Komentowana treść: DigiBooster 3.1
[#1] Re: DigiBooster 3.1
Super! Na to czekałem. Dzięki Krashan. :)

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 20:05:25 przez Deftronic/...
[#2] Re: DigiBooster 3.1
Fajnie, dziękuję i dziękuję też, że powstała wersja demo wersji 3.1 ze spolszczeniem, gdyż mnie obecnie nie stać na wydatek 250 zł za program przy pracy w szkole na pół etatu.
[#3] Re: DigiBooster 3.1

@Deftronic/..., post #1

Polecam serię "Light&Sound" Dreamera . Sporo się dzieje na patternach...
[#4] Re: DigiBooster 3.1
to kiedy będzie obsługa TFMX? siedzi, pije i chrupki
[#5] Re: DigiBooster 3.1

@Krashan, post #3

Jeżeli DigiBooster 3.1 radzi sobie z "Light&Sound" to faktycznie kompatybilność z ProTrackerem stoi na bardzo wysokiem poziomie. I to bardzo cieszy. Te moduły Dreamera zawsze fajnie się oglądało w trackerach. :) Chętnie bym to sobie przypomniał.

Tak się zastanawiam czy APC&TCP nie planuje jakiejś promocji na DigiBoostera 3... :)
[#6] Re: DigiBooster 3.1

@MDW, post #5

Zgadza się pomysł Ten utwór lepiej się ogląda jak słucha szeroki uśmiech Tu już lepiej pod względem słyszalnym pomysł
[#7] Re: DigiBooster 3.1

@MDW, post #5

Na razie znam jeden utwór, z którym sekwencer DigiBoostera 3 nie daje sobie rady, jest to słynny "Black Queen", też Dreamera. Dzieje się tak dlatego, że autor wykorzystał bug ProTrackera pojawiający się, gdy poprzez użycie kombinacji efektów Bxx i Dxx następuje wyskoczenie ze środka pętli przed jej początek, dzięki czemu w patternie komenda E6x kończąca pętlę znajduje się przed rozpoczynającą ją E60. DigiBooster 3 nie naśladuje tego błędu, bo ProTracker zachowuje się w tej sytuacji dość, moim zdaniem, nielogicznie, a ja przecież nie piszę emulatora ProTrackera...

Aha, utwory H0ffmana, na czele z "Professional Tracker" i "Pattern Skank" też brzmią i skaczą bardzo fajnie .
[#8] Re: DigiBooster 3.1

@Krashan, post #7

Super wiadomość! W jaki sposób można dokonać aktualizacji jak mam 3.0?
[#9] Re: DigiBooster 3.1

@flops, post #8

W jaki sposób można dokonać aktualizacji jak mam 3.0?

Jeżeli kupiłeś wersję download, to logujesz się do AmigaShop i pobierasz archiwum. Potem po prostu instalujesz "na starym" i przy pierwszym odpaleniu nowej wersji ponownie rejestrujesz program tym samym kluczem. Jeżeli masz wersję CD to jest troszkę więcej zabawy, jest to opisane w newsie na digibooster.eu, bo oczywiście aktualizacja nie jest już na kolejnym CD, tylko ma postać archiwum, tu również klucz zachowuje ważność.
[#10] Re: DigiBooster 3.1

@parallax, post #6

Właśnie przy "Black Queen" DigiBooster 3 wymięka - nie potrafi wyjść z pierwszego patternu, aczkolwiek zgadzam się z tym, że artystycznie wiele na tym nie tracimy . Natomiast "Fright Night" wcześniej nie testowałem, właśnie pobrałem z modules.pl i zagrał bardzo ładnie.
[#11] Re: DigiBooster 3.1

@snajper, post #4

to kiedy będzie obsługa TFMX?

Prawdopodobnie nigdy. TFMX jest formatem na tyle innym od ProTrackera i wszelakich wariacji na jego temat, że import takiego modułu do DigiBoostera 3 niewiele by z niego zostawił... Moim zdaniem znacznie bardziej użyteczną opcją jest import formatu XM (FastTracker 2/3), który jest w planach.
[#12] Re: DigiBooster 3.1

@MDW, post #5

Tak się zastanawiam czy APC&TCP nie planuje jakiejś promocji na DigiBoostera 3... :)

No ale, żeby wysłuchać i obejrzeć moduły Dreamera, z powodzeniem możesz użyć wersji demo. Jej jedynym ograniczeniem jest brak możliwości zapisu modułu.
[#13] Re: DigiBooster 3.1

@Krashan, post #9

Jeżeli kupiłeś wersję download


No, kupił 3.0. Zara po premierze.

to logujesz się do AmigaShop


No, zalogował.

i pobierasz archiwum


Ki czort? Które archiwum? Skąd? Mam jeszcze raz zamówić DigiBoostera, czy pobrać wersję demo?
[#14] Re: DigiBooster 3.1

@recedent, post #13

"Aktualizacja z wersji 3.0 do 3.1 jest bezpłatna dla zarejestrowanych użytkowników. Nabywcy wersji plikowej mogą pobrać aktualizację po zalogowaniu się w sklepie. Nabywcy wersji CD powinni napisać e-maila na adres info@apc-tcp.de zawierającego numer rejestracji, adres pocztowy i adres e-mail na który chcą otrzymać aktualizację."
[#15] Re: DigiBooster 3.1
Mnie by się marzył konwerter MIDI -> DB3 nawet bez sampli lub możliwość podpięcia keyboardu po MIDI i grania bezpośrednio samplami z DB3 i możliwość rejestrowania w trybie rzeczywistym.
[#16] Re: DigiBooster 3.1
Cieszę się, że rozwój programu idzie do przodu. Autozapis uważam za świetną nową funkcjonalność i bardzo potrzebną. Wiadomo, analogicznie do powiedzenia "ludzie dzielą się na tych, którzy robią backup i tych, którzy będą" wielu kompozytorów podczas tworzenia zapomina o regularnym zapisywaniu dzieła. Gdy znajdę czas na rzetelne przygotowanie raportu odnośnie tego zanotowanego przeze mnie bugu dot. echa w 3.0 to zgłoszę się do szanownego Autora z konkretnymi informacjami i przykładami. :)
[#17] Re: DigiBooster 3.1

@Spoony, post #14

Nabywcy wersji plikowej mogą pobrać aktualizację po zalogowaniu się w sklepie.


Umiem czytać. Umiem też się zalogować w sklepie. Niestety w owym sklepie nijak nie widzę żadnych plików do pobrania pomysł
[#18] Re: DigiBooster 3.1

@recedent, post #17

Umiem czytać. Umiem też się zalogować w sklepie. Niestety w owym sklepie nijak nie widzę żadnych plików do pobrania

Przyznam szczerze, że nie mam pojęcia. Od tego się ma wydawców . A tak poważniej, wiem tyle co napisało APC&TCP: "Użytkownicy, którzy wcześniej nabyli wersję plikową, powinni zalogować się do naszego sklepu internetowego i po prostu ściągnąć archiwum z najnowszą pełną wersją programu." Jeżeli to nie działa, trzeba ich atakować. Ja wiem tyle, że wszystkie klucze od wersji 3.0 działają z 3.1.
[#19] Re: DigiBooster 3.1

@Krashan, post #18

Dlatego kupowanie czegoś na płycie w czasach tak częstych i łatwych aktualizacji to średni pomysł. Wersja na płycie robi się bardzo szybko nieaktualna i żeby aplikację zainstalować to i tak trzeba ściągać update z sieci. To ja już wolę całkowicie cyfrową dystrybucję. Właściwie nie wiem po co jest ta płyta. :)
[#20] Re: DigiBooster 3.1

@MDW, post #19

No fajnie, tylko ja żadnej płyty nie kupowałem :)

Napisałem do APC&TCP maila. Ze sklepu mogę co najwyżej zamówić najnowszą pełną wersję, ale wybieram wtedy jedną z dwóch opcji płatności, więc zakładam że to nie to. Natomiast w "My Account" mam opcję pobrania DigiBoostera jeszcze raz, ale jest to ta sama wersja 3.0 ze stycznia, którą wszyscy znamy i kochamy.
[#21] Re: DigiBooster 3.1

@recedent, post #20

@MDW: No i właśnie dlatego jest możliwość nabycia wersji "elektronicznej" do pobrania, co więcej ta wersja jest o 10 EUR tańsza.

@recedent: Szturchnąłem pana wydawcę mailowo, zobaczymy z jakim efektem. O, odpisał, że było źle, ale teraz jest dobrze i chociaż archiwum się nazywa "3.0" to w środku jest 3.1. Ani chybi trzeba będzie dodać opcję automatycznego pobierania aktualizacji ;-P.

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 08:57:31 przez Krashan
[#22] Re: DigiBooster 3.1

@Krashan, post #12

No ale, żeby wysłuchać i obejrzeć moduły Dreamera, z powodzeniem możesz użyć wersji demo. Jej jedynym ograniczeniem jest brak możliwości zapisu modułu.

Super, jak tylko wypuszczą mnie z pracy biorę się za odsłuchy modów na DB3.1 OK
[#23] Re: DigiBooster 3.1

@Krashan, post #21

Hurra! Uratowani!



OK
[#24] Re: DigiBooster 3.1

@recedent, post #23

Trochę OT: widok tego zrzutu okna zmotywował mnie do doprowadzenia mojego Pegasosa 2 do porządku (chwilowo w czyszczeniu i modernizacji). Estetyczny i czytelny wygląd GUI MOSa od razu kojarzy mi się z reaktywnością, swobodą modyfikowania i przyjemnością użytkowania. Bardziej na temat: cieszę się, że DB3 jest na systemy MOS, AmigaOS 4 i classic, a nie na "windę", bo w trackerze potrzebna jest najczęściej błyskawiczna reaktywność.
[#25] Re: DigiBooster 3.1

@CJ Warlock, post #24

reaktywnością? xD mos chyba ma znów sp******oną lokalizację.

nowy db - bdb.
[#26] Re: DigiBooster 3.1

@Krashan, post #21

@recedent: Aaaaa. Nie wiem dlaczego obzdurałem sobie, że kupiłeś wersję na płycie. :)

@krashan: Tak, wiem że jest wersja "elektroniczna". I bardzo dobrze, bo to zdecydowanie wygodniejszy sposób dystrybucji.
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#28] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#30] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem