Komentowana treść: Amiwigilia - odcinek 0
[#31] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#32] Re: Amiwigilia - odcinek 0

@amizet, post #26

Fajnie by był jakbyś to podawał w jakimś Amigowym formacie, co do wielkości pliku to fajnie by było jak byś to udostępniał w postaci dyskietki,


No tak, najpierw trzeba by było pobrać plik ADF z neta na pececie, bo przecież nie na A500. Potem go w jakiś sposób na tę pięćsetkę przenieść np. za pomocą Twin Express. Po czym nagrać to na dyskietkę i odłuchać kilkunastosekundowy zwuiastun. Ludzie dajcie spokój. Po co robić kłopotu Radzikowi i samemu sobie. Podcast po prostu powinien być kompatybilny z amigowym oprogramowaniem do odsłuchiwania podcastów, a jedynym takim softem jest o ile wiem AmiPodder. Tam już możesz sobie ustawić czy playerem domyślnym ma być AmigaAmp, czy jeśli nei starcza mocy procesora np. DeliTracker. Ewentualnie zawsze można taką mp3 pobrać na dysk i samemu sobie przerobić na 8svx.
[#33] Re: Amiwigilia - odcinek 0

@agawa, post #32

Napisz że masz problem z przenoszeniem danych... niech sobie to robi jak chce, przesłuchałem to na końcu mówi że jest otwarty na sugestie, to była moja sugestia i tyle, i nie mam zamiaru komentować tego nagrania bo nie mam zamiaru się z nikim przegadywać, i wcale mnie to nie interesuje w jakim to jest formacie gdzie to udostępnia i o czym tam mówi.

Jak nie masz Internetu w Amidze 500 to nie mój problem. W ogóle o czy ja z tobą rozmawiam...
[#34] Re: Amiwigilia - odcinek 0
Przesłuchałem, podobało mi się. Trudno komentować treść, wszak to odcinek startowy. Pozwolę sobie jedynie przyczepić się do jednej rzeczy, mianowicie najpierw mówisz o AmigaOS 4 i MorphOS-ie, potem pada stwierdzenie, że "nowe Amigi", na których można uruchomić te systemy, są drogie. To nieścisłość podwójna, bo z jednej strony maszynki pod MorphOS-a są raczej tanie, z drugiej zaś nie są "nowymi Amigami". Ba, nawet jeżeli MorphOS ukaże się na Sam460, to nie jestem do końca przekonany czy ona jest "nową Amigą", czy też to miano należy się tylko produktom Eyetechu i A-Eon. Niemniej to takie dzielenie włosa na czworo.

Mam też uwagę techniczną. Podcast ma dość mocno skompresowaną dynamikę. Z jednej strony to dobre przy słuchaniu w autobusie itp. miejscach, z drugiej zaś niemiłosiernie Ci to z tła wyciąga szum pracującego komputera. Nie wiem, czy oprogramowanie, którym nagrywasz, pozwala Ci na regulację kompresora dynamiki, ale jeżeli tak, to trochę bym zmniejszył kompresję, ewentualnie pokombinował z eliminacją tego szumu, np. mikrofon na długim kablu i usiąść gdzieś dalej. Przy okazji gratuluję dobrego, radiowego wręcz brzmienia głosu.
[#35] Re: Amiwigilia - odcinek 0

@Krashan, post #34

na Sam460, to nie jestem do końca przekonany czy ona jest "nową Amigą"


Jak najbardziej zgadza się, że nie jest. Jest płytą główną SAM460, natomiast jeśli odpalimy na AO 500 - która bazuje na tej płycie, tak jak każdy komputer bazuje na jakiejś płycie - to już na nowej Amidze.
[#36] Re: Amiwigilia - odcinek 0

@amizet, post #33

W ogóle o czy ja z tobą rozmawiam...


Jeśli nie rozmawiasz to po co odpowiadasz. Zignoruj mnie i tyle. W Twojej całej, trzeba przyznać niezbyt grzecznej wypowiedzi, zauważyłam tylko jedno sensowne zdanie o otwarciu na sugestie. Twoją sugestią była dyskietka, natomiast moją sugestią było by nie tracił czasu na dyskietkę.

Każdy ma prawo chyba do sugestii nie sądzisz? A może uważasz że każdy kto nie zgadza się z Twoją sugestią to odrazu jełop co to nie umie przenościć danych itp?
[#37] Re: Amiwigilia - odcinek 0

@agawa, post #36

Ale czemu tak jesteś agawo nie miła, piszesz o programach które raczej nie działają ot tak na Amidze 500

a jedynym takim softem jest o ile wiem AmiPodder.


czy playerem domyślnym ma być AmigaAmp


Ewentualnie zawsze można taką mp3 pobrać na dysk i samemu sobie przerobić na 8svx


mp3? .Mod Kills The Mp3

sugestią to odrazu jełop co to nie umie przenościć danych itp?


Dziewczyno skąd w tobie tyle złości, nie chciałem cię urazić, lecz wiesz jeśli masz problem z przeniesieniem dyskietki to znaczy że słabo się starasz. Ale myślę że wybaczysz mi, więcej już nie napisze do ciebie takim tonem.
Agawo przedstawicielko Wenus...
[#38] Re: Amiwigilia - odcinek 0

@Krashan, post #34

Temat "nowych" Amig poruszyłem ogólnikowo, nie chcę wchodzić w szczegóły, gdyż będę poruszał tematykę podczas konkretnych odcinków, rozmów, wywiadów. Poza tym dla świeżych osób może na początku być to mocno skomplikowane.
Podcast z założenia ma być dla każdego i nie chce przenosić do niego "wojen" z naszego środowiska. Wole zyskać użytkownika dowolnego amisytemu niż żadnego. Z racji, że chce gości w podcast ludzi ze każdego amisytemu powinno być ciekawie dla wszystkich. ;)

Co do jakości, będę nad tym pracował. Myśle, że w miarę czasu dojdę do optymalnych plików mp3.

O formatach czysto amigowych raczej bym zapomniał. Nie ma to sensu, według mnie.
Co do dyskietki jest to jakiś pomysł, ale na razie muszę skupić się na treści.
[#39] Re: Amiwigilia - odcinek 0

@amizet, post #26

No to mnie kolega rozbawił z samego rana! :D Dzięki! :D
[#40] Re: Amiwigilia - odcinek 0

@MDW, post #10

http://amigax1000.blogspot.com.au/2014/10/amistore-sneak-peak-on-my-x1000.html

Tak tak, MDW, amigowy AppStore upadł ale tobie na głowe chyba.
[#41] Re: Amiwigilia - odcinek 0
Posłuchałbym tylko odrzuca mnie iTunes, a nie dałoby zwyczajnie rady wrzucić to na amigowy Aminet. Nawiasem mówiąc, to aż dziw, że nikt aminetu nie przerobił na coś ala google play.
[#42] Re: Amiwigilia - odcinek 0

@Spoony, post #40

Tak tak, MDW, amigowy AppStore upadł ale tobie na głowe chyba.

Ten amigowy sklep z aplikacjami został ogłoszony całkiem niedawno. On jeszcze nie tylko nie zdążył upaść ale nawet za bardzo powstać. Ja miałem na myśli to co planował człowiek z DiscreetFX i co miało obsługiwać wszystkie systemy dla Amig i pseudo-Amig (AmigaOS3, AmigaOS4, MorphOS, AROS). Zwało się to Project Metropolis:
http://www.discreetfx.com/ProjectMetropolis.html
[#43] Re: Amiwigilia - odcinek 0

@sigma2pi, post #41

Aminet raczej nie jest do podcastów. Ale na stronie AmiWigilii możesz sciągnąć mp3.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem