Komentowana treść: Nowe zasilacze na horyzoncie
[#31] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@glichtanski, post #30

Nie, to nadal złe słowo. Bo na tej zasadzie możnaby powiedzieć, że rano wychodzisz do pracy, bo chcesz się obłowić.
[#32] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@Krashan, post #31

No ja bym w sumie to chciał wychodzić rano do pracy aby się obłowić. Tylko niestety wychodzę co rano, pracuję i wciąż ta sama bieda
[#33] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@wali7, post #32

Musisz się po prostu przerzucić na zasilacze do Amigi...
[#34] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@Krashan, post #33

Dobry pomysł.
Krashan... a kupił byś chociaż ze dwie sztuki? Czy u Ciebie ta sama bieda co u mnie?
[#35] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@wali7, post #34

Nie mam żadnej Amigi, więc po co mi?
[#36] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@Krashan, post #35

Do Efiki byłby jak znalazł.
[#37] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@wali7, post #36

Efika ma normalne złącze ATX, poza tym można zastosować zasilacz mniejszej mocy i o mniejszych gabarytach.
[#38] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@Krashan, post #37

To moje byłyby ATX, o mniejszej mocy i mniejszych gabarytach. Za to byłyby drogie.

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2014 22:52:44 przez wali7
[#39] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@gilban, post #16

Można by się pokusić o obudowę z drukarki 3D.
[#40] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@sanjyuubi, post #39

linkMożna kupić jeden z tej listy i wyjdzie taniej.
[#41] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@glichtanski, post #40

linkMożna kupić jeden z tej listy i wyjdzie taniej.

Jakby ktoś przerabiał te zasilacze na amigowe (obudowa, wtyczka do Amigi itd. ), to ja biorę od razu dwa :D
[#42] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@trOLLO, post #41

Przejrzałem internet, podliczyłem koszty i wyszło:

Zasilacz 45W - od 45,05 zł netto;
Zasilacz 64W - od 49,76 zł netto;
Obudowa uniwersalna - od 7,04 zł netto;
Włączniki, gniazda zasilające - od 5 zł netto;

Bez wtyczki DIN5 cena wyniosła by około 94 zł za 1 szt. zasilacza + wysyłka.
Im więcej zamówionych części, tym cena podzespołu niższa.

Najgorzej jest z wtyczką kwadratową DIN5. Znalazłem za 5,95 USD za szt. Może ktoś znajdzie taniej.

Jeśli znalazłbym trochę czasu i gotówki, to mógłbym spróbować wykonać 1 prototyp. Jeśli się to powiedzie, to mógłbym wykonać większą ilość. Doliczając cenę wtyczki DIN mógłbym sprzedawać gotowe zasilacze za około 130-150 zł.

Wszystko to znalazłem na TME. Oprócz kwadratowej wtyczki DIN5.
[#43] Re: Nowe zasilacze na horyzoncie

@glichtanski, post #42

A może taniej byłoby znaleźć inny typ wtyczki i gniazda, a to ostatnie podmienić na płycie Amigi. Poza tym fajnie byłoby moim zdaniem tak to pomyśleć, żeby osobno zasilanie szło do Amigi, osobno do HDD, CD, Turbo. To taka sugestia, bo jak wiadomo klasyki nie lubią jak się zasilanie puszcza przez płytę (tak mnie tu kiedyś uświadomili).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem