Komentowana treść: iUAE 1.0
[#1] Re: iUAE 1.0
Szybka instalka z Cydii, odpalenie i.. uruchamia się. Ustawienia nie wyświetlają się na pełnym ekranie i dostęp do części z nich jest niemożliwy.(pewnie na iPadzie jest OK) Testowałem na iPhone 3GS z iOS 6.1.2 JB. W tym tygodniu będę miał iPhone 4S więc też przetestuję.
[#2] Re: iUAE 1.0

@waldiamiga, post #1

Ja próbowałem skompilować, ale wygląda że w repo brakuje plików graficznych, które autor trzyma na swoim pulpicie
[#3] Re: iUAE 1.0
to dziwne, ze na iOS nie ma jeszcze dobrej w miare emulacji Amigi, podczas gdy na Androidzie hula (25fps) az milo, nie tylko przyslowiowa piecsetka, na dosc taniutkich smartfonach.
[#4] Re: iUAE 1.0

@sigma2pi, post #3

to dziwne, ze na iOS nie ma jeszcze dobrej w miare emulacji Amigi

To polityka firmy Apple wręcz zakazująca umieszczania emulatorów na AppStore. Długo kazano nam czekać na emulator z Cydii. Ja rozwiązałem to zupełnie inaczej - gra "Defender Of The Crown" na iOS która jest niczym innym jak emulatorem Amiśki z kickstartem oraz dwiema dyskietkami ADF z amigową wersją gry. Po prostu podmieniałem te dwie dyskietki zachowując ich oryginalne nazwy, w ten sposób oglądałem demka na moim iPhone.
[#5] Re: iUAE 1.0

@sigma2pi, post #3

podczas gdy na Androidzie hula (25fps) az milo

U mnie 50 FPSów ok, racja
[#6] Re: iUAE 1.0

@BULI, post #5

to zalezy od procka, moj smartfon kosztowal 200 pare zlotych, wiec hula piecsetka/szescsetka na 25fps w 99% - emulacja chipsetow troche zajmuje tego ARMa, natomiast inaczej sprawa wyglada w przypadku OSa z hdf kiedy emulowany jest glownie procek.

ps. notabene, ekran tego smartfona nie ma 50hz, dokladnie ma 33.33Hz :), wiec 25fps styka.

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2014 13:42:30 przez sigma2pi
[#7] Re: iUAE 1.0
Jest jeszcze jeden emulator na iPada/iPhone a nazywa sie "AmigaPad" juz nie kontynuowany. Kiedys byl dostepny w cydii, obecnie juz nie jest, ale w sieci mozna znalezc link do wersji 2.1 (ostatnia wersja jesli aie nie myle ma numer 2.1.1). Sprawdzilem u siebie i dziala, jest bardzo okrojony, mozna wrzucic ADFy do 2 wirtualnych dyskietek, wybrac sterowanie (myszka, joystick, klawiatura) i zrestartowac, system amigi 500, ot tyle ;)
[#8] Re: iUAE 1.0

@Dakti, post #7

Przyznam że nie znałem tego emulatora, czy dysponujesz może plikiem .deb ,wrzucił bym sobie go ręcznie bo pomimo iż dodałem repo do listy to nie bardzo mi ten emulator wynajduje.

EDYTA: Ok, znalazłem już.

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2014 19:08:35 przez waldiamiga
[#9] Re: iUAE 1.0

@waldiamiga, post #8

a ja nie znalem iUAE to sie wymienilismy :) mialem dodac link, ale pisalem wiadomosc w przerwie szkolenia i nie zdarzylem odszukac na czas, ja w cydii tez nie znalazlem po dodaniu repo z sieci, ale na jakiejs stronie www - plik w formacie .ipa (v. 2.1) tez znalazles ta sama wersje? szkoda ze zaden z nich nie przypomina winuae, oba sa bardzo ubogie, ale dobrze ze chociaz takie sa ;) pozdr.
[#10] Re: iUAE 1.0

@Dakti, post #9

plik w formacie .ipa (v. 2.1) tez znalazles ta sama wersje?

Tak, już zainstalowany w 3GS.
Wracając do iUAE, ta wersja nie jest używalna na iPhone3GS, brak możliwości ustawienia jakichkolwiek opcji.






Ostatnia aktualizacja: 21.05.2014 21:23:32 przez waldiamiga
[#11] Re: iUAE 1.0

@waldiamiga, post #10

tak, ta sama wersja :) szkoda ze przycina iUAE na telefonie, na ipadzie widac caly ekran, pozdr.
[#12] Re: iUAE 1.0
smartfon za 4000 ma gorsze oprogramowanie niz smartfon za 300 zl, ale ma za to nadgryzione jabluszko, nie ma to jak jakosc Apple znana od lat.
[#13] Re: iUAE 1.0
a propos Apple to stala sie ta firma jeszcze jednym symbolem

http://myapple.pl/content/6292-protesty-przed-salonami-resellerow-apple.html

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem