Komentowana treść: AMIStore - wersja RC1
[#1] Re: AMIStore - wersja RC1
No proszę. Słowo stało się ciałem - brakuje jeszcze jakiegoś smartfona pod kontrolą AmigaOS

Swoją drogą na dole tam dopisali, że wygląda na to, że ta aplikacja została zrobiona w Hollywood - dlatego ładuje dużo grafik przy starcie i może dać się we znaki na słabych konfigach /lub gdzie jest mało miejsca na hd. hmmm.
[#2] Re: AMIStore - wersja RC1
Wygląda ładnie.
[#3] Re: AMIStore - wersja RC1

@Ender, post #2

Spoko, żeby jeszcze wybór programów i gier był...
[#4] Re: AMIStore - wersja RC1

@rolpho / D6, post #1

> wygląda na to, że ta aplikacja została zrobiona w Hollywood

No chyba nie sądzisz, że ktoś usiadł i napisał natywną appkę?
Ten cały AmiStore po raz kolejny pokazuje, że naczelną cechą ludzi związanych z rozwojem OS4 jest zrobić wszystko na szybko, na odwal się, byle działało i można było kosić kasę.

Serio, wolałbym już dobrze działającą stronę WWW pod amigowymi przeglądarkami niż ten koszmarny skrypt z Hollywood.
[#5] Re: AMIStore - wersja RC1
Pięknie OK Długo nie musieliśmy czekać OK

P.S. Na klasyczną Amigę też chcemy pomysł
[#6] Re: AMIStore - wersja RC1

@parallax, post #5

Współczesna amiga to jakieś kpiny. Żałosny system, sprzęt i płatne stery do radeona :) i paru dziadków na czymś co się zowie spotkaniem. Jak wyjdzie pełnoprawna przeglądarka i odtwarzacz 1080p to pewnie niektórzy się posikają ze szcześcia. Zostańmy przy klasykach i przestańmy informowac o tym g....e.
[#7] Re: AMIStore - wersja RC1

@Sosabowski, post #6

Nie ma się co gorączkować, niech pchają ten wózek w nieokreślonym kierunku. Zobaczymy jaka będzie ilość i jakość aplikacji w tym sklepie.
[#8] Re: AMIStore - wersja RC1

@rolpho / D6, post #1

Może to jest sposób na przyciągnięcie potencjalnych programistów - łatwy sposób na publikację aplikacji i zarabianie na niej ? W sumie, to właście appstore pokazał, że łatwy sposób na dotarcie do klientów oznacza sukces dla wszystkich i producenta systemu i programisty?
[#9] Re: AMIStore - wersja RC1

@posylus, post #8

Z tego, co czytałem to w applowskim App Store jakieś konkretne pieniądze zarabiają nieliczni. Z drugiej strony w tym amigowym sklepie pewnie żadna wystawiana aplikacja nie będzie miała realnej konkurencji, więc zobaczymy.

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2014 12:02:28 przez Krashan
[#10] Re: AMIStore - wersja RC1

@Sosabowski, post #6

A co zabronisz mi sie posikać ze szczęścia? Wole z tego powodu niż z n-tej karty z 020 lub 030 na pokładzie do A1200. To jest dopiero g.....o i o nim sie dalej informuje. O klasyku powinniśmy już zapomnieć. To już nie jest amigowanie to jest czyste retro. Więc prosze bawmy się retro, bawmy się spectrumami, timexami, commodore, amigami classic i atarii ale róbmy to na portalach retro i nie tłamśmy tego, że Amiga chce się dalej rozwijać i być nowym niedofinansowanym modelem One i niedofinansowany AmigaOS tez chce się rozwijać.
[#11] Re: AMIStore - wersja RC1

@danny, post #10

Ja też uważam, że to krok w dobrą stronę i mam nadzieję, że zobaczymy wersje na 68k.
[#12] Re: AMIStore - wersja RC1

@danny, post #10

"O klasyku powinniśmy już zapomnieć."

I o tego typu wpisach tym bardziej.


"Amiga chce się dalej rozwijać"

Przeciez do Amigi powstaja wciaz nowe rozszerzenia: a to 2 Mb Chipu, a to kontroler hdd, a to karta turbo, a to 4Mb fastu..
malo? bedzie jeszcze wiecej



A wracajac do AMI-sklepu.. teraz tylko czekac az za 15 lat pojawia sie wysnione "Games, Applications, Video, Music and Books"

Babcia z wąsem otworzyla kolorowy kramik tyle, ze dziadek nie wystrugal na czas zabawek na sprzedaz i teraz babcia bedzie musiala wystawic nalepki, stare skarpetki, wydmuchane baloniki i spruchniale pierdziawki.
Po raz kolejny srodowisko AOS4 zabralo sie za promocje swojego 'dziela' od d..y strony.
Zapewne pierwszym produktem bedzie program do zmiany czcionek i inny zestaw ikon ok, racja ok, racja
[#13] Re: AMIStore - wersja RC1

@selur, post #12

Selur dużo pyskujesz jako programista i mało co wnosisz do dyskusji. Wiem, dla Ciebie to zawsze już tylko będzie retro maszyna i liczysz, ze za swoją A1200 za kilka lat dostaniesz te 2k PLN ale po za tym masz Amoge w d#pie i to widać.
[#14] Re: AMIStore - wersja RC1
straszna kiszka. siedzi, pije i chrupki
[#15] Re: AMIStore - wersja RC1

@Ender, post #2

Jeszcze wymaga to dopracowania (pierwsza wersja), ale cieszy fakt, że są pomysły na wdrażanie nowych możliwości OK
[#16] Re: AMIStore - wersja RC1
Fajnie, że coś się dzieje, ale faktycznie szkoda że wypuszczono to w takiej formie. Nie wiem czy tylko ja mam takie transfery fatalne, ale niestety to dyskwalifikuje z użycia. Co do słabszych konfigów - czytaj Amigi z kartami PPC - to boję się, że to nie będzie działać ok ze względu na implementację. Nie wyobrażam sobie tego czekana na mojej A4000D aż pobiorą się obrazki.

Trochę zdziwiony jestem aplikacjami - wychodzi na to, że np. Ranger będzie teraz produktem płatnym. Ciekawe, że DvPlayer też ma cenę - czyżby miał on zniknąć w przyszłości z systemu? Ciekawy jestem także losów np CPUDock - teraz jest w płatny pakiecie zTools...

Natomiast tła za 15 funtów, czy blog Trevero jako produkt to już jest kiepski żart.
[#17] Re: AMIStore - wersja RC1

@alekc, post #16

Na Moo wrzucili przykładowe ceny. Podobno tapety chodzą po 15 eurasów; a sterownik do radeona za 50. Wiadomo jakie jest moo, ale jeżeli to prawda to sukcesu nie wróżę.

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2014 19:58:29 przez Private_Public
[#18] Re: AMIStore - wersja RC1

@Private_Public, post #17

a czy licencja na tapetę zezwala na jej modyfikację? siedzi, pije i chrupki I czy w pakiecie są różne rozmiary, czy tylko określona rozdzielczość? Mam nadzieję, że apgrejd będzie już darmo.
[#19] Re: AMIStore - wersja RC1

@danny, post #13



To mowisz, ze nowoczesne kolorowanki, szkicowanki i fraktale maja szanse w starciu z potezna baza softu na klasyka.
No no, gratuluje optymizmu clown
[#20] Re: AMIStore - wersja RC1

@selur, post #19

W sumie nowy Personal Paint nie byłby może taki zły. Ostatnio mi czegośtakiego brakowało na grzyba, a jak się okazuje - za całkiem dobre "pixelowe" programy nieźle sobie czasem życzą (no, nieźle to ofkorz pojęcie względne - "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - tu geograficznie raczej - pyknąć 20 zł za "normalny" program i wesprzeć w porządku autora na fajnej niszowej platformie -no problem, tylko gdy się symbol waluty zmienia zaczyna to wyglądać inaczej )

W każdym razie to może zabawnie naiwne - ale nie byłbym taki pewien, czy to aby niewiele wniesie do ami-światka. Wszak jest w necie trochę serwisów itp., które rozkręciły się niejako same - dając "jedynie" userom "bodźce" do współ-interakcji (nawet bez użycia mamony) - jak np. Stackoverflow -nie wiem na ile to dobry przykład, ale ludzie tam pomagają innym, np. by podbić sobie reputację - chodziło mi jedynie o to, że nawet mimo jakiejś tandety wykonania i braków - kierunek jest dobry, i może ludzie to "chycą", a na tym "zgniłym zachodzie" jest wciąż trochę ludzi, którzy rzucają tu i ówdzie moniaki, jak widzą, że ktoś robi coś w miarę fajnego na "Amigę" (tu cudzysłów, bo nie wiem na którą ).

Podejrzewam też, że części ludzi tam nie przeszkadza, że komponenty systemu są płatne, bo mają świadomość (być może naiwną jak się może okazać) że system dzięki temu się prędzej rozwinie... ale jak Trevory itp. się do tego przyzwyczają, to może być bieda "długodystansowo".

W sumie, gdyby tam zaczął być jakiś w miarę ruch, to zapewne to i owo możnaby sfinansować z tego sklepu (może więcej niż np. ze sprzedaży OS4? -wszak ruch w appstorze jest constans), jeśli szeryf tegoż kasuje tam jakieś 10%-xx% - no właśnie, w sumie nie zgłębiłem jakie tam są warunki i ile/czy taki Trevor (czy kto tam ma na tym łapę) będzie kasował od każdego gadżetu...
[#21] Re: AMIStore - wersja RC1

@selur, post #12

Chyba wyskoczę klasycznie, ale skoro wiesz to zrób to lepiej? Pokaż jak to się robi.

W ogóle tyle docinków pod tym newsem... Nikt nie używał, każdy obsmaruje... AMIStore jest taki a nie inny, po moich doświadczenia (zapraszam do poczytania: http://radzikpl.blogspot.de/2014/11/amistore-appstore-dla-amigi.html), uważam, że to dobry kierunek, pomijając tapety za 15 jurandów. :)
Co nie zmienia faktu, że w przypadku Amigi to od czasów Escomu chyba najlepsze czasy. Powstają nowe kompy (czy to Amiga, czy nie, czy pecet pomijam), nowy system, czy od upadku C= któraś firma zrobiła więcej?
[#22] Re: AMIStore - wersja RC1

@rolpho / D6, post #20

W sumie nowy Personal Paint nie byłby może taki zły.


a co jest w tym nowym personalpaincie zasadniczo nowego? z tego so slyszalem to dalej jest program na max 256 kolorow itd. czyli odgrzewany kotlet popieprzony by nie bylo czuc ale klienta skasowac jakby sie usmazylo swiezy.

Wszak jest w necie trochę serwisów itp., które rozkręciły się niejako same


tak zupelnie bez publiczosci? moze zaraportowac taki cud do watykanu i poszukac kandydata na swietego ktoremu brakuje.

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 00:14:56 przez wawrzon
[#23] Re: AMIStore - wersja RC1

@alekc, post #16

Przecież DVPlayer w systemie jest od zawsze okrojony a pełna wersja jest płatna. Zaraz zaczniesz obwiniać AmiStore o wojnę na Ukrainie, gradobicie i morową zarazę
[#24] Re: AMIStore - wersja RC1

@TomK, post #23

Absolutnie o nic nie obwiniam - nigdzie też nie napisałem, że do tej pory było inaczej z DvPlayer w wersji OEM. Po prostu pełna wersja w sklepie może sugerować, że wersja OEM zniknie choć oczywiście tak stać się nie musi. Moje podejrzenia są podyktowane innymi darmowymi do tej pory aplikacjami jak np Ranger, które także wymieniłem w poście. Jedyne o co obwiniam AmiStore to powolność jego działania i łącza. Takie aplikacje mają ułatwiać a nie utrudniać - jeśli tą samą aplikację mogę ściągnąć z OS4Depot, rozpakować i zainstalować szybciej niż z użyciem sklepu to nie widzę sensu z niego korzystać w przypadku aplikacji darmowych.
[#25] Re: AMIStore - wersja RC1

@selur, post #12

Na razie żadne z rozszerzeń nie pobilo wydajnościowo kart 15 letnich kart z powerpc. Jak dla mnie to oznaka totalnej stagnacji nie rozwoju.
[#26] Re: AMIStore - wersja RC1
Ukazał się update. Nie zauważyłem jakiś istotnych zmian. Co ciekawe AmiUpdate go nie widzi - aplikacja sklepu sama wykrywa aktualizację i proponuje instalację. Nie rozumiem jak jeden producent może mieć do każdego komponentu osobną metodą aktualizacji. Po drugie nadal nawet przy prostych produktach brakuje elementarnych informacji. To wszystko niestety skutecznie zniechęca do korzystania a szkoda... odnieść wrażenie można że sklep ma służyć jedynie do sprzedawania sterowników RadeonHD
[#27] Re: AMIStore - wersja RC1

@alekc, post #26

Troszkę tego nie rozumiesz, to fakt. AmiStore nie jest częścią systemy nie jest nawet tworzone przez Hyperion więc nie ma go w AmiUpdate. Ewentualnie mogłoby być w części zwanej Third Party ale nie musi być, nie ma takiego obowiązku. Czy tych setek programów które są na Depcie a nie ma ich w AmiUpdate również nie używasz bo cię to odstrasza? Myślę że za dużo używałeś sklepów GooglePlay, Microsoft czy też Apple ale tamte rozwiązania są właśnością firm tworzących system u nas tak nie jest.
[#28] Re: AMIStore - wersja RC1

@TomK, post #27

Ok - masz mnie, złapałeś na tym, że potraktowałem A-EON i Hyperion jako de facto jedno choć to osobne firmy. Oczywiście z perspektywy prawnej masz rację. Troszkę jednak nie rozumiesz - to fakt - jak działa współpraca tych dwóch firm oraz - idąc tokiem Twojego rozumowania - że AmiUpdate kiedyś nie był częścią systemu, a więc nie był także produktem Hyperion czy A-EON... Jednak chyba nie o to tutaj chodzi: aby sklep miał sens musi coś oferować. Obecna oferta i jej przygotowanie pozostawiają wiele do życzenia niestety - szkoda, że o tym się nie wypowiedziałeś merytorycznie łapiąc mnie za słowa odnośnie AmiUpdate.

Myślę także, że od producenta sprzętu można oczekiwać więcej. Oczywiście każdy ma prawo równać w dół, ale ja jako użytkowników AmigaOS wolę równać w górę i chciałbym otrzymać produkt dobrej jakości. Mam bezkrytycznie przyjmować wszystko? Dla mnie sklep ma ułatwiać coś i coś oferować, aby był sens korzystania z niego. Uważam pomysł za dobry, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia.

AmiUpdate aktualizuje system, oficjalny SDK oraz praktycznie wszystkie aplikacje z jakich korzystam pod AOS4.1 poza CubicIDE, StormC5ED (ale nie było aktualizacji) i DigiBooster. Wszystkie są produktami komercyjnymi więc to mnie akurat nie dziwi, że płatne aktualizacje nie są dostarczane przez AmiUpdate, tak samo jak sterownik do RadeonHD nie jest aktualizowany z jego pomocą.

Natomiast umieszczanie produktów bez opisu i bez daty dostępności czy podstawowych wymagań jest po prostu nieprofesjonalne.

Ciekawym pomysłem wydaje się oferowanie sprzętu w sklepie. Chciałem na przykład kupić pakiet EasyNet dla Amigi 68k, ale brak opisu więc nie umiem stwierdzić czy to jest na pewno to co chciałbym nabyć, gdyż AmigaKit oferuje kilka produktów z EasyNet w nazwie, ale żaden nie ma dodatku "Pro" w nazwie. Po analizie cen na stronie także nie znalazłem odpowiednika. Wytłumacz mi w takim razie bardzo proszę jak mam z tego sklepu korzystać. Kupować w ciemno?

A co do sklepów to polecam rozwiązanie zastosowane w przypadku Raspbian - jak widać mniejsi mogą to zrobić równie dobrze i wygodnie co producenci których wskazałeś (choć to oni wyznaczają kierunek i chociażby dlatego warto używać różnych rozwiązań, aby się przekonać w jakim kierunku idą - swoją drogą jak aktualizujesz telefon i instalujesz na nim aplikacje?). Nie mierz wszystkich swoją miarą ani swoimi doświadczeniami
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem