Komentowana treść: Mediator Multimedia CD 2.3
[#1] Re: Mediator Multimedia CD 2.3
Mam wrażenie, że po wojnie atomowej, po ataku zombie, gdy zostanie 1% ludzkości, Elbox też wyda pakiet Mediator Multimedia. I oczywiście też na płycie CD. :) ;)
[#2] Re: Mediator Multimedia CD 2.3
@Elbox, gdzie TurboFlyer?
[#3] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@_arti, post #2

Jak to gdzie? W gablotce obok Dragona i Sharka :)
[#4] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

Radeon
ma tylko stery do 2d ?


Ostatnia aktualizacja: 25.11.2014 20:48:09 przez Dorian3d
[#5] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@_arti, post #2

[#6] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Dorian3d, post #5

No bez przesady . Myślę że trzeba Elboxowi podziękować że nadal pracuje nad Mediatorem . Nadal usprawnia swoje sterowniki.
Ciekaw jestem czy w końcu mi zadziała SB128 wraz z Radeonem na Medku TX .
Niektóre karty Voodoo też miały problem z tymi kartami .
Jak dla mnie to informacja super , a Turbo Flyer jest na dzień dzisiejszy nie potrzebna bo pewna firma z Niemiec załatwiła wszystko .
Życzę powodzenia Elboksowi.
[#7] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Jacol, post #6

Dokładnie - super, że Elbox jest z nami i nas wspiera. Tempo rozwoju jest takie jaki jest rynek. Pozatym dla mnie Mediator to było i jest nadal jedno z najważniejszych rozszerzeń do mojej A4000. Nie wyobrażam sobie pracy na tym sprzęcie dzisiaj bez kart PCI a w szczególności Radeona czy Voodoo choć faktem jest że karty CyberVision też doskonale działają (Picasso IV nie miałem nigdy więc się nie wypowiadam).

Co do SB128 to chyba nie jest to tylko kwestia sterowników - na niektórych płytach głównych SB128 nie chce działać nigdy - ja tak miałem.
[#8] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@alekc, post #7

Również jestem wdzięczny, że wciąż pracują i robią coś dla Amigi. OK
[#9] Re: Mediator Multimedia CD 2.3
Super OK Dziękuję panowie z ELbox'u ok, racja
[#10] Re: Mediator Multimedia CD 2.3
Ktoś testował? Można wgrywać? Jest stabilnie albo nie gorzej niż było? Tak czy siak dziękujemy za już i prosimy o jeszcze Panowie z Elboxu :)
[#11] Re: Mediator Multimedia CD 2.3
Może Panowie z Elboxu przeczytają ten wątek. Przydatna sprawa byłyby pci.library, spider.device w formie mozliwej do zaszycia w custom kickstarcie.

Nie śmiem nawet wspomninać o elboxowej scsi.device z pelną obsługą fastaty, też do zaszynia w custom romie. szeroki uśmiech
[#12] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@muffin, post #11

Działa... GlQuake przyspieszył o 1fps :)
[#13] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@twardy, post #12

Sprawdzę w domu bo obecnie jadę na starej PCI.library (tej przed, przed ostatniej) bo była najszybsza.
[#14] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@BULI, post #9

ja bym dodał dziękujemy ci

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 16:54:26 przez Dorian3d
[#15] Re: Mediator Multimedia CD 2.3
wypas :) ile to juz lat wsparcia dla mediatora? jest jaks inna amifirma, mogaca dorownac? nawet w pecetowych ledwie garstka sie znajdzie
[#16] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Valwit, post #15

Tak, tylko smutne w tym wszystkim jest to, że Elbox to taka firma, która sprzedaje sobie teraz kabelki HDMI i inne adaptery oraz to, co zostało jej jeszcze z czasów amigowych (albo co uda się względnie tanio wyprodukować). I właściwie tyle. I jest tam jeszcze pewnie pan, który te wszystkie amigowe bebechy ogarnia; i od niechcenia przygotowuje od czasu do czasu - a to jakiś update'cik a to nową wersję slotów PCI.

Do czego zmierzam? Ano do tego, że trochę szkoda. Ta firma mogłaby jeszcze dużo fajnych rzeczy dla nas zrobić, bo mają i zaplecze i wiedzę (i z tego co się orientuje, mają też biznes, który spokojnie mógłby to sfinansować, więc to nie kwestia topienia pieniędzy w amigowym rynku).

Mogliby też, na przykład, pomóc - oferując jakieś how-to pozwalające użytkownikom pisać sterowniki do kart PCI. Mogliby też zrobić Warp3D dla klasycznych Amig. Mogliby. Ale zamiast tego wolą kisić to wszystko za kotarą nie wiadomo jakich super kosmicznych technologii i patentów, którymi nie będą się dzielić oraz ganiać użytkowników, którzy próbują coś tam wyłuskać (jak Ratte z Amiga.org). Jedyne, co im świetnie wychodzi, to reklamowanie produktów, które nigdy się nie pojawią.

Czasami wydaje mi się, że mają z nas, amigowców, niezłą bekę, tam w Krakowie - patrzą i śmieją się tylko - "O! Patrzcie, jak ami-ofce na PPA ślinią się na tego Flyera. Dopisz tam, na stronie, że będzie miała clockport i slot AGP. Posikają się!"



Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 17:54:57 przez _arti
[#17] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@_arti, post #16

Każdy ma jakąś strategię biznesową. Ja jestem zadowolony z produktów Elbox, które kupiłem i dobrze mi służą. Zawsze możesz nie kupować ich produktów. Jednak jak na współczesny świat mają naprawdę dobry support a w świeci Amigii praktycznie nie do pobicia. Inne firmy z naszej niszy powinny iść w ich ślady. Z drugiej strony np Jens wypuścił wiele zapowiedzianych produktów, które nie były i do dzisiaj nie są dopracowane. Pytanie co jest lepsze?
[#18] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@alekc, post #17

Ja też jestem bardzo zadowolony ale nie w tym rzecz. Ogólnie żadne podejście mi się nie podoba - ani Elboksu ani Jensa. Najbardziej lubie takich ludzi jak Genny_flick, Boboo_SK, Kiper2k, Cosmos, Ratte, NovaCoder czy nasz ,"rodzimy" _strim. Robią coś - po prostu. I jak jest gotowe, to wypuszczają. Dokumentacja jest, każdy może pomóc, poprawić i dołożyć swoją cegiełkę. I już OK
[#19] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@_arti, post #16

Mogliby też zrobić Warp3D dla klasycznych Amig

Starownik do Voodoo3 dla medka nie został napisany przez Elbox tylko na ich zamówienie, ale to nie jest kwestia samego Elboxu tylko raczej Hyperionu
[#20] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@twardy, post #12

A u mnie cuda się dzieją. Najpierw po wrzuceniu nowych bibliotek spadła prędkość odświeżania np. przy przesuwaniu okienek. Wyłączyłem RadeonMemOs i zaczęło to, mam wrażenie, latać lepiej niż stara wersja (a RAM z Radeona nie przydał mi się jeszcze nigdy więc luz). Ale niestety np. ShapeShifter zalicza zwiechy (zarówno w trybie Windowed, jak i przez CardTrickEVD).

Na tę chwilę trwa dochodzenie, poinformuję jak coś ustalę.
[#21] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@_arti, post #18

Tutaj się z Tobą zgadzam. Problemem jest fakt, że dostępność źródeł i dokumentacji nie zawsze idze w parze z (dalszym) rozwojem. Przykładem jest AROS. Kto wie być może niektórzy traktują AROSa jako zabawkę właśnie z tego powodu (chociaż fakt dostępność dwóch wersji ABI też nie pomaga), co z kolei jest doskonałą wymówką aby nic nie robić

Faktem jest że ogólnie środowisko by skorzystało długofalowo gdyby udało się uzyskać dostęp do niektórych informacji. Np. gdyby wydobyć informacje od spadkobierców Phase5 moglibyśmy mieć w CSPPC więcej pamięci korzystając ze slotu karty CVPCC. Oczywiście zakładając, że komuś kto ma odpowiednią wiedzę, czas oraz pieniądze by się chciało.

Strimowi natomiast należą się duże brawa, za to co robi i oby mu się długo jeszcze chciało to robić szeroki uśmiech
[#22] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@alt_, post #20

Pewne jest już, że spowolnienie grafiki powodowała nowa wersja Radeon.card. po przywróceniu starej problem znikł. Problemy z ShapeShifterem, jak się okazało, powodowała pamięć RAM na karcie turbo (padła wzięła jedna kostka 32MB) :(

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 23:24:19 przez alt_
[#23] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@alt_, post #22

U mnie wstępne testy pokazały to sam, czyli nowy sterownik Voodoo robił jaja jak u Ciebie Radeon (mam starego medka 1200 z Machami MMC + BPPC).
Na nowym pci.library mam chyba trochę szybciej na demach Warp3d (tych dołączonych do pakietu), ale to jest jeszcze do obadania.

Muszę sprawdzić jeszcze SpiderBuf czy większe wartości coś pomagają.
[#24] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@BULI, post #23

Cześć! Jeśli chodzi o mnie,to świeżo po szybkich testach na medku TX żadnych jaj nie było,jest chyba nawet bardziej stabilnie.Chociaż SB dalej nie "odpaliłem",ale po kliknięciu na play w AHI nie ma mrozu,jak poprzednio i system działa,może trzeba zmienić devajsy,ale porzuciłem to,bo Terratec działa super.Karta TV też w porządku.Wyniki P96Speed są podobne,jak przed zmianą subiektywnie ten warp 3d,może coś przyśpieszył,bo w Quake 2 poprzednio było 39 fps teraz 40.Sieciówka chyba też lepiej się sprawuje,bo poprzednio zdarzało się jej zamrozić system po kliknięciu na rozłącz w genesis. Konfig,to Medek TX VooDoo 3 3000 BPPC 060 66 MHz 603 330 MHz,Spider,realtek 8139,TV AverMedia,Terratec.
[#25] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Grisza, post #24

Pod adres http://www.elbox.com/download/test/pci.lha wrzuciłem plik z 9-cioma testowymi wersjami biblioteki pci.library różnie ustawiającymi timingi dla karty SB128. Byłbym wdzięczny za zwrotną informację, z którymi z tych wersji SB128 działa bezproblemowo, a z którymi nie. Aktualna biblioteka (ver. 9.10) ma timingi ustawione tak jak w pliku pci.library4.

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 16:43:38 przez elbox
[#26] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #25

Fajnie :) a co z wydajnością Radeona pod nową wersją Radeon.card?
[#27] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #25

Panie Darku użytkownik grisza melduje pci.library1 ożywiła SB CT 4750.OKOKOK Nie sprawdziłem pozostałych...

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 18:07:48 przez Grisza
[#28] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #25

Reszta wygląda następująco,za każdym razem wyłączałem Amigę:
pci0-nie działa
pci1-działa
pci2-działa
pci3-działa
pci4-nie testowałem
pci5-działa
pci6-działa
pci7-działa
pci8-działa
Odmeldowuję się.
[#29] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #25

Kolejne wieści z frontu. Radeon 9250 256 MB też działa z SB 128 jedno,co rzuca się w oczy,to baaardzo kiepski wynik funkcji Draw w P96Speed.Spider pod Radeonem zyskuje ponad 1 MB więcej transferu po badaniu SysSpeedem.
Czekamy na warpa 3d pod radkiem i będzie wypas....

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 21:06:05 przez Grisza
[#30] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #25

Może słabo związane z tematem, ale... chcielibyśmy na PPA umieścić wywiad z kimś od Państwa. Niestety, na maila pod adres press@elbox.com (niecały rok temu) i na PMy nie dostaliśmy jeszcze żadnej odpowiedzi. Widzę, że śledzą Państwo ten wątek, możemy prosić?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem