Komentowana treść: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition
[#121] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition
Notebook x86+UAE+OS4 to jest krok do łagodnego przejścia z czasem na natywną wersję AmigaOS4 x86 .

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2014 15:01:50 przez Pawelek
[#122] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Pawelek, post #121

Tylko kwesta czy UAE bedzie wspierane oficialnie ....
[#123] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Drako^BB, post #122

a na OS 3.9 też trzeba mieć licencje? czy kupując tą 4.1 można zainstalować 3.9?
[#124] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@JacK_Swidnik, post #123

Albo skonfigurowac tak notebooka że będzie startował automatycznie linux+UAE+OS4.1 i dla użytkownika nawet nie będzie widoczne że jest jakiś emulator pod spodem :)
[#125] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Pawelek, post #124

O ile WinUAE 3.0 działa poprawnie pod Wine.
[#126] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ede, post #125

Prawdopodobnie jest/będzie UAE 3.0 dla linuxa również.
[#127] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@JacK_Swidnik, post #123

a na OS 3.9 też trzeba mieć licencje? czy kupując tą 4.1 można zainstalować 3.9?


System 4.1 zawiera katalog emulation, gdzie masz wersję AmigaOS 3.1, plus obrazy kickstartów. Jeśli chodzi o AmigaOS 3.9 to trzeba niestety dokupić osobno.
[#128] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@agawa, post #127

Niezależnie od tego trzeba mieć jeszcze Kick dla samego WinUAE - pod tym darmowym od AROSAa system raczej nie zadziała. Aby komplet był legalny należy jeszcze dokupić Kicka 3.1.

Masz rację że w systemie jest katalog emulation i tam też jest legalny kickstart 3.1 - ciekaw jestem co mówi licencja na temat jego wykorzystania poza AOS 4.1?

AmigaOS 3.9 jest nadal sprzedawany i można go kupić.
[#129] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Pawelek, post #124

To byłoby idealne z Chrombookiem. :)
[#130] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Pawelek, post #124

Tyle że linuksowy UAE póki co nie emuluje PPC.
[#131] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@wali7, post #130

Nowe wersje "dev" już emulują PPC.
[#132] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@tOMashBe, post #131

Tak sobie pomyślałem, że gdy już 90% użytkowników AmigaOS 4 przesiądzie się na WinUAE, będzie można zlikwidować DigiBoostera 3 w wersji natywnej dla AmigaOS 4. Wersja 68k pod WinUAE chodzi znacznie lepiej, a zawsze to jedna wersja mniej do debugowania i testów...
[#133] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Krashan, post #132

To może trwać bardzo długo ze względu na prędkość emulacji PPC. W innym wątku jest dyskusja o małej wydolności procesorów kategorii i7.
Równie dobrze mógłbyś napisać o klasykowcach "kiedy wszyscy przesiądą się na WinUAE" lub nawet o wszystkich amigowcach.
Na razie to sprzedaż najnowszego AmigaOS 4.x idzie najlepiej dla osób które do tej pory go nie używały, jako tego najnowocześniejszego systemu dostępnego dla WinUAE. Ale nie sądzę żeby to działało od drugiej strony, np. żeby jakiś użytkownik AmigaOne/SAM kupował nową wersję nie na swój sprzęt tylko WinUAE.
Kwestia chyba leży gdzie indziej, czy ci się to opłaca, bo jeśli nie ma nabywców to rzeczywiście nie ma sensu wspierać takiej wersji. Masz jakieś dane o sprzedaży DB3?
[#134] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition
No to zamówione.
Teraz mój PPC 270MHz w Amidze, oprócz Morphosa, będzie mógł również odpalać AmigaOS 4.x w rozsądnej cenie.
[#135] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@tygrys, post #134

A może ACube zrobi Wam turbo do klasyka z prockiem 1Ghz
[#136] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@adam_mierzwa, post #133

Masz jakieś dane o sprzedaży DB3?

Właśnie danych podzielonych na platformy nie mam, ale następna wersja naprawi ten błąd, jakieś „call home” trzeba będzie dodać.
[#137] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Ender, post #135

Enter, nie trolluj :D Powerbooka z MOSem też mam, bo zapewne do tego pijesz.

Będę mógł zrobić na Amidze testy, jak chodzi MorphOS 1.4.5 a jak OS 4.1 na tej samej konfiguracji.
[#138] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition
Przypuszczam ze sprzedaż była by jeszcze większa gdyby była świadomość wśród osób (byłych amigowców), które już od lat nie zaglądają na takie niszowe portale amigowe. I nie mają nawet świadomości że można uruchomić najnowszy system pod winuae a całość zamyka się w kwocie 125zl. Może ktoś się pokusie o napisanie recenzji z uzywania Amiga os4.1 pod winuae w do jakiejś popularnej gazety pecetowej. W jednym zdaniu chce napisac że brakuje juz nawet nie ze dobrej reklamy. Brakuje jakiej kolwiek reklamy.
[#139] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@tygrys, post #137

Ender to raz, a dwa piszę serio, jeżeli chcą coś uszczknąć z tego tortu, to turbinka z prockiem wykorzystywanym w SAM460 wydaje się jedyną szansą. Statystyka u ITU pokazuje wyraźnie, że chętnych na wersję WinUAE lub wersję z Turbo PPC to o wiele więcej niż nowe Amigi. Na wznowienie Blizzarda bym nie liczył, a turbo z PPC 1 Ghz dla niektórych to byłoby to. Dla mnie nie.
[#140] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@conrados, post #138

Zgadzam się z Tobą w 100%. Sam jestem jedną z takich osób. Zaczynałem przygodę od Amigi i zawsze bardzo mocno byłem z "przyjaciółką" związany. Niestety nie stać mnie było na drogie karty turbo, szkoła i praca wymuszała zakup komputera PC - więc została mi emulacja.
Swój Workbench 3.1 i aplikacje przeniosłem na emulator, a jak się pojawiło wsparcie na PPC to bez wahania zamówiłem AmigaOS 4.1. Po pierwsze bo nadal jestem bardzo przywiązany do tego systemu, a po drugie chcę trochę wesprzeć Hyperion Entertainment tym bardziej, że cena jest naprawdę spoko. Sorki za off-top

Pozdrawia stary Amigowiec "z odzysku"
[#141] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Ender, post #139

Ender, przepraszam za literówkę w nicku.
Ja mam nadzieję że ten WinUAE to tylko sposób na bezproblemowe zainstalowanie systemu na karcie CF/dysku i odpalenie na Amidze ;)
[#142] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@tygrys, post #141

Używający klasyka pewnie by się ucieszyli, bo Mediator PCI jest, klasyka mają, jeszcze porządne turbo by się przydało. Ludzie posmakują WinUAE i albo im się to znudzi, albo będą szukać czegoś z PPC, moim zdaniem. No i tu pojawi się problem darmowy WinUAE vs drogi sprzęt PPC (w stosunku do darmowego udawacza). Zobaczymy za rok jak się rozwinie sytuacja, będzie o czym dyskutować.
[#143] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Krashan, post #136

Podejrzewam, że najwięcej DB3 kupiła grupa użytkowników AOS 4. Ja kupiłem DB3 z myślą o AOS 3.1 i 4.1. Otwórzcie wątek, gdzie się spytacie ludzi z PPA, na jaką platformę kupili, a ITU potwierdzi czy tyle DB się w ogóle sprzedało (bo część osób pewnie napisze, że kupiło, a w rzeczywistości nie kupili). I sprawa rozwiązana.
[#144] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition
Ja w trochę innej kwestii. Chciałem powiedzieć, że szkoda iż nie ma opcji "płatne przy odbiorze przesyłki" w sklepie RetroAmi. smith
[#145] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@flops, post #143

Nie każdy kupił w Retroami. Sprawdziłem przed chwilą i ja faktycznie tam kupiłem. A teraz pozostaje czekanie na pudełko z AOS 4.1 Final Edition
[#146] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Pawelek, post #124

W przyszłości UAE wykorzystujący rdzenie i skonfigurowany autostart linux+UAE+OS4.x, to w sumie jeśli to będzie szybko działać na laptopie i7 to można zapomnieć że tam pod maską jest emulator i to jest lepsze jak nowe bardzo drogie amigi PPC.
[#147] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #110

Jeżeli jeszcze kogoś to interesuje, podaję statystyki zamówień:

A1200/3000/4000 - 58
AmigaOne XE, SE and MicroA1 - 4
Sam 440 - 2
Sam 460 - 2
Amiga X1000 - 1
Pegasos 2 - 6

Suma: 73


Skoro przedsprzedaż oficjalnie zakończyła się 21 grudnia, to jakie były ostateczne liczby Osiągnąłeś setkę
[#148] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@agawa, post #147

Przedsprzedaż została oficjalnie przedłużona do 24 ale ..... fakt coś ITU zamilkł. Czyżby "poszedł w miasto" z naszą kasą
[#149] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@TomK, post #148

ITU pokłony wybacz:
Czyżby "poszedł w miasto" z naszą kasą


Siedzi i zawija AOS 4.x FE w sreberka.
[#150] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@TomK, post #148

Czyżby "poszedł w miasto" z naszą kasą

Z dziesięcioma kołami to jedna nocka w Cocomo :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem