki,wow!
[#17] Re: Nowości z firmy Elbox

@Grisza, post #16

jeśli chodzi o sugerowaną cenę to można powiedzieć, że taniocha w porównaniu do takiego np. E Matrix 530 in this days
[#18] Re: Nowości z firmy Elbox

@Kilos, post #17

plus vat

jeżeli ponad 1200 plnów za 030 uważasz za tanio to ja nie wiem

choć porównując cenę tamtego na amibay to jak za darmo.

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 15:09:47 przez damianx
[#19] Re: Nowości z firmy Elbox

@Dorian3d, post #8

Wiem tylko jedno. Ta ich przejściówka z IDE na SATA to się na śmietnik nadaje tylko. Lepiej by było jakby od razu zrobili kontroler S-ATA do Amigi i wtedy to by był strzał w dziesiątkę.
[#20] Re: Nowości z firmy Elbox
Fajnie że coś się dzieje ale zamiast nowości powinno być "odgrzewane kotlety" :) TurboFlyer 530 fajna karta ale poza moim zasięgiem finansowym. Błagam o wsparcie 3d pod os 3.x dla radka! OK
[#21] Re: Nowości z firmy Elbox

@PrzemasIII, post #20

Obawiam się, że ich na oczy nie zobaczysz. A jeżeli nawet kiedyś, to nie będzie pochodził z Elboxu.
[#22] Re: Nowości z firmy Elbox

@PrzemasIII, post #20

3d dla Radeona w 3.9 byłoby super - to prawda! Byłbym nawet skłonny zapłacić za taki sterownik.
[#23] Re: Nowości z firmy Elbox

@alekc, post #22

Nie tylko Ty i ja :) Była swojego czasu ankieta na ten temat.
[#24] Re: Nowości z firmy Elbox

@gilban, post #19

powinni zmniejszyć rozmiary FastATA 1200
Bo z amigi robią się piramidy egipskie




ale od lat 90 bez zmiany


Ostatnia aktualizacja: 26.04.2014 20:18:06 przez Dorian3d
[#25] Re: Nowości z firmy Elbox

@Dorian3d, post #24

No turbo + cf + usb + sata to chyba za duże oczekiwania :)
[#26] Re: Nowości z firmy Elbox

@Dorian3d, post #24

A obudowę domykasz? Próbowałem kiedyś zmieścić FastATA i Indi (z podstawkami), ale niestety klawiatura nie pozwalała domknąć obudowy.

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2014 21:17:08 przez ITU
[#27] Re: Nowości z firmy Elbox
moje pierwsze rozszerzenie do A1200 pochodzilo od Elbox'a (Elbox 1200/4), niesamowite jak dlugo ta firma istnieje i cos jeszcze robi.
[#28] Re: Nowości z firmy Elbox

@ITU, post #26

nie da rady to będzie w tower
albo zrezygnuje z FastATA w tower
[#29] Re: Nowości z firmy Elbox

@sigma2pi, post #27

praktycznie robi to samo co kiedyś
[#30] Re: Nowości z firmy Elbox

@Dorian3d, post #28

Ja właśnie zamieniłem FastATA na EIDE'99, jest wolniej, ale wszystko się mieści i jest dodatkowe miejsce na chłodzenie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem