Komentowana treść: Mediator Multimedia CD 2.3
[#31] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@recedent, post #30

To może i ja się podłącze ;) A może by tak podcast nagrać? Albo to i to. :)
[#32] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@radzik, post #31

Bardzo dobry pomysł. OK
[#33] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Grisza, post #24

w Quake 2 poprzednio było 39 fps teraz 40

Rozumiem, że sprawdzasz w konsoli poleceniem timerefresh?
Sprawdź poleceniem timedemo 1 i jak możesz podaj wynik dla pierwszego dema.

Na nowym pci.library demo Warp3D gearsPPC win/fullscreen przyśpieszyło (średnio mam 32 FPSy).
[#34] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@BULI, post #33

Tak sprawdzałem poleceniem timerefresh.Postaram się sprawdzić i podać wynik.
[#35] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Grisza, post #28

Dzięki za testy. Ponieważ spłynęło ich już do nas sporo, powstała wersja beta kolejnej wersji biblioteki pci.library (9.11). Tu jest link do niej.

Poza doregulowaniem timingu SB128, tak by już wszystkie modele tych kart działały z każdą wersją Radeona, została też zmieniona interpretacja zmiennej SpiderBuf. Jeśli bufor DMA Spidera nie jest ustawiony na większy niż 163840 bajtów (163840 to zmienna SpiderBuf = 4), to jest on tworzony wewnątrz ostatniego 1MB pamięci karty graficznej, czyli tam gdzie bufory DMA dla wszystkich innych kart PCI.

Można ustawiać większy bufor (do 2MB - zmienna SpiderBuf = 51). Wówczas ostatnie 3MB karty graficznej będą zużyte na bufory DMA. Trzeba przy tym pamiętać aby MAXTRANSFER urządzeń USB ustawić w Tridencie na najwyższy jaki dane urządzenie obsługuje (najlepiej również na 2MB).

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 19:35:25 przez elbox
[#36] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #35

Cóż, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
[#37] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@recedent, post #36

Może Elbox tylko z Griszą rozmawia...pomysł
[#38] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@alt_, post #26

Cześć! Odnośnie wydajności radka,to robiłem testy pod P96 i było tak sobie,czyli gorzej niż voodoo 3. Ponieważ mam BPPC,więc miałem wszystko ustawione medconfigiem w tryb NOMMU z ciekawości odpaliłem tegoż i na złość jemu zmieniłem NO na YES,czyli tryb MMU pamięć radka na 32 i cała reszta w ten deseń. Po resecie o dziwo wszystko wstało,więc P96 i wszystkie testy. No i kopara opadła funkcja Draw z 2300 op/s na 20800 w niektórych testach radeon ma przewagę ponad 4000 op/s nad voodoo. Pozostaje sprawdzić jak zachowuje się system i czy będzie w miarę stabilnie. Na razie sprawdziłem shapeshiftera,działa i AHI,też działa pod SB 128. ShowConfig pokazuje dodatkowe 93 MB FAST.szeroki uśmiech
[#39] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Grisza, post #38

Grisza jaki ty masz tam w taj amidze zasilacz ?
[#40] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Jacol, post #39

Stara dobra Delta Atx 200W.
[#41] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Grisza, post #40

No to jestem szoknięty bo u mnie jak po za kartami włączę resztę sprzętu CD, Zipka itp to mi komp guru wyświetla . Zasilacz mam 300W . Dzisiaj dotarła do mnie karta Terratec ale trochę inna bo bez nadruku z tyłu 512 digital reszta to to samo co na 512 digital, wersja TT-801- QD Vers 1,0. Po wciśnięciu jej w sloty PCI i podłączeniu CD by stery wgrać wyskakuje mi guru . Jak wypnę ten sprzęt jest ok lecz karty nie mogę zainstalować.
Najgorsze jest to że mam chyba z pięć SB które mi nigdy nie działały a teraz są nowe sterowniki pod medka TX a ja zakupiłem nową na gwarancji kartę terratec.
Chyba na styczniowym SACP znowu będzie grzebanie . Mam już dość tego mediatora TX.
Jak tak dalej mi pójdzie to sprzedam to wszystko w cholerę .
[#42] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Jacol, post #41

Nie sprzedawaj, czymś człowiek musi sobie cisnienie regulować.
Ja regularnie dorabiam na PC złomach w Anglii. To dopiero ludziska przynoszą nowe zawszone i zawiruszone złomki. Nie do używania, po odwszawianiu chodzą jakiś czas i tak na okretkę. Ilu już trzepło lapkiem o podłogę.. A to przecież platforma jedynie słuszna i szybka...

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 23:22:31 przez Voyox
[#43] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Jacol, post #41

Jeśli tylko karta jest na chipsecie FM-801 (AU lub AS), to powinna działać. Jak chodzi o sterowniki, to nie trzeba niczego doinstalowywać z CD. Wystarczy QuickInstallem zainstalować update MMCD 2.3, który jest dostępny pod linkiem: http://elbox.com/download/MM_CD_UP2.3.lha

Jeśli karta dalej nie działa, to proponuję uruchomić MedConfiga w trybie raportowania, wykonać MedReport.txt i przysłać go do nas. Sprawdzimy czy jest prawidłowo rozpoznawana.
[#44] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Grisza, post #38

Karta graficzna w Mediatorze TX działa szybciej w trybie MMU niż w NO_MMU, ale na pewno różnica nie powinna być tak duża. Przy robieniu testów w trybie NO_MMU coś musiało być źle lub inaczej ustawione. Na przykład rozdzielczość ekranu.
[#45] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #44

Postaram się powtórzyć testy,ale z tego co pamiętam nic nie zmieniałem i wszystko było identycznie ustawione. Rozdzielczość i czas trwania testu w P96 Speed ten sam. Jeśli chodzi o radeona,to różnice są bardzo duże między trybem NO MMU a MMU. Mam pytanie,czy da się przydzielić więcej niż 8 MB pamięci w trybie NO MMU i z czego wynika,to ograniczenie? Sprawdzę jeszcze w miarę wolnego czasu voodoo w tych dwóch trybach. Jeszcze takie jedno pytanko odnośnie radeona,czy możliwa jest w nim obsługa 3D pod Amiga OS 3.9?
[#46] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Grisza, post #45

Mam pytanie,czy da się przydzielić więcej niż 8 MB pamięci w trybie NO MMU

Nie.

i z czego wynika,to ograniczenie?

Z wielkości dostępnej w A1200 ciągłej przestrzeni adresowej (między $200000 a $9FFFFF), przez którą procesor Amigi dostaje się do przestrzeni PCI.

Jeszcze takie jedno pytanko odnośnie radeona,czy możliwa jest w nim obsługa 3D pod Amiga OS 3.9?

Decyzja o wypuszczenia Warpa 3D dla Radeona pod OSem 3.x jest w gestii nowego właściciela Warpa 3D.
[#47] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #46

Dzięki wielkie za odpowiedzi.Szkoda,że nie ma tego 3d pod radeonem,bo to bardzo nowoczesna,jak na amigowe realia karta.Ma dużo pamięci,DVI i nie smaży się,jak piecyki voodoo.Czyli wszystko w rękach Hyperionu,jeśli dobrze mniemam? Raczej czarno,to widzę i chyba pozostanie nam voodoo...
[#48] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Grisza, post #47

Czyli wszystko w rękach Hyperionu,jeśli dobrze mniemam?

Nie. Kilka tygodni temu Warp 3D zmienił właściciela. Na pewno musiał być tu jakiś news na ten temat.
[#49] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #48

Chyba nic nie było na ten temat,może mnie ktoś oświecić?pomysł
[#50] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #43

Ten terratec którego nabyłem jest na chipsecie FM-801 AU ,lecz mam jeszcze kartę która miała działać zamiast SB a mianowicie ForteMedia 801 na chipsecie AS która też z tym TX nie działała. W piątek przysiądę do amigi i pogrzebie w niej. Postaram się zaktualizować medka i zobaczymy. Jak nie dam rady to poczekam do SACP tam mi zawsze pomagali.
Pomyślę jeszcze o nowym zasilaczu 350W tylko który jest dobry.
[#51] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Jacol, post #50

Pomogą na pewno Jacol,zapisuję się do kolejki.Rozejrzyj się za jakimś starszym atx delty u mnie świetnie się sprawdza.Mam pełnego medka CD i dwa dyski a napięcie nie spada poniżej 5,03V.Po rozebraniu w środku kondzie porządnej firmy i wielkości literatki.
[#52] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Grisza, post #49

O ile się nie mylę, to Warpem zarządza teraz A-Eon...
[#53] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #44

Obiecane testy Radeona w trybie MMU i NO MMU wklejone na szybko...

P96Speed 1.2 - ©`97-99 by Jens Langner
.----------------------------------. .----------------------------------.
| Short Desc: Amiga 1200 Radeon 1 | | Short Desc: Amiga 1200 Radeon |
| Computer..: Amiga 1200/AGA | | Computer..: Amiga 1200/AGA |
| CPU.......: 68060/66MHz | | CPU.......: 68060/66MHz |
| OS/WB.....: V45.57/V45.5 | | OS/WB.....: V45.57/V45.5 |
| SetPatch..: V44.38 | | SetPatch..: V44.38 |
| Chip/Fast.: ~2.0MB/348.0MB | | Chip/Fast.: ~2.0MB/255.0MB |
| GFX card..: NO GRAPHICS CARD | | GFX card..: NIE MA KARTY GRAFICZNaPŐ|
| GFX system: Picasso96 v2.1c | | GFX system: Picasso96 v2.1c |
| ScreenMode: 640x480 8bit | | ScreenMode: 640x480 8bit |
| Testlength: 13 | | Testlength: 13 |
+----------------------------------+ +----------------------------------+
| Descript..: Radeon MMU | | Descript..: Radeon NO MMU |
| Owner.....: grisza | | Owner.....: grisza |
| E-Mail....: @ | | E-Mail....: @ |
`----------------------------------' `----------------------------------'
+============================= Speed Results ===========================+
| |
.== Testroutine ========+====== # 1 =======+====== # 2 =======+= Diff. =.
| | | | |
| RectFill() | 18723 op/s | 15146 op/s | 1.24 |
| RectFill() Pattern | 16088 op/s | 13696 op/s | 1.17 |
| WritePixel() | 191339 op/s | 173336 op/s | 1.10 |
| WriteCunkyPixels() | 768 op/s | 645 op/s | 1.19 |
| WritePixelArray8() | 756 op/s | 638 op/s | 1.18 |
| WritePixelLine8() | 22556 op/s | 20505 op/s | 1.10 |
| DrawEllipse() | 9214 op/s | 7380 op/s | 1.25 |
| DrawCircle() | 10021 op/s | 8757 op/s | 1.14 |
| Draw() | 19816 op/s | 2349 op/s | 8.44 |
| Draw() Hor/Ver | 22365 op/s | 16646 op/s | 1.34 |
| ScrollRaster() X | 4081 op/s | 3701 op/s | 1.10 |
| ScrollRaster() Y | 4251 op/s | 3810 op/s | 1.12 |
| PutText() | 9664 op/s | 7917 op/s | 1.22 |
| BlitBitMap() | 16336 op/s | 13321 op/s | 1.23 |
| BlitBitMapRastPort() | 10872 op/s | 9044 op/s | 1.20 |
| BitMapScale() | 71 op/s | 65 op/s | 1.09 |
+=============================== Intuition ============================+
| OpenWindow() | 154 op/s | 135 op/s | 1.14 |
| MoveWindow() | 1263 op/s | 1254 op/s | 1.01 |
| SizeWindow() | 245 op/s | 204 op/s | 1.20 |
| CON-Output | 1666 op/s | 1470 op/s | 1.13 |
| ScreenToFront() | 60 op/s | 60 op/s | 1.00 |
+=======================================================================+
[#54] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Grisza, post #53

Dzięki za rezultaty z P96Speeda. Przy takich ustawieniach ekranu ta kilkunastoprocentowa różnica prędkości na korzyść trybu MMU jest zupełnie normalna. Oczywiście w praktyce różnica ta jest znacznie mniejsza, bo kto mając kartę Radeon korzysta z niej w tak niskiej rozdzielczości (640x480)? Z tą kartą Workench powinno się mieć ustawiony na 1920x1080 lub 1920x1200, a monitor wpięty przez DVI/HDMI.

Co do tej jednej funkcji gdzie różnica prędkości jest znacznie większa, to oczywiście oznacza to, że w trybie NO_MMU test poszedł nie pod blitterem karty graficznej tylko software'owo. Zgłosiłem to przed chwilą do sprawdzenia i poprawki w sterowniku.

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak szybko w tej konfiguracji chodzi teraz Spider? Chodzi o wyniki jego testów (mierzone Drivespeedem) w trybie MMU i NO_MMU z jakimś sensownie szybkim Penem, przy SpiderBuf ustawionym na 51 (bufor 2MB), maxtransferze pena ustawionym w Tridencie na 2MB, oczywiście z Poseidonem w wersji 4.5 oraz ze spider.device 4.22 i pci.library 9.11.

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 17:37:28 przez elbox
[#55] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #54

Postaram się,to wieczorem sprawdzić.Kojarze tylko,że pod voodoo było chyba wolniej,choć mogę się mylić.Problem z funkcją Draw nie występuje z kartą voodoo,sprawdzałem.Oczywiście nie używam tak niskich rozdzielczości w workbenchu,mam ustawione 1920x1080. Drążąc temat 3D,to czy macie w planach wsparcie dla radeona,to znaczy jakieś rozmowy z nowym właścicielem?
[#56] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Grisza, post #55

Jak chodzi o kod źródłowy Warpa 3D dla Radeona to jaki sens miałoby kupowanie go przez kogoś, gdyby ten ktoś nie planował go wykorzystać?
[#57] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #56

Zabrzmiało trochę tajemniczo,czy możemy w takim razie spodziewać się efektów tego zakupu? Myślę,że użytkowników Medka jest dość sporo i OS 3x ma największą popularność,więc taki sterownik byłby z korzyścią dla obu stron.
[#58] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Grisza, post #57

Myślę,że użytkowników Medka jest dość sporo i OS 3x ma największą popularność

Nowy właściciel Warpa 3D ma tego pełną świadomość.
[#59] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #58

Pozostaje wierzyć,że to dostrzegą i coś z tego wyniknie. Fajnie by było popykać w te parę amigowych gierek 3D,choćby dla samej satysfakcji amigowania. Taki np WipeOut 2097 ciężko się nudzi..Poza tym DVI,ilość pamięci i jakość obrazu radeona też za tym przemawia.
[#60] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #54

Testy pendraka,którego miałem akurat pod ręką na razie tryb NO MMU karta voodoo 3 na SysSpeedzie.

Bufor standard:
Create File - 0,25 MB/s
Write File - 1,36 MB/s
Read File - 2,66 MB/s
Raw Read - 2,67 MB/s

Bufor 2 MB:
Create File - 0,25 MB/s
Write File - 1,49 MB/s
Read File - 3,09 MB/s
Raw Read - 3,07 MB/s

Niedługo postaram wrzucić tryb MMU..ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem