Komentowana treść: AMIStore już za dwa tygodnie
[#1] Re: AMIStore już za dwa tygodnie
"Użytkownicy będą mogli..."

[#2] Re: AMIStore już za dwa tygodnie
Bardzo dobry pomysł OK W jednym miejscu będzie można wiele zdziałać i tez będzie skupiać użytkowników nie tylko nowej Amigi OK
[#3] Re: AMIStore już za dwa tygodnie

@selur, post #1

Co to OMFG oznacza? pomysł
[#4] Re: AMIStore już za dwa tygodnie

@parallax, post #3

Oh My F...g God pomysł
[#5] Re: AMIStore już za dwa tygodnie

@glichtanski, post #4

Akurat nie wiem co się kryje pod F


Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 19:45:19 przez parallax
[#6] Re: AMIStore już za dwa tygodnie

@parallax, post #5

Napiszę na Priv
[#7] Re: AMIStore już za dwa tygodnie

@parallax, post #5

Po polskiemu to byłoby " Ja Pie.dole!!
[#8] Re: AMIStore już za dwa tygodnie
Ja uważam, że to bardzo dobry pomysł i trzymam kciuki za powodzenie!:)OK
[#9] Re: AMIStore już za dwa tygodnie
Żeby to miało ręce i nogi potrzebny jest TANI sprzęt.
[#10] Re: AMIStore już za dwa tygodnie

@PrzemasIII, post #9

problem z tym tanim sprzętem jest taki, że w przeliczeniu na nasze on tani nie jest... ale przy zarobkach w cywilizowanym kraju ten sprzęt już nie wydaje się aż tak drogi

czy chciałbym kupić jakąś neo-amigę prosto z kartonu, styropianu wypakować i cieszyć się zabawą... jasne... i to znacznie bardziej niż jakiś produkt z niedojedzonym jabłkiem...

gdybym to co zarabiam w złotówkach zarabiał w euro... to już nie byłby taki problem

tak więc problem drogiego sprzętu to nie problem fanów neo-amig, to problem biednego kraju w którym żyjemy, dziadowskich podatków, dziadowskich zarobków...
[#11] Re: AMIStore już za dwa tygodnie

@rwks, post #10

Ja to skomentuję tak. Mieszkam w Niemczech, więc faktycznie jest mi łatwiej kupić Ami sprzęt. Co nie zmienia faktu, że cena X1000 jest nawet jak na te warunki masakryczna, co nie zmienia faktu, że w sumie jakby człowiek chciał to by sobie mógł coś takiego kupić. Ale cena entry level, czyli SAM CR, to naprawdę dla ludzi na zachodzie jest do ogarnięcia bez problemu. Dlatego myślę, że jak na zachodnie warunki taki SAM to jest strzał w dziesiątke.

I to sie długo nie zmieni ani w Polsce, ze względu ma zarobki, ani ze strony sprzętu amigowego. I tak myślę, że jak na tak mały rynek dobrze jest, że coś można kupić.

Hehe jedyna nadziej to WinUAE PPC i OS4 za 30€. ;) Już bardziej tanio się nie da. ;)
[#12] Re: AMIStore już za dwa tygodnie

@PrzemasIII, post #9

Sama aplikacja, jak i oprogramowanie w AmiStore będzie też dla Amigi Classic.
[#13] Re: AMIStore już za dwa tygodnie

@radzik, post #11

Hehe jedyna nadziej to WinUAE PPC i OS4 za 30€. ;) Już bardziej tanio się nie da. ;)


No tak, tylko co to za przyjemność czerpania z emulacji pomysł Ale żeby się zapoznać z samym systemem, to może być szeroki uśmiech Prawdopodobnie też kupię dodatkowo pod WinUAE w celu po eksperymentowaniu se OK
[#14] Re: AMIStore już za dwa tygodnie

@radzik, post #11

jak najbardziej jestem za WinUAE PPC i nowym OS4, w sam raz na spróbowanie a cena dla osoby zarabiającej na zachodzie symboliczna wręcz

masz rację w sprawie SAM CR
[#15] Re: AMIStore już za dwa tygodnie

@rwks, post #10

Miałem na myśli X1000 samy to demony prędkości nie są...
[#16] Re: AMIStore już za dwa tygodnie

@radzik, post #11

cena X1000 jest nawet jak na te warunki masakryczna


gdybym to co zarabiam w złotówkach zarabiał w euro... to już nie byłby taki problem


Kiedyś kupowaliśmy Amigi za wielokrotność naszych wypłat, mimo dużo cięższych warunków życia niż obecnie, jednak czuliśmy, że inwestujemy w najnowocześniejszą technologię, której przyszłość była wyłącznie świetlana, a my uczestniczyliśmy w czymś nadzwyczajnym.

Myślę, że obecnie chyba już nikt tak nie sądzi, a z sentymentu i dla hobby mało kogo na ten nowy sprzęt stać, stąd marginalne zainteresowanie i niewspółmiernie wygórowana cena, kółko się zamyka.
.
[#17] Re: AMIStore już za dwa tygodnie

@rePeter, post #16

I tak i nie. :) Bo jakby się ten sprzęt nie sprzedawał, to nikt by go nie produkował. Poza tym jak ostatnio widziałem na jakimś ebay kartę Blizzard PPC za 1000 Euro... to taki SAM nie przyprawia już o zawrót głowy.
[#18] Re: AMIStore już za dwa tygodnie

@radzik, post #17

A ja CyberVision PPC za 6500 PLN + upgrade u Stanisława to pewno ponad 7000 PLN wyjdzie. A jakby ktoś jeszcze chciał dorzucić Motkę z rev6 to kolejne 500-600 PLN. Dobrze rozbudowana A4000 = X1000 cenowo na dzień dzisiejszy.
[#19] Re: AMIStore już za dwa tygodnie

@rePeter, post #16

Kiedyś kupowaliśmy Amigi za wielokrotność naszych wypłat, mimo dużo cięższych warunków życia niż obecnie, jednak czuliśmy, że inwestujemy w najnowocześniejszą technologię, której przyszłość była wyłącznie świetlana, a my uczestniczyliśmy w czymś nadzwyczajnym.

Myślę, że obecnie chyba już nikt tak nie sądzi, a z sentymentu i dla hobby mało kogo na ten nowy sprzęt stać, stąd marginalne zainteresowanie i niewspółmiernie wygórowana cena, kółko się zamyka.


Dokładnie tak jest. Kiedyś kupowaliśmy A1200 za często podwójną lub potrójną wypłatę i byliśmy doskonale przekonani że to ma sens. Po zakupie nie było inaczej, tylko maksymalna radocha i jakość.
Dzisiaj wypłaty są rozbieżne, dla jednych podwójna to 3 tyś, a dla innych to 4-6 tyś, a nawet 8 tyś.
Problem jest właśnie taki, że dzisiaj nie kupujemy nowej i pionierskiej jakości. Tylko masę błędów i braków, nadodatek niedopuszczający do "elity". Bo elita to tylko X1000, a wydatek należy pomnożyć razy dwa.
Ba! Dzisiaj mamy czasy, że nawet mocny, choć używany komputer dostępny jest już za 200 zł. Mądry nie kupi nówki za 1999. Sam sobie złoży za 1000 albo użyje najmocniejszej, używanej wersji 3GHz za 200 zł.
Dlatego zostałem przy amigowych klasykach. Do tego mam stare, mocne pecety za 100-200 zł, które wciąż są pod kontrolą starodawnego WinXP.
Od dawna nie wierzę już w powrót marki Amiga. Liczę tylko na rozwój amigowych systemów. Coraz mniej w popularyzację AmigaOS4.
MOS daje radę, natomiast pionierski dreszcz emocji widzę w AROSie. Natomiast AROS68k to już całkowita magia. Pod warunkiem że doczekamy się kontynuacji mocniejszych Amig 68k zawartych w FPGA lub w nowszych technologiach.
[#20] Re: AMIStore już za dwa tygodnie

@radzik, post #17

Z ciężkim sercem, ale jednak jestem gotów sprzedać swojego BlizzardaPPC (BVision gratis w komplecie) za 20 tyś PLN. W sumie i tak częśćiej używam drugiej Ami z Apollo 040/40 i to ona daje mi więcej radochy. Choć nie powiem, tej z PPC też używam, ale już dawno przestała "robić" za peceta. Ktoś chętny? Tylko 20 tyś.pomysł
[#21] Re: AMIStore już za dwa tygodnie

@Andrzej Drozd, post #19

pionierski dreszcz emocji widzę w AROSie

Tak, tak, już od 19 lat pionierski .
[#22] Re: AMIStore już za dwa tygodnie

@Andrzej Drozd, post #20

Andrzej rasowy sentymentalista, operuje jeszcze nawet w kwotach sprzed denominacją pomysł BioręOK
[#23] Re: AMIStore już za dwa tygodnie

@Krashan, post #21

Wiesz, AROS 68k dość ciekawie wpływa na moje postrzeganie, tym bardziej że używam go na A1200. No, musiałem trochę zahaczyć o pionierskie czasy x86, choć w tej wersji AROSa nie będę używał, ponieważ mam do dyspozycji WinUAE.
[#24] Re: AMIStore już za dwa tygodnie

@parallax, post #22

..ale PLN to juz po denominacji


Jako wielki wizjoner AOS4 ustalam nastepujace kwoty

Hardwary:

Amiskarpetki XXL - lewa 30 Euro prawa 22 Euro
Aminalepki - 25 Euro za boingballa i 15 Euro za nalepke z napisem "RESET"
Obudowa tower do A.X1000 z rozowymi ledami - 1700 Euro
Podkladka pod myszke - z tektury 50 Euro

Softwary:

program do przestawiania ikonek - promocja 49,99 Euro
Worm Me Up XXL - 59 Euro
Size Me Up - 49 Euro
Ask My Grandpa Up - 49 Euro
Dirt Me Up XL - 39,99 Euro
Frogger Remastered Edition- 79 Euro
najnowsza gra platformowa AOS4 "Parallax World" by Amiten - 199 Euro

VAT 20% not included
+ shipping cost


p.s.
Aha prowadze zapisy na przedsprzedaz w sklepie. Kazdy dostanie rabat 2,5%. Zgloszenia nadsylac na mejla amifrajeryshop@gmail.com
[#25] Re: AMIStore już za dwa tygodnie

@parallax, post #22

Piszę o nowych PLN. Za drogo? Podatek od nostalgii i sprzedaży maskotki musi kosztować. Ciesz się że nie zaproponowałem np. 30 tyś PLN.OK
[#26] Re: AMIStore już za dwa tygodnie

@selur, post #24

W tym zdaniu nie ma,
szach matpomysł
Tylko 20 tyś.pomysł
[#27] Re: AMIStore już za dwa tygodnie

@Andrzej Drozd, post #25

Andrzej, 3 zeta też mam pomysł Jak byś chciał wiedzieć, to mam całe 5 zł w portfelu

E: ok, może Ci o euro chodziłopomysł

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 17:56:05 przez parallax
[#28] Re: AMIStore już za dwa tygodnie

@parallax, post #26

O ty łobuzie, żerujesz na jednym zdaniu i moich trollowskich skłonnościach, ale jednak na początku pergaminu napisałem że PLN.pomysłOK
[#29] Re: AMIStore już za dwa tygodnie

@Andrzej Drozd, post #28

W jakiej konfiguracji masz tego PPC?
[#30] Re: AMIStore już za dwa tygodnie
W sumie można się z tego nabijać, ale kto wie - może to być i całkiem pozytywny impuls dla małej amigowej developerki - bo, poza wspomnianą już "zachodnią" mentalnością spowodowaną zarabianiem podobnych cyferek, tylko z 4-5 razy większą wartością, może to i być taki pozytywny kop, jak się tam coś zacznie dziać - jakieś "współzawodnictwo" (w cudzysłowiu wielkim ofkorz), albo i z 3-ciej strony, może czasem jakiś "lamer" tam wejdzie przypominając sobie dawne czasy, i zostawi parę centów albo co.

Lepiej późno niż wcale (ile lat mają "wiodące" appstory) - ale pomysł wciąż dobry, patrząc subiektywnie na to. W każdym razie - pewnie jak Apple chwalił się swym appstorem, zakładam, że ludożerka nie nabijała się z przepłaconego hardware'u z cyklu pecet z logiem+linuxopodobny system za x2 cenę (za to z podobnymi wtykami dla NSA i innych ciemnych agencji jak m$ windoze), albo klepany za 10x wartość smartphone w chińskim foxxcon'ie przy akompaniamencie milicyjnej pały i brzęczących krat w oknach, tudzież z płacenia za "aplikacje", które robią wielkie NIC (albo coś koło tego)

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2014 13:50:44 przez rolpho / D6
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem