Komentowana treść: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014
[#1] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014
Poszło OK
[#2] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014
Zagłosowano cool
[#3] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@Sir_Lucas, post #2

Ja również.
[#4] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@waldiamiga, post #3

Ja jeszcze nie, ale zanim, to się jeszcze po delektuje jakże zacnym wynikiem pomysł
[#5] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@parallax, post #4

Poszło OK
[#6] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@_arti, post #5

10 dla Gods
[#7] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014
Mając na względzie niską liczbę głosujących,
począwszy od lipca 2014 roku
notowanie podsumowywane jest w
cyklach dwumiesięcznych.


znaczy że jak, można oddawać głos raz na 2 miesiące, czy nadal raz na miesiąc, tylko wyniki będą łączone? W regulaminie niby pisze że raz na miesiąc, ale pisze też, że wyniki są publikowane w pierwszym tyg. każdego miesiąca (po czym wnoszę, że regulamin nie został zaktualizowany). A oddawanie głosu raz na 2 mies. wydaje mi się bez sensu, bo od tego tych głosów nie przybędzie.
[#8] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@snajper, post #7

Bez sensu to jest prowadzenie tego zestawienia. Jeżeli nie poprawi się do końca roku liczba głosujących, to odejdzie w zapomnienie.
[#9] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@mailman, post #8

A może powinna być lista z grami do wyboru, ubrać to w skrypt gdzie ręcznie można by było opublikować wyniki pomysł Lista gier jest już spora, a często nie dochodzą nowe, to nie problem byłoby uzupełniać listę pomysł Ale chyba nie w tym problempomysł

Albo dodać nową opcję: "W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?", głos można oddać tylko raz dziennie (odpowiednia blokada), a na końcu miesiąca, tygodnia, albo dnia wyniki dla najpopularniejszej 10-tk gier, w które się grało danego miesiąca, tygodnia lub dnia pomysł Opcjonalnie opis do danego tytułu i na bieżąco pokazywany faktyczny stan głosowaniapomysł

Walnąć buttona w topie i tyla szeroki uśmiech
[#10] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@parallax, post #9

A może powinna być lista z grami do
wyboru, ubrać to w skrypt gdzie
ręcznie można by było opublikować
wyniki


no patrz pan - i że też nikt wcześniej o tym nie pomyślał... siedzi, pije i chrupki

Albo dodać nową opcję: "W jaką
amigową grę grałeś/aś wczoraj?"


+ w jaką grałes przedwczoraj i w jaką będziesz grał jutro. pomysł jestem za.
[#11] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@parallax, post #9

Nikt nie będzie rozwijał nieprzyszłościowych pomysłów. Kilka lat temu były próby zamknięcia top10, lecz dwie osoby wzięły się do pracy i doprowadziły to do stanu obecnego. Z uwagi na brak zainteresowania obecną formą, żadne nowe usprawnienie w tym zakresie nie będzie wprowadzane.
[#12] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@snajper, post #10

Akurat tak się składa, że o ile pamiętam, to już ładnych kilka lat temu (może z 7) wysłałem w wiadomości z głosami, że można by taką listę zrobić pomysł A w tego linka co dałeś nie muszę klikać, bo widziałem to pomysł Tylko, że lista gier + skrypt ułatwia (przynajmniej teoretycznie) całą sprawę związaną z głosowaniem jak i podliczaniem pomysł
[#13] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@parallax, post #12

Jakoś kiedyś ludzie byli w stanie na kartkach pocztowych do Krzysztofa wysyłać swoje głosy i nie było to strasznym dla nich problemem. Otrzymywał ich kilkadziesiąt, a teraz raz na miesiąc nikomu się prostego formularza nie chce wypełnić. Żaden sposób nie usprawiedliwi lenistwa.
[#14] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@mailman, post #13

No tak, to może jakoś bardziej uwydatnić link do podstrony na której oddaje się głosy pomysł Głosowanie na gry nie jest może i najważniejszym elementem portalu, ale może jakiś buttonik gdzieś na górze pomysł No w sumie gry też są popularnym tematem wśród komputerów pomysł A jak by spróbować dać możliwość głosowania niezalogowanym pomysł
[#15] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@mailman, post #13

Zgadza sie to bylo kiedys. Jak bylo sie mlodym zapalonym amigowcem, z wysluzona A500 , setka nagranych Verbatim i czasopism Top Secret. Dzis mamy net, jestesmy o 20 lat starsi i bardziej rozleniwieni. Mnie obecna forma nie przeszkadza , jak pamietam to wysylam. Fajnie by bylo jednak przypomniec o glosowaniu oraz zamiast formularza moc kliknac na 10 ulubionych tytułow sposrod dostepnych + dopisanie nie istniejacego w liscie
[#16] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@Iceman, post #15

A ja ma pomysła, żeby rzeczywiście wywalić to TOP10, które jest sztuką dla sztuki i zrobić listę (uwaga, robocza nazwa!) - "W co grają użytkownicy PPA" - każdy co miesiąc daje listę 5 tytułów, w które gra i z tego robiony jest ranking, na takiej samej zasadzie, jak teraz.

Wielbiciele list będą zadowoleni - są miejsca, punkty etc., inni zaś, być może dzięki tak skonstruowanej liście, odkryją jakieś nowe gry, w które nigdy nie grali i z chęcią je wypróbują.

Fajnie byłoby też aby na takiej liście była miniaturka/screenshot, np. dołączony przez głosującego. Za dużo wymagam?
[#17] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@_arti, post #16

A co stoi na przeszkodzie, aby na "gry, w które grają użytkownicy PPA" głosowano już teraz w obecnym formularzu? Moim zdaniem nic, tylko że chętnych na oddawanie głosów brak.
[#18] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@_arti, post #16

TOP10 mogło by zostać, bo trochę pracy w odnowienie jednak zostało włożone pomysł Szkoda, że nie jest zautomatyzowane, tak to by sobie żyło własnym życiem pomysł Jedna osoba by zagłosowała w miesiącu, to by była jedna, nikt by chyba pretensji nie miał jak by nie trzeba było do tego doglądać pomysł

P.S. Dużo nie wymagasz
[#19] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@mailman, post #17

Właśnie chodzi o motyw głosownia Ja wiem, że od strony algorytmiczno-technicznej to prawie dokładnie to samo ale liczy się motyw i cała otoczka tego... no i sam cel się zmienia a to może być dla kogoś subiektywnie motywujące OK
[#20] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@_arti, post #19

Proponowałem to parę miesięcy temu popieram w 100%
[#21] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@_arti, post #16

Dlamnie zmieniłby się tylko tytuł/nazwa.

Można wszystko zostawić w obecnej formie ewentualnie doprecyzować, że głosujemy na tytuły amigowe, które zauroczyły/pochłoneły nas najbardziej w danym miesiącu.

W sumie przecież tak to właśnie działa/powinno działać, patrząc na zmieniające się wyniki TOP10, przy dość zamkniętej grupie głosujących.
Przynajmniej ja tak robię, jak głosuję to na to co mnie urzekło/zaabsorbowało w danym miesiącu najbardziej (nowe tytuły, powroty do starych, odkrywanie nieznanych tytułów itp).
[#22] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@BULI, post #21

Tylko po co ta punktacja 1-10...10-1?
[#23] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@sebbb, post #22

Tylko po co ta punktacja 1-10...10-1?

Żeby pokazać te najbardziej docenione/oblegane w danym miesiącu przez forumowiczów.
[#24] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@BULI, post #23

Nie wystarczy policzyć który tytuł wymieniono najwięcej razy?
[#25] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@sebbb, post #24

Przy 20 osobach głosujących jest to kompletnie bez sensu. Zresztą liczbę osób głosujących na dany tytuł prezentujemy w zestawieniu. Wygląda to śmiesznie.
[#26] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@mailman, post #25

Przy 20 osobach głosujących jest to kompletnie bez sensu. Zresztą liczbę osób głosujących na dany tytuł prezentujemy w zestawieniu. Wygląda to śmiesznie.

Najwyższy czas odłączyć aparaturę sztucznie podtrzymującą przy życiu trupa zwanego "Games Top10". Głosuje garstka osób, a i tak część z nich w nic nie gra tylko przywołuje wspomnienia z młodości.
[#27] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@PopoCop, post #26

I właśnie dlatego patrz komentarz #8.
[#28] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@PopoCop, post #26

Jestem za
[#29] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@PopoCop, post #26

Jest coś w tym, że formuła się wyczerpała już dawno temu. Kiedyś lista prowadzona przez Krzyśka miała większy sens bo w internecie bywało się rzadziej (niektórzy w ogóle byli offline i słali głosy listownie) a dzisiaj jest troszeczkę inaczej i nie ma sensu się nad tym rozwodzić. Ogólnie mówiąc - miesiąc to dużo czasu a chyba lepiej obserwować coś bardziej dynamicznego.

Patrząc na małą popularność listy również chętnie bym ją ostatecznie podsumował a wypełniając lukę dodał użytkownikowi możliwość wprowadzania, choćby w profilu (lub gdzieś na widoku) w co aktualnie gra i ewentualnie drugą jakie są ulubione gry. Pierwsza byłaby dynamiczna bo wpisy wygasałyby po 7 dniach od wpisania. Wyniki można byłoby przełożyć na bardziej żywą formę prezentowania statystyk czy tabelki w formie podobnej do aktualnej listy. Hmm, to też mogłoby być skomplikowane.

Ot, kolejny pomysł jakich wiele i tyle. Jeśli jednak programista by się narobił a tyle samo osób by z tego korzystało to byłoby nieciekawie.
[#30] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec/sierpień 2014

@grxmrx, post #29

Patrząc na małą popularność listy również chętnie bym ją ostatecznie podsumował a wypełniając lukę dodał użytkownikowi możliwość wprowadzania, choćby w profilu (lub gdzieś na widoku) w co aktualnie gra i ewentualnie drugą jakie są ulubione gry.

"O czym dzisiaj myślisz" - taki mały troll mi się włączył.

Bardzo fajnie wyglądałaby lista ulubionych gier przy użytkowniku (i do tego statystyka wszystkich).

Starą listę chętnię bym zostawił - jako archiwum - bo to wskazówka dla szukających w co by tu pograć, albo lek na Alzheimera
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem