Komentowana treść: Amiga Remix - aktualizacja
[#1] Re: Amiga Remix - aktualizacja
Trzeba zassać i posłuchać, coś wartego na pewno się znajdzie :)
[#2] Re: Amiga Remix - aktualizacja

@Papier79, post #1

Wyjątkowo udane.Nie tyko syntezatory ale i gitary i perkusja.OK
[#3] Re: Amiga Remix - aktualizacja
Fajna strona! Poziom kawałków naprawdę bardzo dobry. Chyba dziś nie pójdę spać :D
Nie tylko w.w. tytuły ale także inne rewelacja. Posłuchajcie np. motywu z "The Settlers".

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 00:15:58 przez pong777
[#4] Re: Amiga Remix - aktualizacja

@Papier79, post #1

Ściągnąłeś (a może ktoś inny) całość (albo prawie całość) tego co tam jest? może jest to gdzieś w sensownej formie do pobrania? :)
[#5] Re: Amiga Remix - aktualizacja

@pong777, post #3

polecam remixy Gods PowerTrace'a, metalowe wersje tracków z Turricana (choć nie wszystkie są dobre w moim odczuciu), "Turrican 2 Medley" Lex777 (chociaż druga połowa jest już przeciętna) i Wolfchild, nie pamiętam czyj remix, ale był to jeden z wcześniejszych siedzi, pije i chrupki
[#6] Re: Amiga Remix - aktualizacja

@Papier79, post #1

Polecam Shadow Of The Beast II (Enigmatic Remix) w aranżacji Gareth'a Wood'a. Co prawda każdy odnajdzie w tym więcej sampli z Enigmy, niż oryginalnego tematu Tim'a Wright'a, ale koncepcja ciekawa. I niezwykle lekka w zestawieniu z mroczną atmosferą oryginału.

Oczywiście oryginał uważam za mistrzostwo, jak i klimat całej trylogii bestii, zarówno muzyczny, graficzny oraz grywalny.

PS: Shadow of the Beast (wszystkie odsłony) to dla mnie numer jeden w amigowych rankingach gier, może dlatego tak się podjarałem tym mixem... Tak więc, opinia jak najbardziej ohydnie subiektywna.

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 12:56:40 przez emes
[#7] Re: Amiga Remix - aktualizacja
Fajny jest utwór Flashback od DeAdLy_cOoKiE. Szkoda, że nie ma tych przeróbek z utworów Locomotion i DeathMask. Matthew Owens, który stworzył muzykę do gry Deatkmask ma na YT dwa ciekawe kawałki Crusade i Flag warto posłuchać. "Life is what you make it, so lets make it good!!" - Matt the musician.
[#8] Re: Amiga Remix - aktualizacja

@Leon, post #7

Stronka wymiata! Przeróbki są na wysokim poziomie, aranżacje niczego sobie. Utworki słuchałem w pracy do późna, dziś w domu zapewne też nocka OK

Kilka moich faworytów:

Furry of the Furries
Flashback
Another World
Test Drive 2
[#9] Re: Amiga Remix - aktualizacja

@Romlen, post #8

Super, czekałem z niecierpliwością na aktualizację i nową zawartość :)
[#10] Re: Amiga Remix - aktualizacja

@Romlen, post #8

Aranżacje kawałków z Fury of furries Jeffa wymiatają. Ale i jego autorskie kawałki także są świetne :D
[#11] Re: Amiga Remix - aktualizacja

@Papier79, post #10

Hmm, smakowe R-Type Title i kompozycja Chrisa Hülsbecka i interpretacja.
[#12] Re: Amiga Remix - aktualizacja
amigaremix.com jaram sie od kilku lat.
Jest sporo materiału do przesłuchania i najlepiej ustawić je chronologicznie od najlepszych i zasysać po kolei. Niesamowite na jakim poziomie są niektóre kawałki biorąc pod uwagę, że to w wiekszości amatorzy :)
Polecam również siostrzaną
remix.kwed.org gdzie zbiór jest znacznie większy.
W ogóle to mamy świetnych chiptunowych rodaków jak moog, lukhash, jazzcat - warto sprawdzić
Chiptunes forever!

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2014 07:34:57 przez movin

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2014 07:35:34 przez movin
[#13] Re: Amiga Remix - aktualizacja

@movin, post #12

Masz rację, ja też się jaram tymi dziełami sztuki. Od wczoraj z przerwą na sen słucham wszystkich propozycji wcześniej w postach wymienionych. Mi najbardziej przypadł do gustu utwór z gry Lotus link tak soczysta, że zagrałem w Lotusa :)
[#14] Re: Amiga Remix - aktualizacja

@Cargo, post #13

Cóż z jakością bywa różnie, przeważnie ściągam całą aktualizację, przesłucham i nie obrażając nikogo ponad połowę kasuję. To co jest naprawdę dobre sobie zostawiam. Czasem mam mankament bo mam kilka świetnych przeróbek tego samego utworu (golden axe, turrican, giana sister).
[#15] Re: Amiga Remix - aktualizacja

@Gżegżółka, post #14

Jasne, że jest sporo kupy.
Dlatego mam przebrane po ok 150 tunesów z amiga remix i 200 z kweda na moim playerze.
To co nazywasz mankamentem jest właśnie dla mnie najciekawsze.
Jak różne pomysły mają ludki na ten sam utwór.
Polecam zwłaszcza tym co nie siedzą w temacie, może też się zarażą:
2 wersje Tristesse Thomasa Mogensena
http://www.remix64.com/track/mordi/tristesse/
http://www.remix64.com/track/moog/tristess/

Poza tym nie przepadam za remixami naszych kolegów ze skandynawii. Wielu z nich ma ciśnienie na gitarowo metalowe brzmienia co akurat mi zupełnie w chiptunach nie leży.
Fajnie z kimś powymieniać opinie bo zwykle znajomi dziwnie na mnie patrzą jak w temacie muzyki mówie o 'komputerowej muzyce'
[#16] Re: Amiga Remix - aktualizacja

@Cargo, post #13

Podobnie i ja. Poza Lotus Esprit Turbo Challenge odpaliłem też Turrican'a 2.

Wieczór pulsował rytmem retro w 16-bitowym pisku opon i laserowej chłoście. Szybko zamienił się w noc. Krótki sen. A ranek był już tylko jak gruchnięcie cegły w potylicę.

Ale było warto!
[#17] Re: Amiga Remix - aktualizacja

@Gżegżółka, post #14

ja zwykle ściągam te co mają czerwone mordki siedzi, pije i chrupki (no i wszystkie Turricany). Ale teraz jak paczę, to żadna nie ma, to ściągnąłem te z pomarańczowymi i niektóre są całkiem całkiem (z tych co dotąd przesłuchałem to wspomniany SotB Enigmatic Remix, Pinball Dreams - Nightmare czy Cannon Fodder - Killer)

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2014 18:12:28 przez snajper
[#18] Re: Amiga Remix - aktualizacja
Na stronie dostępnych jest kolejne 5 utworów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem