Komentowana treść: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia
[#1] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia
Za stary już jestem by wierzyć, że cokolwiek takiego się pojawi...
[#2] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia
a ićcie Wy wszyscy f cholere... siedzi, pije i chrupki
[#3] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia
Sugerowałbym zmianę nazwy, twórcy gier z serii Apollo Justice/Phoenix Wright mogą mieć fochy...
[#4] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia
Zdaje mi się, że gdzieś słyszałem, że nazywanie rzeczy "Phoenix" może się skończyć tak, jak nazwanie statku "Titanic"
[#5] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia

@glichtanski, post #4

a niby gdzie? Firefox pierwotnie nazywał się Phoenix, Phoenix jest też jednym z wiodących producentów BIOS. Phoenix jest stolica Arizony i w Phoenix też mieszkał Rolf i Kate która miała najfajniejszo dvpe w Knights of Xentar siedzi, pije i chrupki
[#6] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia
Wątpię żeby byli chętnipomysł
[#7] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia
Bardzo wypasne rozszerzenie do klasyka.

Ciekaw czy Kierowe dema na tym pojda?
[#8] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia
a skąd niby wezmą do tego procesory???
[#9] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia

@_arti, post #1

Za stary już jestem by wierzyć, że cokolwiek takiego się pojawi...
Czytając tą wiadomość zastanawiałem się czy dzisiaj nie pierwszy Kwietnia, bo to co ma być na tej karcie to lekki kosmos. Ale potem zauważyłem że to dzieło Majsty, chyba on jako jedyny jest wstanie spełnić te "groźby". Groźby dlatego że i ACA500 i TF530 stracą rację bytu, a patrząc na cenę Wampira do A600, strach przed Feniksem wydaje mi się jak najbardziej uzasadniony.

@sebbb
To dzieło Majsty, on nie potrzebuje procesorów

Zastanawiam się tylko co to jest za mini-usb i slot po przeciwnej stronie na dodatkowej płytce.
A poza tym jeśli tam ma być hdmi, to czy nie będzie potrzebne jakieś połączenie z czipsetem, tak z gwinta prosto z procka?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2014 13:30:34 przez Radek_Cz
[#10] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia

@sebbb, post #8

cyclone V + phoenix 68k core ?
[#11] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia
Dziwię się trochę, że nikt nie zdecydował się na wypuszczenie Apollo jako osobnego urządzenia. Skoro mamy już DDR3, SD, MAPROM, USB, HDMI, AGA lub Super-AGA to jaki problem dorobić Paule, port FDD IDE plus możliwość instalacji 060 i już jest Natami ;) po co męczyć klasyki...
[#12] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia

@Skiba, post #11

To znalazła się już dokumentacja do Pauli i innych Amigowych układów ?
[#13] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia
Przy tak wielu fajnych wersjach nie ma tego co by mnie najbardziej zainteresowało, czyli karty do A600 z AGA lub superAGA i prockiem 060
[#14] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia

@Skiba, post #11

[quotepo co męczyć klasyki...
[/quote]
Racja. I po co płacić. I po co czekać. WinUAE już i jest przecież darmowy.
Ja mimo wszystko wolę żywego i cherlawego klasyka niż wypasioną emulację.
[#15] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia

@RadoslawF, post #12

A w ogóle ktoś szuka?
[#16] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia

@Skiba, post #15

Ponieważ jestem weekendowym amigowcem proszę o wybaczenie, ale co to dokładnie jest super-AGA?
[#17] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia

@Gżegżółka, post #16

superaga to taki fpyte wypasiony w kosmos 16mln kolorów z 4000x3000, czy coś koło tego.
[#18] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia
emulacja tylko 68000? no to karta do niczego nieprzydatna.
[#19] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #18

fajnie by było jakby działała z acą siedzi, pije i chrupki
[#20] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia

@_arti, post #1

no na 100 może 1 wypali
[#21] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #18

Ktoś cię okłamał. Phoenix to miał być skrojony apollo core, a ten z kolei miał mieć funkcjonalność ok 040 jeśli chodzi o ISA, może nawet 060, ale z dodatkowymi bajerami, głównie duży szybki cache i duża szybka pamięć. 68000/20 to ma, ale vampire z TG68.
Apollo miał być "komercyjnym" softcore, który każdy za mamonę mógłby sobie kupić i zaimpementować, phoenix miał być stricte do turbiaczy Igora. Jak widać wyszło im coś innego...

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2014 20:40:53 przez abcdef

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2014 20:48:55 przez abcdef
[#22] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia

@abcdef, post #21

http://apollo-core.com/index.htm?page=features

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2014 21:09:23 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#23] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia
czy te wszystkie osoby z takich projektow czy z amiga os morph nie mogliby sie dogadac i stworzyc jednej firmy,bo naprawde to juz staje sie powoli zalosne,a jak to mowi szary wilk to musi byc zalosne do 6 scianu k,ja wiem ambicjonalne sprawy itd moja d jest wazniejsza od d itd ale ile mozna przeciez wydaje mi sie ze znajda sie jakies powazne osoby co to sie nie obrazaja 10 razy na godzine.
[#24] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia

@SzaryWilk, post #23

Zaproś ich do siebie i pogadaj z nimi, przekonaj. Może po prostu na to jeszcze nie wpadli?
[#25] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia

@recedent, post #24

A po co mi 200 mips 68000? Dema na 060 nie pójdą. Quake nie pojdzie ani nawet Doom.

Tak na marginesie - czy to nie jest projekt który wypączkował z Natami ?
[#26] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia

@twardy, post #25

Skoro do klasyka ma być podłączana karta z emulowanym procesorem to nie lepiej wziąć x86 albo ARM?
moim zdaniem albo prawdziwy procesor 68k albo juz lepiej całość emulować. Bo chyba nikt nie jest w stanie zrobić emulowany 68k w 100% zgodny z oryginałem.
Po co tak kombinować? I tak dojdziemy do punktu, w którym "nie da się więcej" i zostanie emulator.
Moim zdaniem trzeba zachować umiar.

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2014 22:22:05 przez tOMashBe
[#27] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia

@tOMashBe, post #26

masz już emulator na pc
a takie turbo jest dla tych co chcą nową kartę turbo do amigi a takich się trochę znajdzie

tylko ta karta powinna przedstawiać się jako najlepiej 030 a nie 000 ...
[#28] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #22

A w overview także możliwość wykonywania kodu Coldfire ... Czyli CPU32, czyli minimum okolice 68020 jeśli chodzi o samo ISA.
[#29] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia

@tOMashBe, post #26

Jest WinUAE lub Aros dla tych co chcą ARM, albo x86.
Tutaj (w tej karcie) procesor nie jest emulowany, tylko jest zaimplementowany od nowa na bramkach wew. tego małego układu, a to ogromna różnica, reszta podzespołów jest na płycie gł. Amigi i nie trzeba jej emulować. Ogólnie świetna sprawa z tą kartą, oby ujrzała światło dzienne.
Emulacja != FPGA itd.

legenda:
(!= nie równa się)

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2014 09:40:08 przez flops
[#30] Re: Apollo Phoenix - zapowiedź i zdjęcia

@flops, post #29

Emulacja != FPGA itd.


To zależy, jak zdefiniujesz emulację. Jeśli najbardziej ogólnie, na przykład jako "udawanie zachowania jednej rzeczy przez inną rzecz", to jest to jak najbardziej emulacja. Żeby faktycznie odróżnić FPGA od takiego np. WinUAE musiałbyś zbudować sobie zawężoną definicję emulacji specjalnie skrojoną pod twoją z góry założoną tezę, tak aby wykluczyć FPGA.

Aby daleko nie szukać, zajrzyjmy do angielskojęzycznej Wikipedii:

http://en.wikipedia.org/wiki/Emulator

In computing, an emulator is]hardware or software or both that duplicates (or emulates) the functions of one computer system (the guest) in another computer system (the host), different from the first one, so that the emulated behavior closely resembles the behavior of the real system (the guest).


i z tego samego artykułu, niżej:

A hardware emulator is an emulator which takes the form of a hardware device. Examples include the DOS-compatible card installed in some old-world Macintoshes like Centris 610 or Performa 630 that allowed them to run PC programs and FPGA-based hardware emulators.


Jeśli twierdzisz że jest inaczej, zapraszam do poprawienia tego hasła na Wikipedii.

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2014 10:15:48 przez jubi
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem