Komentowana treść: Nowe zasilacze na horyzoncie
[#1] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie
80 dolców za zasilacz? Drogo.
[#2] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@PopoCop, post #1

Ja bym sobie przerobił z pecetowego.
[#3] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie
Osobiście wydaje mi się, że to trochę przesada. Podejrzewam, że firmowe zasilacze od pc, które nie są tak znowu bardzo drogie mają lepsze parametry i zabezpieczenia niż ten. Ja nie wróżę temu projektowi świetlanej przyszłości, a już na pewno nie w Polsce. Ale... czas pokaże.
[#4] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@XaVeR, post #3

Firmowe zasialcze PC sa robione w ogromnych fabrykach w milonach sztuk, więc koszy stałe sa niemal pomijalne. Poza tym od kilku/kilkunast lat w zasialczach PC kładzie sie nacisk na obciązenie linii +12 [V] a nie +5 [V], która jest z kolei w Amidze najbardziej obciążona.

Może gdyby projekt powstał w Polsce było by taniej. Ciekawy jestem jak wyglądaja te zasialcze.

@edit Ok, dobra wygladają fatalnie, jak przerobione zasialcze AT.



Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 23:13:21 przez tom256
[#5] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@XaVeR, post #3

Nie do konca zgodze sie z tym komentarzem. Zapewne w Polsce nie znajdzie sie zbyt wielu chetnych, jednak moim zdaniem w innych krajach $80 to bedzie kwota dla wielu w pelni akceptowalna:)
[#6] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie
takie wątki ukazują straszną nędzę naszego kraju w kontraście do tzw. "zachodu" traktująca nas jak quasi-panstewko kolonialne a Polaków jako białych Murzynów Europy

zapieprzamy na ten Zachód i Europę od ponad 20 lat, w zamian zarabiamy gówniane pieniądze i stękamy potem w wątku o zasilacz budowany przez pasjonata, oj... dlaczego tak drogo
[#7] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@Andrzej Drozd, post #2

najfajniej to by było przełożyć bebechy od zasilacza ATX do obudowy amigowego siedzi, pije i chrupki Tylko by trzeba wykroić miejsce na wentyl.
[#8] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@snajper, post #7

Masz przecież zasialcze PicoATX. Przy obecnej sprawności zasialczy i tak małej mocy wentylatora nie potrzebujesz.

Pierwsza strona z brzegu:

http://www.mini-itx.com/store/psu


Ostatnia aktualizacja: 20.11.2014 00:42:23 przez tom256
[#9] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@tom256, post #8

aaa... No ale nie każdy ma taki zasilacz pod ręką, a to trochę też kosztuje. siedzi, pije i chrupki
[#10] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@rwks, post #6

Spokojnie.szeroki uśmiech
80$ to około 250 zł. Przecież to nie jest dużo. Nawet gdy ktoś zarabia minimalna krajową. Chodzi jednak o to, że każdy z nas potrafi lub zna jakiegoś mistrza lutownicy który przerobi zasilacz pecetowy za 80 zł.
Co innego gdyby ktoś "wyprodukował" obudowę imitującą oryginalny zasilacz z Ami, zamontował tam cichy wentylator itd. i sprzedawał go za 250 zł.OKOKOK
Wcale tak nie jesteśmy do tyłu, np. minimalna płaca w USA to około 1600 $. Weź jednak pod uwagę że tam jest droższa żywność, czynsz, itd.
[#11] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@Andrzej Drozd, post #10

Z tego co widać na fotografii, to tak naprawdę nikt nic nie produkuje, tylko składa w całość. W środku widać dobry zasilacz impulsowy MEAN WELL, tylko wyjęty z własnej kraciastej obudowy, wpakowany do stalowej obudowy i dołożone włącznik, dioda led i kabel zasilający do Amigi i dysku.

Gdyby samemu sobie złożyć to wyjdzie mniej.

Przy okazji potrzebuje taki kabel z wtyczką między Amigą a zasilaczem. Gdzie kupić?
[#12] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@tom256, post #4

Zgadza się... ten zasilacz ma 5V linie z mocą 5A, nie wiem czy to dużo ale chyba do Amigi 1200 z turbo 060 , dyskiem 2,5" i napędem DVD chyba wystarczy ?OK

Co do ceny ? Chyba ujdzie, jest oryginalna wtyczka ? Skąd ją wzioł tego nie wiem ?
[#13] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie
Wersja dla Amigi 500(+)/600/1200 plus A590 w jednej obudowie wydaje się całkiem ciekawa, nawet jak na polskie warunki.
[#14] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@Andrzej Drozd, post #10

Może i częściowo racja, ale nie aż tak bardzo. Zauważ jak amerykanie nawet "biedni" smigają samochodami ;) Skoro hot-dog dla turysty w NY to koszt ~5$, a nowojorczyk nie da za takiego więcej jak 2 to nie jestem do końca przekonany co do tej naszej rzekomej zamożności. W znaczącej ilości porównań z krajami zachodu PL ustępuje pod względem tego ile przeciętnemu obywatelowi wypłaty zostaje po odliczeniu podatków, przeciętnych kosztów utrzymania etc. A kuriozum jest już sytuacja gdy człowiek musi płacić podatek otrzymując wynagrodzenie minimalne! A wszystko m.in. przez taką, a nie inną kwotę wolną od podatku.
Co do tego zasilacza - albo mi się zdaje, albo tam przewody są dolutowane do gniazda męskiego 6 pin? Trochę dziwny patent :)
[#15] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@Andrzej Drozd, post #10

ekhm Ale przecież nikt nikogo nie zmusza do kupna zasilacza pomysł I lepiej jak jest, niż miało by nie być bez względu na cenę, ekhm pomysł

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2014 17:20:39 przez parallax
[#16] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@PAMPKIN, post #11

Masz rację w 100%.

Nawet znalazłem ten zasilacz.

Cena 1 sztuki 80 zł: link do sklepu

a tu link do dokumentacji.

Dokładnie jest to model MPT-65B: link.

Do tego doszła obudowa, kabelki, dioda, wyłącznik i wtyczka.
[#17] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@abcdef, post #14

Zapewniam Cię, że za takie 1600$ nie byłoby Ci łatwo utrzymać się w mieście USA. Chyba że byś nie miał rodziny, mieszkał w kiepskim mieszkaniu/w kiepskiej dzielnicy i jadł tylko to co można kupić w Walmarcie.
Generalnie mając w US 1600$/mc żyje się tak jak w Polsce mając 1600 zł/mc - benzyna jest tańsza i samochody, ale jedzenie droższe, koszty wynajmu także. Inne rzeczy podobnie jak u nas.
80$ to może i dla Amerykanina nie jest majątek (więcej zostawiasz w spożywczaku na przeciętnych zakupach), ale oni też umieją liczyć i widzą, że skoro za 40$ można kupić dobry zasilacz, to ktoś ich robi w konia
[#18] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@gilban, post #16

Za 25$ można kupić na ebay picoPSU (jeśli z Chin, to zazwyczaj przesyłka za darmo). Mam trzy sztuk kupione na eBay i będę je wlutowywał wprost na płytę główną Amigi. Moim zdaniem to idealne rozwiązanie, praktycznie brak kabli, więc spadków napięcia praktycznie nie ma, do tego odpada problem słabej dostępności wtyczki i można sobie podprowadzić zasilanie do dysków wewnątrz obudowy wprost z zasilacza.
[#19] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@abcdef, post #14

Masz rację.
Ja jednak odniosłem się do komentarza kolegi który pisze o "strasznej nędzy".
A mi chodziło jeszcze wcześniej o to, że jeżeli ktoś sam sobie potrafi przerobić, to po co przepłacać?
[#20] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@wali7, post #17

No właśnie. Wiesz, byłeś i znasz realia.
[#21] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@snajper, post #7

Po co wentyl? Przy obciążeniu przeciętną amigową kofiguracją spokojnie da się bez niego. :)
[#22] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@PopoCop, post #1

80 dolców za zasilacz? Drogo.

Cena znośna . Osobiście kupiłbym taki zasilacz :) .
Zastanawiałem się też, dlaczego nikt z naszych zdolnych elektroników nie wpadł na pomysł zrobienia nowych zasilaczy do A500/600/1200 . Kurcze, mamy tyle zdolnych ludzi, robią wspaniałe karty, pamięci itd, a o najważniejszym zapominają - zasilaczu :)
[#23] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@rwks, post #6

takie wątki ukazują straszną nędzę naszego kraju w kontraście do tzw. "zachodu" traktująca nas jak quasi-panstewko kolonialne a Polaków jako białych Murzynów Europy

zapieprzamy na ten Zachód i Europę od ponad 20 lat, w zamian zarabiamy gówniane pieniądze i stękamy potem w wątku o zasilacz budowany przez pasjonata, oj... dlaczego tak drogo


Wszędzie to samo pieprzenie, aż się chce wyć. Zastanawiam się, czy w tym jest jeszcze jakaś refleksja własna, czy tylko mentalne kopiuj/wklej na zasadzie odruchu bezwarunkowego...? Akurat jest sobota - najlepszy moment, żeby wybrać się do jakiejś tzw. galerii handlowej albo innej Ikei i obejrzeć sobie ten naród nędzarzy w akcji.

A co do ceny przedmiotowego zasilacza: Jak mawiała moja babcia "to, że ktoś jest bogaty, nie oznacza, że musi przepłacać za marchewkę". Nie czuję się nędzarzem ani białym murzynem, a mimo to nie jestem skłonny dać 80$ za coś, co potrafię wykonać samemu niemalże bezkosztowo. Natomiast gdybym nie potrafił, to bym zapłacił ile trzeba, ciesząc się, że w ogóle mam opcję.
[#24] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@Daclaw, post #23

100% racji. Polacy uwielbiają użalać się nad swoim strasznym losem, nad lichością swoich zarobków itp. Jeszcze jak polejemy to politycznym sosem, że za wszystko odpowiada parta X, albo Y, po dojściu do władzy partii Z albo O (omega), to automagicznie się polepszy.
Mieszkałem i pracowałem w USA, za pensję równą średniej amerykańskiej.... i nadal lichy zasilacz za 80$ był dla mnie drogi. Jeśli ktoś chce mi sprzedać coś z trzykrotną przebitką, to oferta nie stanie się atrakcyjna gdy zarabiam więcej. No ale moja żona twierdzi że jestem skąpy. To pewnie dlatego
[#25] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie
Fajnie, że powstają takie rzeczy, ale w tym przypadku widać, że ktoś chce na tym po prostu zarobić.
[#26] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@glichtanski, post #25

Ktoś chce zarobić, skandal! Gdyby gość mieszkał w Polsce, już życzliwi amigowcy pisaliby donosy do Urzędu Skarbowego. Przecież psim obowiązkiem producentów amigowych sprzętów jest rozdawanie ich za darmo, a właściwie to jeszcze powinni płacić amigowcom, za łaskę, że będą te sprzęty używać...
[#27] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@Krashan, post #26

Przecież to nie skandal. Krashan - nie przesadzaj. Jego prawem jest sprzedać za ile chce, moim jest nie kupić, bo dla mnie za drogo. :)
[#28] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@wali7, post #27

Serio nie załapałeś ironii?...
[#29] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@Krashan, post #28

Jakoś nie... ale cieszę się, że to była ironia :)
[#30] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@Krashan, post #26

Dobra, złego słowa użyłem. Ktoś chce się obłowić.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem