Komentowana treść: Amiwigilia - odcinek 0
[#1] Re: Amiwigilia - odcinek 0
Podcast zasubskrybowany. Przesłucham jak tylko będę miał możliwość (w drodze z/do pracy, w czasie odkurzania,...).
[#2] Re: Amiwigilia - odcinek 0
Bierzecie też jako odbiorców pod uwagę osoby, które nie są fanami Apple i jego bloatware?
[#3] Re: Amiwigilia - odcinek 0

@Krashan, post #2

Tak. Po prostu nie mogę teraz zaktualizować strony AmWigili, gdzie będzie można podcasty ściągnąć jak mp3.
[#4] Re: Amiwigilia - odcinek 0

@radzik, post #3

Normalni użytkownicy ładnie proszą o kanał RSS z mp3, aby ładnie to sobie skonfigurować w podcast managerach. Strzelasz sobie w stopę faworyzujac Apple'a.
[#5] Re: Amiwigilia - odcinek 0

@Sokok, post #4

Dobra, mój bład, to jest link to rss: http://feeds.feedburner.com/AmiWigilia. Umieszczę go na stronie w najbliższym czasie.
[#6] Re: Amiwigilia - odcinek 0

@Krashan, post #2

To fakt, że wystawienie gdzieś zwykłego mp3 to powinna być podstawa.
[#7] Re: Amiwigilia - odcinek 0

@radzik, post #5

Fajnie się Ciebie słucha, przyjemny głos (bez podtekstów proszę), a obrazu nie planujesz?
[#8] Re: Amiwigilia - odcinek 0

@MDW, post #6

Będzie, problem jest taki, że nie mogę teraz strony zaktualizować, bo jestem w podróży. Ale po poniedziałku powinno być ok. :)
[#9] Re: Amiwigilia - odcinek 0

@Ender, post #7

Dzięki. Jak się siebie samego słyszy, to takie głupi uczucie jest. :)
Co do obrazu, to jak na razie nie mam tego w planach. Na pewno na początek, ja muszę się nauczyć prowadzić podcast i starć się mieć ciekawą treść. Potem można myśleć jak ewentualnie podcast rozbudować np. o obraz.
[#10] Re: Amiwigilia - odcinek 0
Przesłuchałem i wrażenia mam całkiem pozytywne. To zerowy, czysto informacyjny odcinek więc trudno ocenić zawartość merytoryczną. Ale zawsze to miło będzie co jakiś czas posłuchać głosu, który będzie mówił o sprawach amigowych. Nawet jeżeli będzie to skierowane do początkujących (czy wręcz nawet przyszłych) użytkowników amigowych rozwiązań. Mam nadzieję, że wystarczy wytrwałości i inicjatywa nie upadnie tak jak np. Amigowy AppStore czy AmigaTV.

Rozumiem, że nazwa AmiWigilia to swego rodzaju marka w naszym świecie. Ale mimo wszystko z punktu widzenia kogoś kto nie jest zbytnio związany z Amigą to brzmi dosyć dziwnie. :) Ja bym bym jednak poszukał innej nazwy. :)

Podcast zostaje w subskrypcjach i czekam na pierwszy pełny odcinkek.

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 10:53:58 przez MDW
[#11] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#12] Re: Amiwigilia - odcinek 0
U mnie obrazu nie mapomysł
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#14] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#15] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#16] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#17] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#21] Re: Amiwigilia - odcinek 0

@radzik, post #5

Dzięki!

Przesłuchałem właśnie, zapowiada się ok, choć ja lubię dygresje, luźne trzymanie się tematu itp - zobaczymy co z tego będzie. Z doświadczenia wiem, że najciekawsze podcasty powstają przy udziale innych osób - monologi kiepsko wchodzą. Ale kto wie.

Z technikaliów, również z doświadczenia powiem, że do nagrywania rozmów z pozostałym uczestnikami lepiej od Skype sprawdza się Murmur + Mumble - http://wiki.mumble.info/wiki/Main_Page - na OS X również jest.
[#22] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#23] Re: Amiwigilia - odcinek 0

@MDW, post #10

Podcast ma być zarówno skierowany dla zawodowców ;) jak i ma być zachęta dla ludzi nowych. Myśle, ze tu powinno pomóc poruszenie tematu emulacji.

Zakładam też, że monologów będzie mniej, z racji tego, że mam plan zachęcać ludzi do udzielenia wywiadów, opowiadania swoich historii i doświadczeń.

Co do nazwy, może faktycznie nie jest typowo amigowa, zobaczymy. Jeśli podcast będzie ciekawy, powinien sam się obronić. To jest możliwe tylko przy udziale gości, którzy mam nadzieję dopiszą. ;)
[#24] Re: Amiwigilia - odcinek 0

@Sokok, post #21

Dzięki, sprawdzę.

Co do tematyki, na pewno nie będę ciągną w tematy typowo techniczne, chcę mieć przyjemna i ciekawą atmosferę.
[#25] Re: Amiwigilia - odcinek 0

@radzik, post #24

Trzymam kciuki za kolejne odcinki, słuchało się fajnie. OK
[#26] Re: Amiwigilia - odcinek 0
Fajnie by był jakbyś to podawał w jakimś Amigowym formacie, co do wielkości pliku to fajnie by było jak byś to udostępniał w postaci dyskietki, co do programu to może HD REC, nie wiem jaki masz config.

//
Amiga wszystko Potrafi

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2014 10:33:05 przez amizet
[#27] Re: Amiwigilia - odcinek 0

@amizet, post #26

W formacie IFF 8SVX mono z próbkowaniem 8 kHz (jakość telefonu) na dyskietce zmieści się 110 sekund nagrania. Można to skompresować ADPCM-em, ale to nadal będzie nie więcej niż 4 minuty...
[#28] Re: Amiwigilia - odcinek 0

@Krashan, post #27

To już lepiej nagrać w formacie textowym pomysł
[#29] Re: Amiwigilia - odcinek 0

@Krashan, post #27

Na dyskietce mogą być zwiastuny, jakaś prosta grafika i kilka słów, gdy by był jaki wywiad to jakieś zdjęcie czy coś takiego, tak sobie tylko wymyśliłem.
[#30] Re: Amiwigilia - odcinek 0

@parallax, post #28

No i Say nam odtworzy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem