Komentowana treść: Impreza amigowa w Rzeszowie
[#31] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie

@BULI, post #30

Oj no szkoda, ale moze jakas powerka sie znajdzie_ No poza morphosowmi, bo tych to pare bedzie. Hm szkoda ze baterie mam slaba w ibooku swoja droga do podrozy, kurde moze gdzies ktos widzial slyszal o baterii do ibookaG4 o dobrym zdrowiu do kupienia?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 13:58:46 przez Eith
[#32] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie

@Krashan, post #15

@Krashan

A czy wspomni pan o wielkim konkurencie ProTrackera, czyli OctaMEDzie? Wiem, że ProTracker nadal cieszy się największą popularnością, ale OctaMED oferuje dużo więcej zaawansowanych narzędzi dla muzyków, typu utwory 6-8 kanałowe, MIDI i rozbudowane efekty. Do tego najnowsza wydana wersja OctaMED Sound Studio działa w zgodzie z systemem.
[#33] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie

@Hexmage960, post #32

Pewnie wspomnę, bo w OctaMedzie sam napisałem jeden czy dwa moduły. Niemniej sytuacja wygląda teraz tak, że na muzycznej scenie retro ProTracker stał się pewnym niepisanym standardem, ze względu na ogromną bazę oprogramowania (nie tylko na Amigę) go obsługującą.
[#34] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie

@Krashan, post #33

Dziękuję za odpowiedź.

Dla mnie troszkę szkoda, że MEDy odeszły niejako w zapomnienie, mimo że są w zasadzie bardziej zaawansowane od modułów ProTrackera.

Mnie się coś zdaje, że odtwarzacz MEDów jest bardziej złożony, przez co mało programów go obsługuje. To mi też przypomina sytuację z animacjami ANIM na PC. Czy jest program na PC obsługujący ANIM?

Takie perełki się zdarzają. ANIM, czy MED - Only Amiga makes it possible

Przepraszam za lekki off-topic oraz życzę udanej imprezy w tą sobotę!
[#35] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie

@DiskDoctor, post #19

Lista przeklejona z forum imprezy:

W odpowiedzi na #90
1) DD
2) eith
3) Bartek M
4) Mariodj
5) Sir_Lucas
6) Taurus
7) Drako^BB
8) Jenot
9) pong777
10) dez3
11) BULI
12) Andrzej K

Przydałoby się z 16 osób żeby wyszło jakieś 30 zł do 12:00 lub 35 zł do 1:00. Generalnie ci moi pozostali znajomi z Rzeszowa są niepewni. Poza tym słyszę głosy że w lokalu trzeba pić piwo ichnie - no tak jest zawsze. Więc jeśli na wieczór nie będzie więcej niż te osoby co się wpisały, może zróbmy tą imprezę garażową w DS Filon zamiast wynajmować wielki klub i za to płacić.

Wieczorem muszę dać znać do klubu Pod Palmą, proszę o info do godz. 21:45 jak ktoś jeszcze by się pisał ale chyba zrezygnujemy (liczyłem na tych znajomych z Rzeszowa spoza PPA że dopełnią listę).

Osobna sprawa ważna - proszę przynieść ze sobą listwy z rozdzielaczem, nie wiem ile będzie gniazdek więc kal ktoś potrzebuje X gniazdek (np. 2), najlepiej mieć listwę "niekradnącą": X+1 gniazdek na niej.

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2014 12:15:00 przez DiskDoctor

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2014 12:19:39 przez DiskDoctor
[#36] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie

@DiskDoctor, post #35

Ok, ja jak cos jestem za garazowa wersja (jesli nikt nas stamtad nie pogoni za wczesnie). Ja bede mial 3 gniazda wolne i dosc dlui przedluzacz (potrzebuje sam tylko 1 z 4) jak cos. W sumie owe 30zl mozns slusznie zainwestowac w co tam bedzie potrzebne i odejda koszta jesze czegokolwiek w klubie ;P dla mnie bomba ok, racja

ps. ja tam arystotelesem nie jestem, ale 320 dzielone na 16 nijak 30 mi nie daje hm

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2014 13:21:40 przez Eith
[#37] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie

@Eith, post #36

Bo liczylem inna cene, czas wynajmu salki i liczbe osob.

Generalnie pytanie jest, na ile osob min jest sens wynajmu tak duzej salki jak jest mniejsza ale wygodniejsza gratis.
[#38] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie

@DiskDoctor, post #37

moim zdaniem lepiej kameralnie jak w parę osób ganiać się po dużym lokalu
[#39] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie

@Mariodj, post #38

Dokladnie, zgadzam sie z przedmowca. Ja w kazdym razie juz niemal spakowany ;D nawet zrobilem sobie w pracy identyfikator, na szczescie sprzet zmiesci sie ze wszystkim w torbie na ramie wiec luzik! Fajnie, ciesze sie ze wpadam tam do was! Bedzie byczo mysle
[#40] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie

@Eith, post #39

Będzie! Będzie zabawa! Będzie się działo!



Jak ktos kto nie byl chce zobaczyc rzeszowski rynek, niech wrzuci do yt.
[#41] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie

@DiskDoctor, post #37

No to rzeczywiście szkoda kombinować- mniejsza=przytulna powinna wystarczyć
[#42] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie
Kto nie zna i nie widział, koniecznie niech zobaczy nasz słynny pomnik w centrum! Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej to nie planowałbym sobie wyjazdu w ten weekend ale, jeśli dojdzie do kolejnych imprez, postaram się stawić aby Was w końcu poznać osobiście ;)
[#43] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie

@Madman, post #42

Kto zabłądzi lub będzie chciał o coś zapytać może śmiało dzwonić od 7:00 na nr 695 418 658 [Jacek].
[#44] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie

@pong777, post #43

My będziemy na miejscu od około 9:15.
[#45] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie

@pong777, post #44

Ekipa dwuosobowa właśnie w drodze w Polskim Busie będziemy ok 13!! Nawet gniazdko znalazłem i piszę z morphosa, którego pokazuję zresztą osobie która nie spotkała się za bardzo z owym. Do zooocz :D
[#46] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie
Pozdro z party place ;)
[#47] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie

@Drako^BB, post #46

Dzięki za super udaną imprezkę: organizację, zaangażowanie i życzliwość.

Garść moich zdjęć można przejrzeć tutaj:

https://plus.google.com/photos/103143212575763763377/albums/6058922716971053169
[#48] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie
Yech było fajnie dzięki ;)
[#49] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie
Panowie i Panie - dzięki serdeczne za wspaniałą imprezę w doborowym towarzystwie. Z ogromną przyjemnością będę wspominał pierwszą imprezę w Rzeszowie. Pozdrowienia dla Disk Doctora oraz reszty organizatorów za opiekę nad przybyłymi gośćmi. Było rewelacyjnie!!! OK Tak trzymać!!!
[#50] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie

@Sir_Lucas, post #49

Ooooo jak najbardziej :) wielkie DZIĘKUJĘ się należy :)

Pierwsza a już tak dobra impreza a przed nami kolejne :)

Brawo organizatorzy :)
[#51] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie

@amigachelm, post #47

Szkoda, że czas na takich imprezach tak szybko płynie...
[#52] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie

@Jenot, post #51

Zdecydowanie za szybko :(
[#53] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie

@Mariodj, post #52

Panowie było świetnie!
Szczególnie dzięki dla oddziału z Chełma (przede wszystkim za wspaniałą oprawę AfterParty )

Co do części oficjalnej to:
- Krashan, prezentowane przez ciebie mody pokazujące jak DiGiBooster3 odtwarza moduły PROTRAKERA były tak dobre, że przez chwilę zastanawiałem się po co nam 128, 16bitowych kanałów, skoro można wycisnąć tak wiele na 4 kanałach PAULI
- MarioDj zapodawał zaje_fajne sety aż się prosiło, żeby do tego poskakać (ale sala z żyrandolami w WDK kazał zachować powagę )
- Virago, przyznam się, że moja wiedza o MIDI była czysto teoretyczna, tym bardziej żałuję, że z powodu najpierw padu Amigi, a później ograniczeń czasowych Twoja prezentacja była tak krótka, ale powiem Ci, że zrobiłeś bardzo pozytywny pijar amigowemu MIDI OK

Jeszcze raz dzięki dla Wszystkich za świetną zabawę OK

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 09:37:45 przez BULI
[#54] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie

@BULI, post #53

Esencją takich imprez są porozkręcane klasyki i problemy do rozwiązania :)

Dez naprawiał w locie co się dało a Buli swoją wiedzą ratował systemy :)

Panowie musicie dojechać na Amiparty :) mamy więcej do naprawy hihihi :)

Wielki ukłon dla was :)
[#55] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie

@BULI, post #53

Dzięki za ciepłe słowa, ale obaj wiemy, że prezentacja mogła wypaść lepiej. Jak to się mówi, pierwsze koty za płoty :) Było naprawdę mało czasu i musiałbym albo tylko mówić albo puszczać muzykę. Następnym razem (o ile będzie taka możliwość) będę "jechał" z kartki... ;) tak aby nie pominąć żadnych kluczowych informacji.
Szkoda że nie mogłem zostać na części nieoficjalnej. Może wtedy w ramach uzupełnienia zrobiłbym bardziej kameralny pokaz możliwości Music-X'a.

Pozdrawiam organizatorów i uczestników imprezy!
Szczególne podziękowania idą do Dez3, bo gdyby nie jego pomoc techniczna to mogłoby nie dojść do prezentacji.
[#56] Re: Impreza amigowa w Rzeszowie

@Sir_Lucas, post #49

Dzięki serdeczne choć pierwsze koty za płoty. Mam wreszcie komputer w dłoni to piszę, nie żebym wstał dopiero.

virago - jeszcze raz przepraszam za wydłużenie imprezy o 1 h (ale za to było spontanicznie) oraz brak info o restauracji z pizzą dostawa obok salki w DS Filon.

Esencją takich imprez są porozkręcane klasyki i problemy do rozwiązania


Yeah!!! Dzięki za pomoc w rozwikłaniu tajemnicy sprzętowej wszystkim zaangażowanym. Przy Was, innych prelegentach wypadłem mocno blado, jak zapowiadałem (ale taki był w sumie plan żebym ja tylko pośpiewał - Jarząbek). Oraz się stresował.

Dodam że były owszem problemy, nieprzewidziane. Sieciowe w salce w Filonie (po jakimś czasie rozwiązane thx 2 pong777), techniczne ze sprzętem (co jest zaletą i urokiem party, jak wspomniano) oraz... problem z nagłośnieniem w Filonie. Na szczęście głośnik Sony załatwił sprawę i głośność była potem odpowienia, nie za duża, nie za mała. Szkoda że kol. Krashan był zmęczony daaleką podróżą ale mam nadzieję że następnym razem da się coś zrobić z tymi połączeniami (osobiście zadbam).

Dla mnie osobiście memento po imprezie jak dla Kyle'a z Southpark:
1) dla czego nie mam na minimigu jeszcze protrackera skoro kiedyś na nim działałem???
2) kupuję kabel z RS bo jak było widać, można spiąć z A1200 i pograć w Lotusa na dwa baty
3) trudno że nie ma netbooka z OS4, chociaż przecież są wypasione notebooki z zacnym MOSem... Mmmm...
4) i tak jak w przyszłym roku będę miał mieszkanie 3pokojowe planowałem syntezator, teraz wiem że jak Minimig+ nie będzie miał złącza do midi to zorganizuję klasyka tylko do tego
5) mam nadzieję że kol. Krashan nie przefarbuje na inny kolor wygranej podkładki pod mysz w trudnym w sumie konkursie to tylko zwykła podkładka szeroki uśmiech

PS - Legion z Chełma zapewnił wszystkim czyli sobie i pozostałym świetną zabawę w postaci logistyki amigowej, paliw oraz żywotnośc całego afterpaty!!! Ja osobiście przyjądę w lutym choćby sam bo takich rzeczy się nie zapomina!!! Na koniec dodam że topografia Rzeszowa jest świetnie rozplanowana bo obok śniadania jest apteka z akla setzer Na przyszłość służę białym wywiadem wraz z Współorganizatorami.

Next:
Disk 2 of 3 - demoscene: na 99% 4 X (nie da się za bardzo przesunąc tego z powodów technicznych).

DD
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem