Komentowana treść: Podcast AmiWigilia - odcinek #3
[#1] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #3
Bluetooth działa na Amidze 68k pod NetBSD. Karta PCMCIA 3Com 3CRWB6096B. Co prawda baaardzo wolno, ale działa.
[#2] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #3
Słucham, słucham i mi się podoba. :)

Czekam na komentarz jakiegoś programisty (znającego dobrze systemowe programowanie) odnośnie przekompilowywania softu 68k na PPC.
[#3] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #3
Jeszcze nie słuchałempomysł A co z ITU? pomysł
[#4] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #3
Ja pod MorphOS korzystam w webowej wersji Dropboxa. Pod OWB działa zupełnie sprawnie. Chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że używanie chmury w ten sposób jest dosyć śmieszne. :) Rozwiązania webowe prawie zawsze są dla mnie trochę prowizorką czy rozwiązanem awaryjnym. Specjalna aplikacja byłaby bardzo mile widziana. Nawet taka z synchronizacją uruchamianą na życzenie (bez ciągłego śledzenia zmian w chmurze i na dysku). No ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2014 13:22:48 przez MDW
[#5] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #3

@parallax, post #3

Powinniśmy nagrywać dziś.

Ogólnie z nagrywaniem jest tak, że przeprowadza się to kiedy wszyscy, że tak powiem mogą. A później dopiero obrabiam nagranie itd. dlatego od momentu nagrania do publikacji może minąć miesiąc, dwa czy nawet trzy. Po prostu jak ktoś ma czas i ja mam czas to wolę nagrać, że tak powiem na zapas.

#1 Dałoby się wobec tego na tej bazie stworzyć sterownik dla 68k i NG?

#4 Ja też korzystam z chmur w przeglądarce, ale nie ma się czarować jest to obejście. Klient Dropbox nie ma otwartej dokumentacji?
[#6] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #3

@radzik, post #5

#1 Dałoby się wobec tego na tej bazie stworzyć sterownik dla 68k i NG?


Dla Amigi ma się rozumieć? Pewnie by się dało, ale ile mendejsów na to potrzeba? Nawet nie będę liczył. To byłby projekt dla kogoś kto ma czas...
[#7] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #3

@radzik, post #5

Ja też korzystam z chmur w przeglądarce, ale nie ma się czarować jest to obejście.

Tak, to jest obejście, prowizorka albo rozwiązanie jednorazowe (gdy jestem na cudzym komputerze i chcę coś ściągnąć ze swojej chmury.


Ja też korzystam z chmur w przeglądarce, ale nie ma się czarować jest to obejście. Klient Dropbox nie ma otwartej dokumentacji?

Dropbox ma bardzo ładną dokumentację i żadnych ograniczeń jeżeli chodzi o tworzenie wszelkiej maści klientów. O proszę:
https://www.dropbox.com/developers

Google Drive ma podobną dokumentację.

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2014 20:37:30 przez MDW
[#8] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #3

@strim_, post #1

Brawo
[#9] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #3

@MDW, post #7

Może jakieś bounty? To byłoby przydatne narzędzie. Tak samo jak Bluetooth.
[#10] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #3

@radzik, post #9

Ja jestem jak najbardziej za .
[#11] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #3

@radzik, post #9

Też jestem za. Gdyby to wziął jeszcze ktoś naprawdę dobrze znający MorphOS/AmigaOS. Żeby żadnych hacków nie było. :) No i żeby albo nie było ciągłego nasłuchiwania na zmiainy w chmurze i na dysku albo żeby to się dało wyłączyć. Po prostu pod MorphOSem chciałbym mieć na górnej belce ikonkę z której mógłbym wywołać opcję "synchronizuj" i wtedy odbywałaby się synchronizacja. To nasłuchiwanie na zmiany jednak trochę procesorka zjada, a ja bym jednak wolał zachować "lekkość" MorphOSa i nie trzymać ciągle taska, który właściwie przez 99,9% nie jest potrzebny. :)

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 01:03:01 przez MDW
[#12] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #3
Dzięki za kolejny odcinek. Fajnie, że wprowadziłeś muzyczne przerywniki. Tym razem może trochę za bardzo "kabelkowo - sprzętowo", a za mało "publicystycznie", ale jak zwykle miło się słuchało.
[#13] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #3

@MDW, post #11

Czyli kto jest chętny?

Ewentualnie jest opcja zrobienia jakiegoś skryptu dla OWB, który by ogarniał takie rzeczy? Chyba popłynąłem... :)

#12 Dzięki. Każdy odcinek w sumie jest inny i też zależy to od gościa.
[#14] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #3
Fajnie się słuchało. Było merytorycznie + dużo informacji np jak sobie radzić z korekta ortów na Amidze.

Rzeczywiście Strona Pekdara to kawał dobrej roboty- nieraz korzystałem.

Też cenię sobie oprogramowanie pod WOS/PUP na klasyku i wspomniane demka pod PPC też należą do ścisłego grona moich ulubionych (owszem Sulaco RULEZ) OK
[#15] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #3
No, piątunio już trwa, dziecka śpią, żona na babskim spotkaniu to teraz posłucham jak to wyszło.

Strim - nie wiedziałem że na NetBSD pod nasze klasyki działa Bluetooth (PCMCIA). Mi marzy się na donglu USB pod OS3.9 ;)
[#16] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #3

@radzik, post #9

Bluetooth chyba odpada ze wzgledow licencujnych. Chris Hodges probowal cos robic w tym kierunku i ponoc nawet mu dzialaly sluchawki ale na tym sie skonczylo.
Tutaj wiecej info o tym: llhttp://www.amiga.org/forums/archive/index.php/t-25776.htmlink

Co do dropboxa to o ile kojarze, mozna by bylo probowac zrobic pod filesysbox.library, czyli amigowej wersji FUSE, z tym, ze dropbox wymaga pythona do tego celu.

ps. tekst o edytorach ze znacznikami mozna bylo wyciac :)

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 21:30:45 przez michal_zukowski
[#17] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #3

@michal_zukowski, post #16

Bluetooth chyba odpada ze wzgledow licencujnych


Być może sprzedawanie produktów oficjalnie reklamowanych jako Bluetooth-compliant-etc.-etc. tak, ale samo zrobienie stosu Bluetooth nie wymaga żadnych licencji. Inaczej open source'owe implementacje nie miałyby racji bytu.

Fundacja NetBSD żadnych opłat licencyjnych nie płaci z tego tytułu (sprawa była badana, nie ma takiej potrzeby).
[#18] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #3

@strim_, post #17

Czyli teoretycznie można by coś podziałać?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem