Komentowana treść: Furia EC020 nowe informacje
[#1] Re: Furia EC020 nowe informacje
Polecam! TO chyba najlepsze w tej chwili, szerzej dostępne turbo do A600 OK
[#2] Re: Furia EC020 nowe informacje
skória, furia i komória siedzi, pije i chrupki
[#3] Re: Furia EC020 nowe informacje
Świetna wiadomość. Dopytywałem się ITU o tą kartę od jakiegoś czasu. Mam nadzieję, że szybko będzie można zamówić - wtedy mój projekt A600HD zostanie ukończony. ACA620 szybko przestała spełniać moje oczekiwania choć jak na produkt od Jensa była bardzo dopracowana i nie sprawiła żadnych problemów - od razu zadziałała a acatune jest normalny w obsłudze. Jednak apetyt na szybkość (zwłaszcza gdy obok ma się A4000 z PPC) szybko rośnie więc Furia jest naturalnym następnym krokiem.
[#4] Re: Furia EC020 nowe informacje

@alekc, post #3

No to poczekaj na phoenix core do vampire.
[#5] Re: Furia EC020 nowe informacje

@twardy, post #4

A Phoenix Core to nie podkręcona wersja 68000 w FPGA?
[#6] Re: Furia EC020 nowe informacje

@_arti, post #1

A pamiętam mądrali którzy się ze mnie śmiali że kupiłem kastrata (A600) do którego nikt nie zrobi turbinki....
Ba później ci sami śmiali się że kupiłem CD32+ProModule...
[#7] Re: Furia EC020 nowe informacje
Ok, powiedzcie mi teraz, czy FPU przyda mi się na cokolwiek w A600? :)
[#8] Re: Furia EC020 nowe informacje

@AceMan, post #7

Mi się baaaaardzo dawno temu przydawało do AmiBrokera na przykład.
[#9] Re: Furia EC020 nowe informacje

@TomK, post #8

Używam Ami do gier, dem i muzyki. Czy jakieś trackery korzystają z FPU? Może jakaś gra albo demo?
[#10] Re: Furia EC020 nowe informacje

@AceMan, post #9

Niektóre dema, ale też jak wymagają FPU to również AGA lub RTG. Z gier to jedynie chyba Quake (ale na mnie niż 68040 25MHz się nie opłaca odpalać).
[#11] Re: Furia EC020 nowe informacje

@flops, post #10

Dopytuję, bo właśnie wydaje mi się, że przy moich zastosowaniach nie będę praktycznie z tego FPU korzystał, a 80 zł lepiej mieć w kieszeni :)
[#12] Re: Furia EC020 nowe informacje

@AceMan, post #11

AceMan, potwierdzam - Tobie się FPU raczej nie przyda :)
[#13] Re: Furia EC020 nowe informacje

@TomK, post #8

Witam i potwierdzam. Swego czasu-ładne kilkanaście lat temu (okolice roku 2002) też bawiłem się AmiBrokerem na A1200 z 4MB Fast RAM i FPU 68881 i przyrost szybkości pomiędzy wersją bez FPU a z FPU był duży.
[#14] Re: Furia EC020 nowe informacje

@QkiZ, post #5

Troche podkrecona link :)) ale fakt, ze powinno byc minimum 020.
[#15] Re: Furia EC020 nowe informacje

@twardy, post #14

Cóż, pojawi się Feniks, to się rozważy wymianę.
Póki co Furia is the way to go :)
[#16] Re: Furia EC020 nowe informacje

@twardy, post #14

Pytanie, czy jest możliwość degradacji do mniejszej prędkości nas tym wsadzie? Bo wydaje mi się, że pewne gry mogą przy tej prędkości być nieco niegrywalne, ze względu na szybkość działania.
[#17] Re: Furia EC020 nowe informacje

@twardy, post #14

Troche podkrecona link :)) ale fakt, ze powinno byc minimum 020.

020 to absolutne minimum do jakiegokolwiek bardziej zaawansowanego Amigowania
[#18] Re: Furia EC020 nowe informacje

@AceMan, post #11

FPU może przydać się do odtwarzania lub kompresowania MP3, MPEG, JPEG itp. Dodatkowo biblioteki matematyczne w wersji wykorzystującej FPU mogą przyspieszyć działanie programów, które z nich korzystają.
[#19] Re: Furia EC020 nowe informacje

@flops, post #10

A tak czasem gierka TFX nie ma specjalnej wersji wspierajacej FPU? Ale chyba też AGA wymaga.

A no jest, no prosze, jak ktos ma FPU do jakiegos 68020/30 w A1200 to niech potestuje jaka roznica.

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 11:03:12 przez lysyzastary
[#20] Re: Furia EC020 nowe informacje

@lysyzastary, post #19

Oczywiście, że jest wersja FPU wymagająca TFXa. Pisałem już o tym na tym forum (TFX = AGA).
Po prostu wersja FPU (tryb arcade na myszce) na A1200 (konfig z tylko fastem i FPU) jest grywalan (!) działa to całkiem znośnie OK
[#21] Re: Furia EC020 nowe informacje

@BULI, post #20

Jakby Ci się chciało to zapodaj kiedyś na youtube jak to działa na a1200 z fastem i z/bez fpu.

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 12:25:01 przez lysyzastary
[#22] Re: Furia EC020 nowe informacje

@lysyzastary, post #21

OK. Dopiszę do listy
Niestety lista jest długa a nie prędko znajdę więcej czasu.
[#23] Re: Furia EC020 nowe informacje

@AceMan, post #9

Czy jakieś trackery korzystają z FPU?

Prawdopodobnie DigiBooster 3 będzie miał opcjonalnie syntezę na FPU. Niestety koprocesory dla M68k są tragicznie wolne i w zasadzie może się to przydać tylko do renderingu modułu na dysk. Dopiero koproc w 68040 ma wydajność pozwalającą myśleć o czasie rzeczywistym. Zastosowanie koprocesora da lepszą jakość (realnie 24 bity) i uprości niektóre algorytmy. W PowerPC z wydajnością zmiennego przecinka jest znacznie lepiej, a przecież AltiVec też liczy na floatach...
[#24] Re: Furia EC020 nowe informacje

@Krashan, post #23

No tak, ale do głowy by mi nie przyszło żeby nawet próbować odpalić DB3 na A600... ;D
[#25] Re: Furia EC020 nowe informacje

@AceMan, post #24

Gdybyś miał coś o mocy powiedzmy 68060 @ 200 MHz, to czemu nie?
[#26] Re: Furia EC020 nowe informacje

@Krashan, post #25

Fajnie by takie setup na A600 wyglądał - pytanie jak z chłodzeniem
[#27] Re: Furia EC020 nowe informacje

@alekc, post #26

To kwestia jak bardzo się te FPGA grzeją, ale na pewno mają o wiele mniej watów na MIPS niż oryginalny 68000... Ot weź taki 400 MHz PowerPC w Efice, przecież on nie ma nawet radiatora. Co prawda to nie FPGA, ale pokazuje postęp, jaki się dokonał.
[#28] Re: Furia EC020 nowe informacje

@Krashan, post #27

To zależy jaki duży to FPGA i ile zasobów zostało wykorzystanych, taki procesor w FPGA na pewno będzie się grzał mocniej niż PPC w Efice, ponieważ jest to z założenia surowiec do prototypów i powyżej 200MHz trzeba stosować bardzo drogie FPGA lub zlecać produkcję w krzemie. Jednak różnica w poborze pradu jest spora, na Vampire radiatora przecież nie ma.
[#29] Re: Furia EC020 nowe informacje

@QkiZ, post #17

Tiaaa. Gdyby ten wsad emulowal 020 to moznaby się pokusić o Quake na ECS :) .
[#30] Re: Furia EC020 nowe informacje

@AceMan, post #24

No tak, ale do głowy by mi nie przyszło żeby nawet próbować odpalić DB3 na A600... ;D

uruchomić możesz ale nic więcej
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem