Komentowana treść: Ryś - zakończenie prac
[#31] Re: Ryś - zakończenie prac

@hsimpson, post #29

problem jest z ładowaniem pada były próby
[#32] Re: Ryś - zakończenie prac

@amizet, post #30

A jak możemy przeczytać tutaj /klik/ to pad od PS3 działa.

niby jakim cudem miałby działać pad od PS3?
działa ale zwykły tani pad do PC na USB, taki jak wspominałem wcześniej. Nie ważne czy jest sprzedawany jako pad do PS3 czy do PC. PS3 ma obsługę zwykłych padów do PC, te sprzedawane jako podróby padów do PS3 mają poprostu tak przypisane przyciski i osie aby działały prawidłowo z PS3 a tak to są to zwykłe pady do PC wykrywane jako pady DInput w Windowsie.

oryginalne pady od PS3 mają swój unikalny interface który musiałby zostać specjalnie zaimplementowany. Jako że właśnie pada do PC można bardzo tanio kupić i ich jakość jest na przyzwoitym poziomie to nawet nie ma sensu się z tym męczyć, szczególnie że pad od PS3 z podłączoną wtyczką USB nie jest jakoś szczególnie wygodny, łatwo go w ten sposób uszkodzić...

można kupić bezprzewodowy pad do PC, taki z nadajnikiem na USB i będzie z Rysiem działał, podobnie bezprzewodowe pady do PS2 z adapterem na USB. Naprawdę, nie potrzeba obsługi padów z PS3 a już tym bardziej X360 aby mieć bezprzewodowego pada w Amidze przy pomocy Rysia
[#33] Re: Ryś - zakończenie prac

@XoR, post #32

Czytałeś to
"Z kolei w padzie od PS3 (podróbka) działają jednocześnie strzałki kierunku i gałka.
"


Jak by miał działać, napisz do autora projektu i się go spytaj, wystarczy mi bezprzewodowa myszka w ogóle to mam pady od Ps One ale i tak sobie kupie dżojstik pada od xboxa 360 też mam ale nie mam zamiaru go używać z Amigą.
[#34] Re: Ryś - zakończenie prac

@XoR, post #32

Oryginalny pad od PS3 podłączony do Ryśka po kablu jest wykrywany, tylko powstaje problem ładowania tegoż pada. Standardowy port w Amidze do którego jest podłączony Rysiek ma zbyt małą wydajność prądową i nie jest wstanie jednocześnie zasilać Rysia i ładować pada. Nawet naładowany pad po podłączeniu do kabla sprawdza sobie stan naładowania (czyli rozpoczyna proces ładowania, po czym stwierdza naładowanie akumulatorów pada), a w tym czasie Rysiek "zdycha" z braku odpowiedniej ilości prądu (którego i tak bardzo mało konsumuje).
Dlatego z tego powodu oryginalne pady PS3 nie będą obsługiwane przez Rysia.

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2014 14:10:45 przez spidi

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2014 14:15:38 przez spidi
[#35] Re: Ryś - zakończenie prac

@XoR, post #32

A łyżka na to nie możliwe
[#36] Re: Ryś - zakończenie prac

@spidi, post #34

no to dość ciekawe, czyli innymi słowy jednak dodałeś obsługę protokołu używanego przez PS3

a próbowałeś może użyć takiego kabelka który ma dodatkową wtyczkę USB i pociągnąć zasilanie z innego miejsca?
[#37] Re: Ryś - zakończenie prac

@XoR, post #36

Testy i pisanie softu odbywa się na płytce prototypowej, która posiada odpowiednie źródło zasilnia.
[#38] Re: Ryś - zakończenie prac

@XoR, post #36

ale po co pad z ps 3 jak tak samo działa z amigą jak pad z ps2
pad z ps3 i tak musi być na kablu

co innego pad od xbox 360 i to tego link

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2014 17:46:11 przez Dorian3d
[#39] Re: Ryś - zakończenie prac

@Dorian3d, post #38

Ale ten odbiornik w aukcji nie jest odbiornikiem Microsoftu i nie jest z nim kompatybilny. Choć chciałbym rysia kupić tylko do obsługi bezprzewodowej myszy (do portu dżojstika mam podłączony adapter i pada od PS2 na kablu - i nawet działa emulacja krzyżaka w gałce analogowej), może można by do rysia (nie znam się na tym) podpiąć dodatkowe zasilanie, np z zasilacza bezpośrednio lub portu stacji dyskietek. Wtedy prądu było by na tyle dużo aby pad od PS3 działał prawidłowo.
[#40] Re: Ryś - zakończenie prac

@spidi, post #37

Dzięki za wyjaśnienie. Teraz wiem, że oryginalny pad lepiej niech zostanie przy PS3.
Czy bezprzewodowy pad (np. Logitech F710) posiadający odbiornik USB będzie działał z Ryśkiem?
Czy planujesz wznowienie produkcji Ryśka?
[#41] Re: Ryś - zakończenie prac

@Dorian3d, post #38

a ja pada z ps3 nie chcę nigdzie podłączać bo wtyczka mini-USB wystająca z pada nie jest ani wygodna ani bezpieczna dla pada. Jak się gra na PS3 i trzeba doładować pada to wystarczająco jest to irytujące. Do Amigi/PC lepiej używać pada z PSX/PS2 lub podróby na USB, wqygodniejsze i praktyczniejsze

a co do pada z X360 to najgorszy krzyżak w historii padów, przebija badziewnością każdego terminatora2 z bazaru. M$ nie potrafi zrobić dobrego krzyżaka a takowy jest potrzebny do gier takich jak są na Amidze, więc nie widzę żadnego sensu podłączania pada z X360 do Amigi

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 11:58:15 przez XoR
[#42] Re: Ryś - zakończenie prac

@hsimpson, post #40

Nie testowałem pada Logitech F710, ale ze znalezionego na sieci opisu posiada on odbiornik Nano-Receiver, który jest np. w myszce Logitech M185 (która jest obsługiwana przez Rysia). W związku z tym jest duża szansa, że ten pad "zatrybi". Niemniej jednak trzeba to sprawdzić. Na październik przewiduję jeszcze jedną partię.
[#43] Re: Ryś - zakończenie prac

@gilban, post #39

Zapewne to jakaś podróbka, co nie zmienia faktu, że może być zrobiony zupełnie inaczej niż ten oryginalny (od strony wykrywania urządzenia USB). Musiałbym taki odbiornik sprawdzić aby powiedzieć coś więcej na ten temat.
[#44] Re: Ryś - zakończenie prac

@spidi, post #42

Same dobre informacje . Dzięki OK.
[#45] Re: Ryś - zakończenie prac

@XoR, post #41

nie w tym przypadku...


Jako , e gram doc sporo (???) na wszystkim, co zostalo do grania stworzone, napisze tak:
Pad z 360 jest rewelacyjny, w pierwotnej wersji, i niemal idealny w wersji prezentowanej, z przekretnym krzyzakiem, jako S.E.
Jedyne lepsze kontrolery to te z Xbone/PS4...
[#46] Re: Ryś - zakończenie prac

@spidi, post #42

A czy jest w planach wersja wewnętrzna?
[#47] Re: Ryś - zakończenie prac

@amYgaMen, post #46

Na chwilę obecną nie planuje takiej wersji.
[#48] Re: Ryś - zakończenie prac

@spidi, post #47

W takim razie pisze sie na sztukę Ryśka z przyszłej partii :)
[#49] Re: Ryś - zakończenie prac

@spidi, post #42

Na październik przewiduję jeszcze jedną partię.


Jakby co ja także zapisuję się na 1 szt z nowej partii.
[#50] Re: Ryś - zakończenie prac

@spidi, post #47

Wiem, że lista życzeń jest dość długa, ale jak się ma sprawa trybu emulacji pada od CD32
(byłem na stronie Rysia i nic o CD32 nie znalazłem).
[#51] Re: Ryś - zakończenie prac

@BULI, post #50

Sprawa jest rozwojowa i pracuję nad dodanie emulacji pada CD32.
[#52] Re: Ryś - zakończenie prac

@spidi, post #51

SUPER OK
[#53] Re: Ryś - zakończenie prac

@spidi, post #42

Jeśli są jakieś zapisy na partię październikową - to ja proszę o wpisanie mnie na listę oczekujących, sztuk 1 :)
[#54] Re: Ryś - zakończenie prac

@vojo, post #53

Czy coś wiadomo ws partii październikowej?
[#55] Re: Ryś - zakończenie prac

@Mir3k, post #54

Październik jest już zamknięty.
[#56] Re: Ryś - zakończenie prac

@spidi, post #55

OK, mam nadzieję że pamiętałeś o mnie ...
[#57] Re: Ryś - zakończenie prac

@spidi, post #55

Robić przelew? Będziesz się kontaktował w tej sprawie?

Ok już doczytałem w drugim wątku. Wszytko jasne czekam na kontakt.

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 09:28:50 przez BULI
[#58] Re: Ryś - zakończenie prac

@strim_, post #56

Oczywiście, że pamiętałem szeroki uśmiech
[#59] Re: Ryś - zakończenie prac

@spidi, post #55

"Październik jest już zamknięty"

a kiedy i gdzie byl otwarty?
[#60] Re: Ryś - zakończenie prac

@selur, post #59

Otwarty był jak się ludzie zaczęli zgłaszać po zamknięciu pierwszej partii. Jak pisałem gdzieś wcześniej chętnych zapraszam na priv.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem