Komentowana treść: RapidRoad USB
[#91] Re: RapidRoad USB

@ITU, post #90

Wracając do meritum sprawy.

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy wysyłkę urządzeń do klientów.
[#92] Re: RapidRoad USB

@ITU, post #91

[#93] Re: RapidRoad USB
A czy ktoś już zainstalował to w A600 z ACA620 i A60x? Ciekawy jestem czy taka kanapka dodatkowo z Indivision się mieści (poza oczywiście kwestią wypuszczenia kabli USB na zewnątrz) w ciasnej obudowie A600...
[#94] Re: RapidRoad USB

@ITU, post #1

Działa to z OS4 Classic?
[#95] Re: RapidRoad USB

@ITU, post #29

Już zamówiłem kartę u Ciebie w sklepie. Dzięki.
[#96] Re: RapidRoad USB

@alekc, post #93

a jaki widzisz sens montazu tego ustrojstwa w A600 ? gdzie masz tanie rownie szybkie co po clockport przenoszenie danych za pomocą karty compact flash ??? za takie pieniadze jak te usb to lepiej kup sobie druga A600 na zapas
[#97] Re: RapidRoad USB

@LF347M, post #96

Każdy ma prawo do swojego zdania. Ja widzę potencjalny sens. CF nie zawsze działa w każdej A600, chociaż ja w końcu przewalczyłem temat. Po drugie w slot mam np włożoną kartę WiFi i wtedy jak chcę coś przenieść to muszą ją odpiąć, a z kolei w A4000 mam Deneba a nie zawsze skonfigurowaną sieć itp. Natomiast, żeby nie robić bezsensownego OT to powiem, że moje wątpliwości budzi kanapka: A604+Indi+RapidRoad (ciepło, zasilanie, montaż itp) no i fakt, że 020 to najniższa obsługiwania konfiguracja przez ten stos USB. No i mam mieszane uczucia co do niektórych produktów Jensa...
[#98] Re: RapidRoad USB

@alekc, post #93

no jak się nie mieści jak się mieść
[#99] Re: RapidRoad USB

@wali7, post #95

Ja już otrzymałem :)
link
[#100] Re: RapidRoad USB

@Dorian3d, post #99

Ja zaraz ide na poczte po swoje USB :D
[#101] Re: RapidRoad USB

@tom256, post #100

No dobra a jak mam zwykłego X-Surfa to muszę kupić normalną wersję tak? Bo ta dla X-Surf-100 mi nie zadziała?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2014 11:45:51 przez Deftronic/...
[#102] Re: RapidRoad USB

@Deftronic/..., post #101

tak tą normalną
ta tańsza nie zadziała


Ostatnia aktualizacja: 25.10.2014 12:09:32 przez Dorian3d
[#103] Re: RapidRoad USB

@Dorian3d, post #102

OK, dzięki. Już zakupione. Zapodam do swojej A3000. Teraz jeszcze 060 rev.6, ale o tym już we właściwym wątku.
[#104] Re: RapidRoad USB

@Dorian3d, post #99

Gratuluję - teraz tylko instalacja Ci została ;)

Ja przed chwilą zamówiłem także razem z Indivision ECS. Teraz muszę pomyśleć jak te wszystkie kable wypuścić z obudowy A600 ;)
[#105] Re: RapidRoad USB

@alekc, post #104

a co masz za kartę w a 600 ?
[#106] Re: RapidRoad USB

@Dorian3d, post #105

Tylko ACA620 niestety. Niestety, bo patrząc na ACA630 zdecydowanie wolałbym tą ostatnią. Szkoda że jest tak mało kart turbo do 600. Za to ACA620 kupiłem nową i na gwarancji a cena jest w miarę rozsądna. Na szczęście 020 do Poseidona wystarczy. Transfery nie będą powalać na kolana, ale z drugiej strony biorąc pod uwagę wiek i ograniczenia A600 nie będę narzekał a cieszył się nową zabawką ;)
[#107] Re: RapidRoad USB
Moja karta dotarła bezproblemowo. Teraz czas na montaż.
Czy ktoś próbował używać w ACA500? W instrukcji nie piszą o montażu w tej karcie, a na stronie jest napisane, że będzie działać, chociaż nie jest to zalecana konfiguracja z uwagi na konieczność sztukowania kabla zasilającego...
[#108] Re: RapidRoad USB

@wali7, post #107

Moja karta także doszła dzisiaj :) Jestem bardzo ciekaw jak to będzie działać. Pierwsze zdziwienie - otwieram pudełko i nie ma manuala. Musiałem szukać na stronie Jensa... to trochę dziwne, że instalację sprzętu muszę robić z tabletem w ręku bo producent nie dodał 2 kartek A4. Zamówienie zrealizowane przez RetroAmi i jak zawsze super obsługa :)
[#109] Re: RapidRoad USB

@alekc, post #108

Niestety akcja z RapidRoad jak to ostatnio z Jensem bywa była szybka i przy wysyłce sprzętu nie dysponowałem jeszcze instrukcją PL. Dzisiaj maual PL dotarł do mnie i jest do pobrania ze strony retroami.com.pl z karty produktu RapidRoad. Jednocześnie postaram się wysłać mailem wersję elektroniczną instrukcji osobom, które zakupiły RR.

W instrukcji karty na clockport zamieściłem krótką informację w temacie instalacji RR z ACA500. Istotne, aby kabel wpiąć odpowiednią stroną w clockport na ACA. Transfery RR były mierzone właśnie poprzez ACA500 + ACA1220@20/1232@25/1233@40 i wyniki są bardzo fajne (od 900kb/s do 1,3MB/s).
[#110] Re: RapidRoad USB

@ITU, post #109

Dziękuję za manual :) Kolejny powód żeby kupować w RetroAmi. Nie dość że manual po polsku to jeszcze jest szerszy niż oryginalny od Jensa (dodano sekcję o ACA500).
[#111] Re: RapidRoad USB

@ITU, post #109

Bardzo "pozytywny" transfery OK
[#112] Re: RapidRoad USB

@BULI, post #111

Także jestem pełen uznania dla obsługi RetroAmi. OK
Dotąd nie zainstalowałem sterowników, choć nakładka na X-Surf-100 już zamontowana. Wypinałem Mediatora (powrót do Zorro), to od razu założyłem RR. Przy najbliższej okazji to zrobię. Polska instrukcja dużo bardziej do tego zachęca niż angielska.
[#113] Re: RapidRoad USB

@alekc, post #110

Instalacja RapidRoad zakończona - trzeba tylko uważać na kabelki no i jeśli ktoś nie ma oryginalnej stacji w której złącze zasilające jest bliżej dołu obudowy to może mieć problem bo kabelek jest za krótki. Nie można jednak o to winić producenta - typów stacji jest wiele. Poseidon instaluje się bez problemowo. WAŻNE: najpierw instalujemy karte a potem dopiero software - Poseidon sam ją wykryje wtedy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem