Komentowana treść: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX
[#1] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX
Widzę że skupują wszystko co było znaczące dla Amigi.
Powiedzcie mi tylko czy dobrze kojarzę że te wszystkie projekty były już "martwe" ale kod źródłowy nie był udostępniony?
[#2] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX
Lepiej chyba rokował ArtEffect (bardziej ludzki interfejs), ale pewnie H&P zaśpiewał za dużo. Cóż, teraz pora na PageStream...
[#3] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX
Ciekawe czy będziemy mieli „schemat PPainta”, kosmetyczne poprawki i do AmiStore... Tak się owieczki strzyże .
[#4] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@recedent, post #2

No tak, szczególnie, że PageStream nie jest już rozwijany, a kosztuje dalej nie mało. Jednak jest dostępny również dla Windowsa i Linuksa i Maka, nie zapominając o MorphOS oraz AmigaOS 3.x oraz 4.x.
[#5] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX
ImageFX - ogromna wieloletnia robota, która niestety nadaje się tylko do muzeum. :( Za niektóre rozwiązania w zastosowane powinno się skazywać na 25 lat używania Windows 95. ;)

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 19:34:48 przez MDW
[#6] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@Krashan, post #3

Strzyże czy nie strzyże, ruch z jednej strony dobry bo raz że umozliwia potencjalnie dalszy rozwój, a dwa że cały najważniejszy komercyjny software staje się dostępny w jednym miejscu. Inaczej by cały ten soft poszedł w niepamięć. Z drugiej strony pojawia się siłą rzeczy monopol.
Generalnie podoba mi się inicjatywa i jestem za, zakładając dalszy rozwój i popularyzację. Nie ma żadnej innej rozsądnej alternatywy, pomijając zakupy z drugiej ręki na portalach aukcyjnych
Czekam teraz na np. TurboPrint, Wordworth, FinalWriter, TurboCalc czy nawet CED. Być może nawet DigiBoostera w sensie dystrybucji.
[#7] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@MDW, post #5

Windows 95 nie był taki zły - zwłaszcza wersja beta, a dlaczego beta była bardziej stabilna odsyłam do rewelacyjnej książki The old new things.

Można kupić każdy martwy projekt tylko co z tego? AOS dramatycznie potrzebuje oprogramowania, ale nie ma wystarczających zasobów do stabilnego rozwoju systemu dla wszystkich obsługiwanych dzisiaj platform: Warp3D jest kluczowym dowodem popierającym tą tezę. Nie bardzo komu będzie rozwijać to co A-EON kupuje a ogrom prac, aby dostosować do dzisiejszych wymagań i standardów powoduje, że w niektórych przypadkach pewnie łatwiej coś napisać od zera. Co prawda są zawsze fani, ale trzeba sobie zadać pytanie: czy warto teraz kupować coś od A-EON lub Hyperion jeśli za chwilę update może być tańszy niż pierwotny produkt? No i pytanie o zmiany w tym softcie - obawiam się, że znów będą kosmetyczne a nie rewolucyjne. Szkoda, że skromne zasoby programistyczne zostaną jeszcze bardziej rozproszone. Lepiej by było dokończyć CodeBench lub StormC oraz poprawić dokumentację w SDK.
[#8] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@recedent, post #2

ArtEffect jest w posiadaniu Alinea. Podobno pracują nad wersją dla AOS4...
[#9] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@MDW, post #5

Zapominasz, że Twoja opinia nie musi oznaczać klęski komercyjnej. Poczytaj ilość zachwytów na zachodnich forach. Pomimo tego, że nie cierpię GUI IFXa widzę, że wiele osób kupi nową wersję...z uwagi na sentyment.
[#10] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@Krashan, post #3

A to zle ze developer zarobil bo sprzedal prawa a kupujacy zarobi na amistore?
[#11] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX
Fajnie, że programy nie zginą jak legendarne Tornado. Być może skupowanie i wydawanie nowych wersji ma przyciągnąć ludzi (tych starych), a być może nie ma pomysłu na amigowanie. Czas pokaże o co chodzi. Cieszę się, że będzie wersja dla MorphOS-a, zobaczymy co i jak kiedy już się ukaże.
[#12] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@Krashan, post #3

A jakiż to schemat po niecałych dwóch miesiacach można dostrzec? W listopadzie pierwsza wersja a po ok. miesiącu kolejna, poprawkowa. Fakt, martwi znana, niewielka ilość programistów. Ale żeby tak po dwóch miesiącach i dwóch wersjach przepowiadać przyszlość...
Skontaktuj się z AEON, może też pomogą rozprowadzić DigiBoostera owcom. Skoro ten układ Amistore/Owieczki tak Cię boli

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 20:56:33 przez pini
[#13] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@pini, post #12

W złośliwości swej zapomniałeś, że nie zajmuję się dystrybucją DigiBoostera... A zarzucanie mi, że coś mnie boli, skoro ośmieliłem się skrytykować, jest tanią figurą retoryczną.

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 21:08:02 przez Krashan
[#14] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX
Ksiezyc niech kupia.Bedzie tak samo to mialo znaczenie dla naszego amigowania jak kupowanie programow,pewnie zaraz to beda chcieli wcisnac tym kilku naiwnym amigowca za 99 orio.
[#15] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@Krashan, post #13

...i może właśnie boli Cię dlatego, że nie masz wpływu na dystrybucję A tak na poważnie, oczywiście że nie zapomniałem. Postanowiłem jednak być złośliwy. Bo jak wiadomo, nie masz na nią monopolu. A prezentujesz ją w stosunku do "czerwonych newsów" bardzo często.
[#16] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@SzaryWilk, post #14

Też bym się cieszył jak by kupili za tysiące Euro a rozdawali za darmo, czy symbolicznie za 1 Euro.
Nie chcą? A to chamy... środowisko amigowe chcą położyć na łopatki! Zarobić by pewno jeszcze chcieli, łobuzy jedne, prawda...
[#17] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@Ender, post #11

Czysto pragmatyczne podejście. Mamy nowy sprzęt a programów "dużych" mało, to się robi to co można zrobić.
Jest obecnie pakiet "Radiance", mamy kolejne przejęcie, to są dobre ruchy. Kupuje się po to by coś z tym dalej robić a nie trzymać w szufladzie.
Możliwość korzystania z "klasycznych" ;) programów na amigach NG uważam za zaletę a nie wadę, mimo oczywistego faktu jak to oprogramowanie odstaje od współczesności. Tyle było gadania żeby nie portować z linuksa, no to mamy - teraz nie powinniśmy marudzić, mamy natywnie kluczowe programy z Amigi. Podejrzewam że to nie koniec zakupów.
[#18] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@Dopuser, post #16

Ja PPainta używam w starszej, jeszcze darmowej wersji i jest mi z tym dobrze. Nie rozumiem powodu aby wydawać kasę na nową wersję. Kto mi uświadomi ten powód. Jakie z tego bedę miał korzyści, jak to usprawni życie?
[#19] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@adam_mierzwa, post #17

[troll mode on]

To teraz powinni kupić MorphOSa i podmienić ten system operacyjny, który mają w tym momencie na coś lepszego :)

[troll mode off]

Dobra, dobra, żartowałem. Chociaż...

@Andrzej: Jak usprawni życie? Będziesz miał badziewny pasek brushy, zasłaniający niepotrzebnie coś z 10 pikseli na ekranie roboczym. Nie mów, że Cię nie korci...

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 21:39:34 przez recedent
[#20] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@recedent, post #19

A wiesz ze K.B. z eXeca pod koniec dopuszczał taką ewentualność? ;]
A z tym paskiem to nieco wieśniacko, fakt, myślę że to zmienią.
[#21] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@Davka, post #1

Będzie dobrze OK
Kiedyś na samo brzmienie ImageFX skóra się jeżyła, ale i tak nigdy nie używałem.
Jeżeli będą to programy które przypomną o legendzie Amigi, to jest to dobry zakup...
[#22] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@Andrzej Drozd, post #18

O odpowiedź powinieneś się spytać jakiegoś developera. Może wtedy się dowiesz czemu chcą pobierać kasę za nowsze wersje ich programów.
[#23] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@Voyox, post #21

Widzę że w newsie jest też Cinemorph, a propos tego taki rodzynek z YT:
=> link OK
[#24] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@adam_mierzwa, post #17

Adamie ja bym tylko chciał wersji przepisanej od początku do końca dla PPC, kart graficznych tych, które teraz mamy w naszych komputerach a nie CV64 (z całym szacunkiem dla tej karty) i systemów w najnowszych wersjach (a jeszcze lepiej w jednej wspólnej wersji ). Wiem, że użytkownicy klasyka też chcą nowszej wersji oprogramowania i niech sobie też taka wersja powstanie. Pytanie: kupili, ale kto to będzie rozwijał, jak długo trzeba będzie czekać na nową wersję i czy skorzysta ona z dobrodziejstw nowszych kart, procesorów itd. ?
[#25] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@recedent, post #19

Nie mów, że Cię nie korci...


A... jak pasek z brushami który mi przeszkadza w edycji, to oczywiście że mnie korci.szeroki uśmiech
Ju nie mogę doczekać się gdy zrobię im przelew. Zapewne będę przeszczęśliwy i pójdę do Amiraju.
[#26] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@Dopuser, post #22

Spoko, już wiem dlaczego chcą pobierać kasę za nowego PPainta.
Dlatego chcą pobierać, ponieważ zrobili nam niefunkcjonalny pasek z brushami, który zasłania okno edycyjne.OK
[#27] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@recedent, post #19

Oczywiście można skoncentrować się na nieestetycznych 10 pikselach i nie wymienić :

Fully AmigaOS 4.1/PPC native
Totally integrated with AmigaOS 4.1 Workbench
Supports AmigaOS 4 screen dragging
Smoother interaction with OS4 screen dragging system
True colour animation frame thumbs in the StoryBoard window
High resolution gadget imagery and thin borders style GUI for a more modern look
9 new built brush shapes
100 new Custom Brushes
Pressure sensitive drawing
Dithered transparency
New Airbrush Linemode
Extended paint functionality with image processing tool

Plus dodatkowe, darmowe kolejne wersje.

Teraz ja [troll mode on]
...ale przy niewielkiej ilości pamięci GPU w niektórych starych struclach takie 10 pikseli to może być spory procent powierzchni ekranu. U mnie poza nieestetycznym wyglądem w niczym nie przeszkadza.
[troll mode off]

Ależ jestem zjadliwy dziś, prawie dorównuję niektórym stałym bywalcom
[#28] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@pini, post #27

Szczególnie interesuje rozróżnienie miedzy "Supports AmigaOS 4 screen dragging" i "Smoother interaction with OS4 screen dragging system". Bez wątpienia programistów mają być może niewielu, ale PRowców ile trzeba. Ja na ich miejscu dołożył bym jeszcze ze dwa kolejne osiągnięcia:
- Supports AmigaOS 4 screen dragging action upward
- Supports AmigaOS 4 screen dragging action downward
[#29] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@pini, post #27

Czy jest jakaś prezentacja nowych możliwości w postaci wideo? Jakiś test, itp.?
[#30] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@Andrzej Drozd, post #29

Nie mam pojęcia. Nie starałem sie Ciebie namówić bo sam kupiłem, następnie pobrałem kolejną wersję i....
...nawet nie miałem czasu dobrze przetestować. Ale już samo wsparcie dla nacisku pióra, natywna wersja PPC i nowocześniejszy toolbar to spore plusy. Wskazywałem tylko na prymitywne złośliwości

PS. Mufa dobrze chyba zna PPainta. http://www.amigaone.pl/?p=1559
Wersję 7.3 też ma, zapytaj....

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 23:16:09 przez pini
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem