Komentowana treść: Nowa wersja sterownika dźwięku dla AmigaOne X1000
[#31] Re: Nowa wersja sterownika dźwięku dla AmigaOne X1000

@rwks, post #27

Czy jednak tylko ja mam wrażenie, że twórcy/użytkownicy tego sprzętu coraz bardziej stawiają na Linux, gdzie wszystko jako tako działa?


Porównując ilość wątków i listów na tym forum http://forum.hyperion-entertainment.biz/index.php?sid=99e86f5efb94e5261c3eba780416f39e to jednak chyba tylko Ty masz takie wrażenie.

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 01:02:50 przez TomK
[#32] Re: Nowa wersja sterownika dźwięku dla AmigaOne X1000

@TomK, post #31

ja mówię o tym: http://blog.a-eon.biz/blog/

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 09:31:33 przez rwks
[#33] Re: Nowa wersja sterownika dźwięku dla AmigaOne X1000

@rwks, post #32

Kilka moich luźnych myśli, wyssanych z mojego własnego palca, ale nie do końca bezpodstawnych, bo opartych na faktach - mniej lub bardziej znanych .

AX1000, jakkolwiek ma spore możliwości sprzętowe jak na warunki amigowe, to jest to ze względu na procesor tam zastosowany ślepa uliczka, bo po prostu procki są coraz mniej dostępne i coraz droższe. Przez co A-Eon i Hyperion muszą teraz niejako tracić czas na oprogramowanie nowych maszyn, zamiast użyć całej "pary" na dopracowanie systemu.
Biorąc pod uwagę zasoby ludzkie jakimi dysponują, nie mogło się stać inaczej jak właśnie się dzieje i przez to spore spowolnienia, aczkolwiek nie jest tak że system nie idzie do przodu.
O szczegółach pisać nie mogę - bo nie mogę i nie znam wszystkich.

Natomiast wiem na co się pisałem i nie mam wygórowanych oczekiwań, cenę też znałem.
Dlatego nie rozumiem reakcji ludzi kupujących sprzęt pod Aos4.x i potem marudzących że coś jest tak a nie tak, albo że czegoś nie ma. Mam tu na myśli ludzi z for zagramanicznych przede wszystkim.

@recedent
Mógłbyś zarzucić linkiem do wątku/rozmowy, z której pochodzą podane przez ciebie cytaty odnośnie Mosa na AX1000? Nie wiem dlaczego mają takie podejście do sprawy i chciałbym sobie rozjaśnić sytuację.
[#34] Re: Nowa wersja sterownika dźwięku dla AmigaOne X1000

@Radek_Cz, post #33

Jeśli chodzi o Bena to stare wojenki jeszcze, linkow nie mam a opowiadac z pamieci nie bardzo chce, w kazdym razie to czasy jeszcze, ze MOS mialbyc AOS a Pegasos Pegasosem czy tam moze Amigą One. Stare dzieje ale nie tylko Polacy są pamiętliwi i lubią stare wojenki dalej toczyć. Sprawa sie troche rypła bo już dawno czerwonym sie juz nie chce bawic w wojenki wiec niebiescy nie maja z kim, no bo z kim, z linuksowcami, windowsowcami, no bo tak bez wojenek... to nudne dla niektórych. Ale w tych wojenkach jedna opcja tez wybrala dobre rozwiązanie i dala ignore
[#35] Re: Nowa wersja sterownika dźwięku dla AmigaOne X1000

@Radek_Cz, post #33

Wypowiedź Trevora pochodzi z wywiadu z Amiga Roundtable, wypowiedź Franka - z forum MorphZone. Znalazłbym Ci i zarzucił linkiem, ale czasu chwilowo brak.
[#36] Re: Nowa wersja sterownika dźwięku dla AmigaOne X1000

@rwks, post #32

Daj spokój. Blog porównujesz z Forum? Zresztą Trevora obowiązuje NDA na AmigaOS i nie może o wszystkim pisać tak jak o Linuksie.
[#37] Re: Nowa wersja sterownika dźwięku dla AmigaOne X1000

@TomK, post #36

No właśnie OK
[#38] Re: Nowa wersja sterownika dźwięku dla AmigaOne X1000

@TomK, post #36

No co, Ty linuksowcowi tłumaczysz, że linuks jednak nie opanuje świata a już zwłaszcza na Amigach?
[#39] Re: Nowa wersja sterownika dźwięku dla AmigaOne X1000

@Spoony, post #38

zaręczam ci, że w byciu linuksiarzem jest miejsce na wiele opcji i wiele systemów, kilka maszyn, tu nie ma albo albo, nie musisz się opowiadać albo po niebieskiej, albo po czerwonej stronie, w środowisku nawet już od dawna nie słyszałem tekstów w stylu Microsoft jest fuj..., raczej już komentarze przeciwko zdzierstwu Apple

obecnie piszę z Fedory, na drugiej partycji mam Debiana, na netbooku niedawno męczyłem AROSa, w planach jest jakaś makówka z MOSem, a kiedyś może nowy sprzęt z AOSem... itp.

luz
[#40] Re: Nowa wersja sterownika dźwięku dla AmigaOne X1000

@rwks, post #39

Ale chwalisz się czy żalisz? Bo teraz tak piszesz a przed chwilą widziałeś wszędzie linuksa. Zresztą czy ja Cię pytałem ile masz dystrybucji linuksa i na ilu kompach? Szczerze bardzo mnie to mało obchodzi na portalu amigowym.
[#41] Re: Nowa wersja sterownika dźwięku dla AmigaOne X1000

@Spoony, post #40

" Bo teraz tak piszesz a przed chwilą widziałeś wszędzie linuksa"

Nie lubię w dyskusjach manipulantów wtłaczających w cudze usta wymyślone przez siebie słowa i potem zaciekle z nimi walczącymi. Od urojeń są odpowiedni specjaliści.

W moich komentarzach bynajmniej nie ma mowy o Linuksie WSZĘDZIE. Zauważam natomiast obecność wątków linuksowych np. na: http://blog.a-eon.biz/blog/ - który to czytam regularnie i pytam innych czytelników o ustosunkowanie się.

A chociażby takie słowa TD: Just to whet your appetite here is a recent photo of Debian X running on the Cyrus+ test-bed at Ultra Varisys.


albo:

"we are fortunate that we can use our next-generation AmigaOS and MorphOS machines to freely benefit from the work of these Linux developers."



YouTube Video FireFox/Ubuntu/AmigaONE X1000


Ostatnia aktualizacja: 02.08.2014 02:01:02 przez rwks
[#42] Re: Nowa wersja sterownika dźwięku dla AmigaOne X1000

@rwks, post #41

Czy jednak tylko ja mam wrażenie, że twórcy/użytkownicy tego sprzętu coraz bardziej stawiają na Linux, gdzie wszystko jako tako działa?


Nie lubię w dyskusjach manipulantów wtłaczających w cudze usta wymyślone przez siebie słowa i potem zaciekle z nimi walczącymi. Od urojeń są odpowiedni specjaliści.


No to z tego wynika, że chyba masz pomroczność jasną i ten sam specjalista Ci się przyda. Gdyż w pierwszym linku widzisz już wszędzie linuksa w późniejszym poście pokazujesz screeny z Linuksem i... no właśnie, udowodniłeś, ze ktoś na tej płycie uruchomił Linuksa - wow, wiedziałem od tym od ponad roku. A teraz drugie wow, wyobrażasz sobie, ze ja tez, mam linuksa na x86 i... no właśnie i co z tego wynika, bo wedlug mnie nic. Lezy tam już od dwoch lat, a od roku w ogóle nie był uruchamiany bo po prostu go nie używam, mam wygodniejsze rozwiązania pod ręką. Widzisz nie jestem linuksowcem a mam linuksa jak to mozliwe? Śpioch
[#43] Re: Nowa wersja sterownika dźwięku dla AmigaOne X1000

@rwks, post #41

To jest standardowa procedura, identycznie było przy Nemo. Nowa płyta główna jest najpierw testowana pod linuksem i jak wszystko działa właściwie to do finalnej wersji płyty pisane są sterowniki AmigaOS.
Wszelkie ochy, achy linuksiane wskazują tylko na potencjał sprzętu (bo pod AmigaOS może nie być tego widać )
Inna sprawa że tam gdzie niszowy system i sprzęt tam ciężko nie spotkać sympatyka linuksa.
[#44] Re: Nowa wersja sterownika dźwięku dla AmigaOne X1000

@Spoony, post #42

"Gdyż w pierwszym linku widzisz już wszędzie linuksa"

no w którym linku jest napisane, czarno na białym... ja rwks widzę WSZĘDZIE Linuksa?

z podkreśleniem słowa WSZĘDZIE
no mądralo, wykaż się
[#45] Re: Nowa wersja sterownika dźwięku dla AmigaOne X1000

@adam_mierzwa, post #43

tak, masz rację, z ciekawości w międzyczasie poczytałem sobie na temat sam-ów i tam wygląda to podobnie - trudno w swiecie systemow i sprzętów alternatywnych spotkać osobe, która nie zetknęła się z linuksem i to jest w "niszy" taki nasz mainstream

co nie znaczy, że bym nie wolał sobie teraz pykać na lapku marki Amiga z natywnym amigowym systemem czy na analogicznym (najlepiej nowym) sprzęcie marki "niebieski motyl" pracować na mosie
[#46] Re: Nowa wersja sterownika dźwięku dla AmigaOne X1000

@rwks, post #44

A czy ja napisałem, że jest jakiś cytat, że widzisz WSZĘDZIE, WSZĘDZIE, WSZĘDZIE linuksa? Ty naprawdę go już wszędzie widzisz jak piszesz z capsem "wszędzie" to może już się nie ograniczaj i pisz: LINUKS czy tam LINUX jak wolisz LOL. I nie mądraluj bo za dużym filozofem zostaniesz ok, racja
[#47] Re: Nowa wersja sterownika dźwięku dla AmigaOne X1000

@Spoony, post #18

a potem mają ignory i się skarżą moderacji, że to na pewno z lewych kont


Opcja ignorowania jest super, sam używam. Ale choćbyś tupał nóżką nie wiem ile, to i tak nie zmienisz faktu, że swego czasu ignory były zakładane przez konta "jednorazowe".
[#48] Re: Nowa wersja sterownika dźwięku dla AmigaOne X1000

@Spoony, post #46

w tej chwili zarabiasz u mnie ignore, twoje komentarze są na żenującym poziomie, nic nie wnoszą do tematu sprzętu i systemu, o którym mowa

komentarzem o odmianie *X, * KSIE w j. polskim wykazałeś ignorancję i podjudzanie do flame'a, żegnam

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2014 21:42:03 przez rwks
[#49] Re: Nowa wersja sterownika dźwięku dla AmigaOne X1000

@rwks, post #48

A proszę bardzo i nawzajem. Nie wiem co Ty znowu z tymi X - ami? X11 Ci się przyśnił?
W każdym bądź razie: nawiedzonym linuksiarzom mówimy stanowcze nie. ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem