Komentowana treść: Ryś - zakończenie prac
[#1] Re: Ryś - zakończenie prac
. Jest przeznaczony dla Amig klasycznych i umożliwia podpięcie myszek USB HID, joysticków USB oraz padów USB.

Super wiadomość z tymi padami brawo!
[#2] Re: Ryś - zakończenie prac
nie mam pada ani myszki ani dżoja na USB, ale pewnie na kolejne odrodzinki dla mojej misi kupię siedzi, pije i chrupki
[#3] Re: Ryś - zakończenie prac
Przyjedź Spidi na SACP ze sprzętem, sprawdzimy czy działa z padem do XBoxa :)
[#4] Re: Ryś - zakończenie prac
Czyli ta mysz będzie działała?

link do myszy

A z płytą główną A1200 2B bez przeróbek interfejs będzie działał ?
[#5] Re: Ryś - zakończenie prac

@madman15, post #3

Z bezprzewodowym padem od XBoxa jeszcze nie działa. Pracuję nad oprogramowaniem tego ustrojstwa
[#6] Re: Ryś - zakończenie prac

@gilban, post #4

Działa bez przeróbek. Posiadam taką płytę. Ryś był testowany także z innymi płytami.
[#7] Re: Ryś - zakończenie prac

@spidi, post #5

Pozwolę sobie dorzucić swoje "3 grosze" - na OS X jest darmowy sterownik do kontrolerów Xbox 360 (przewodowych i bezprzewodowych). Być może jego źródło (klik) pomoże Ci zaimplementować wsparcie dla tych urządzeń w Twoim projekcie. Tylko uważaj, bo to jest na licencji GPLv2, więc bezpośrednie użycie kodu może spowodować konieczność otwarcia firmware Twojego projektu na tej samej licencji.
[#8] Re: Ryś - zakończenie prac
Brawo ten Pan! OK

Może warto byłoby zarzucić temat na Amibay (i inne fora zagraniczne), na pewno grono kupujących byłoby większe.
[#9] Re: Ryś - zakończenie prac

@stachu100, post #8

W końcu, po tylu latach brawo!
[#10] Re: Ryś - zakończenie prac
Brawo! Jak Spidi coś robi to nie ma bata - musi wyjść na medal. :)

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 15:19:16 przez MDW
[#11] Re: Ryś - zakończenie prac

@spidi, post #6

Piszę się w następnym batch na jedną szt. pewnie moich dwóch kumpli z okolicy też po sztuce przygarną. Well done OK
[#12] Re: Ryś - zakończenie prac
OK
[#13] Re: Ryś - zakończenie prac

@Des, post #12

Jako wredny językowy nazista proszę (wręcz błagam): zamieńcie to "wspieranie" w treści tej informacji na "obsługę"!!!
Sam pomysł interfejsu jest świetny. Ciekawe, czy mój Thrustmaster 16.000M też będzie działał?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 01:08:39 przez OSH
[#14] Re: Ryś - zakończenie prac

@OSH, post #13

"wspieranie" to maly pikus.
Ja myslalem, ze chodzi o Rysia z Klanu
[#15] Re: Ryś - zakończenie prac
Gratuluję autorowi ukończenia projektu. Pełna zgoda co do "wspierania", to jedna z obrzydliwszych i bardziej bezmyślnych kalek językowych z angielskiego.
[#16] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#17] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#21] Re: Ryś - zakończenie prac
chętnie piszę się na sztukę do mojej 1200 :)
[#22] Re: Ryś - zakończenie prac

@spidi, post #5

Czyli rozumiem że przewodowy pad od X360 śmiga jak należy ? Jeśli tak to trzeba poważnie zastanowić się nad zakupem ok, racja
[#23] Re: Ryś - zakończenie prac

@Barracudo, post #22

Takiego jeszcze nie testowałem. Jeśli uda mi się takiego "dorwać", to sprawdzę.
[#24] Re: Ryś - zakończenie prac

@spidi, post #23

Ale czy ten pad przypadkiem nie używa kabla tylko do zasilania, a reszta jest tak samo jak w bezprzewodowym.
[#25] Re: Ryś - zakończenie prac

@amizet, post #24

Są dwie wersje padów do Xbox 360 - przewodowa i bezprzewodowa.

Wersja przewodowa, pomimo korzystania z portu USB, nie wspiera protokołu HID (Wikipedia twierdzi, że korzysta z protokołu opartego o XInput, ale nie wiem ile w tym prawdy).

Wersja bezprzewodowa nie korzysta z Bluetooth tylko z własnego protokołu. Taki pad daje się podłączyć do komputera przy pomocy specjalnego odbiornika (aka Wireless Gaming Receiver) z portem USB. Niestety, ten odbiornik też nie wspiera protokołu HID.

Kilka komentarzy temu wspominałem o sterowniku do tych padów (obu wersji) na OS X. Fakt istnienia tego sterownika oznacza, że teoretycznie dałoby się zaimplementować obsługę w innych systemach/urządzeniach.
[#26] Re: Ryś - zakończenie prac
Gratuluję, Spidi, dobra robota. :) Widziałem zdjęcie urządzenia - doceniam estetykę zaprojektowania PCB i zmontowania całości. Cieszę się, że rodzimy konstruktor wypuścił dzieło do Amigi. Jeśli/kiedy będę miał potrzebę na taki interfejs to chętnie nabędę - trzeba wspierać amigowych konstruktorów. Sam wiem jak to jest tworzyć od podstaw jakieś urządzenie.
[#27] Re: Ryś - zakończenie prac

@tomekwojcik, post #25

Jaca dorobił obsługę pada z xboxa do Morphosa więc skoro my mamy w mosie to na pewno da się to zrobić :)
[#28] Re: Ryś - zakończenie prac

@spidi, post #5

a po co w ogóle ma działać z padem z X360?
pad ten ma dobry kształt i ergonomię do gier analogiem a nie krzyżakiem (d-pad) który jest w nim maksymalnie skopany. Byle jaki terminator2 z bazaru miał pad z lepszym krzyżakiem od tego jakim uraczył nas M$, tak samo byle jaki pad do PC będzie tutaj lepszy. Są fajne podróbki padów od PS2 ze złączem USB, już wiele lat temu można było kupić za trzy dychy, dziś podobnie. Mimo że to chińszczyzna to działa o dziwo bardzo dobrze.
[#29] Re: Ryś - zakończenie prac

@XoR, post #28

Dużo lepiej by było, gdyby Ryś obsługiwał DualShock od PS3 na kablu bądź też bezprzewodowo.
[#30] Re: Ryś - zakończenie prac

@hsimpson, post #29

Bezprzewodowy adapter jest już tutaj /klik/.


A jak możemy przeczytać tutaj /klik/ to pad od PS3 działa.

W ogóle to jak Ryś by działał bezprzewodowo to by się nie nazywał Ryś tylko Jastrząb. Może do Ryś-a będzie można kiedyś podpiąć moduł Jastrzębia który będzie nam umożliwiał bezprzewodową komunikacje.

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2014 11:36:26 przez amizet
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem