Komentarze do artykułu: Rise of the Dragon

[#1] Re: Rise of the Dragon
Moja pierwsza przygodówka w jaką grałem na Amidze (jeszcze wtedy A600).
Gra moim zdaniem świetna a bardzo niedoceniania (zapomniana?). Bardzo ciekawa fabuła w cyberpunkowym stylu i kilka sposobów przejścia gry (niektóre czynności w grze nie są konieczne do jej przejścia ale zmieniają poboczne wątki fabuły). Jeżeli dobrze pamiętam to chyba nawet są 2 alternatywne zakończenia. Bardzo podobało mi się to, że dialogi trzeba było wybierać z uwagą. W grę grało się ze słownikiem angielsko-polskim na kolanach aby tłumaczyć nieznane słówka i być pewnym odpowiedzi. W taki sposób dzięki tej grze można było sporo podszkolić się w angielskim. Nie to co dzisiejsze tytuły gdzie gra po prostu jest spolszczona i/lub dialogi ograniczają się do wybrania obrazka (piktogramu) tematu na który chce się rozmawiać (np. Broken Sword).
Pamiętam, że dla tej gry kupiłem też HDD do A600 a potem dodatkowy 1 MB CHIP. Dodatkowy RAM był potrzebny ponieważ przy uruchomieniu gry z systemu gdy jest poniżej 1 MB RAM w grze nie ma animowanych elementów w poszczególnych lokacjach.
Gra stanowi wyzwanie ale jest logiczna i do przejścia jeżeli ktoś rozumie bieg fabuły. Nie ma żadnego "używania wszystkiego na wszystkim" jak ma to często miejsce w innych przygodówkach.
Do tego 2 mini-gry arcade to był pomysł który bardzo rzadko gościł w tego typu grach.
Jak dla mnie jest to jedna z najlepszych gier przygodowych jakie zostały wydane na Amigę.
[#2] Re: Rise of the Dragon
oryginał był ładnie wydany i w taką wersję grałem, w dodatku z dyskietek :) jakoś aż tak źle nie było (Sierra to dopiero był koszmar) oczywiście gra była tak genialna że jak już mogłem to wróciłem do niej na HD...polecam, kawał dobrej przygodówki. tak dopracowanej, że nadaje się na film.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem