Komentowana treść: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX
[#61] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@michal_zukowski, post #59

To jest największa bolączka całego środowiska - zbyt mało rąk do pracy a świat nieubłaganie pędzi do przodu. Podziały nie służyły zwiększeniu zasobów.

Można skupić wszystkie martwe i półmartwe projekty, ale nie wpłynie to na ich jakość ani nie przyspieszy rozwoju. Patrząc na historię Trevora myślę, że skupuje to wszystko aby potem pasjonatom sprzedać całość za więcej. Zobaczcie, że oprócz inwestycji w sprzęt nie ma praktycznie żadnych innych tak istotnych nakładów finansowych. Sprzęt był potrzebny, aby pokazać, że nisza żyje i się rozwija oraz że można sprzedać praktycznie wszystko za dowolne pieniądze. Przecież, za pieniądze włożone w projekt X1000 i następców można było zatrudnić... więcej programistów i stworzyć więcej oprogramowania lub poprawić już istniejące. Żeby była jasność: ja nie krytykuję Trevora - jego pieniądze i jego czas, więc może robić co chce i nikomu nic do tego. To jest tylko moja obserwacja i analiza sytuacji.
[#62] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@Krashan, post #58

Ja korzystam z WW 4SE (z pakietu Amiga Magic) i 5SE (z płyty Aminet 22) i nie doświadczam problemów. Kiedy wersja WW 7 się pojawiła - nic nie słyszałem? Moim zdaniem ten program, jako produkt komercyjny, powinien być pozbawiony krytycznych błędów.

Pamiętajmy, że są to programy o dużym stopniu skomplikowania (procesor tekstu), lata pracy poświecono na doskonalenie tych programów. Uważam, że te programy należy ocenić co najmniej na bardzo dopracowane.

Ja również jak Pero, kiedy kupowałem pakiet Amigę Magic, to nie korzystałem zbyt dużo z tych programów. Jednak, ponieważ te programy zachowałem w nienaruszonym stanie od jakiegoś czasu przypominam je sobie i uczę z nich korzystać!

ImageFX to jeszcze inna liga, ten program pozostaje u mnie nadal w sferze marzeń, bo znam go tylko z artykułów w Magazynie Amiga.
[#63] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@alekc, post #60

Nie zabijcie mnie teraz - ale jak tego typu doświadczenia mają się do tyrady p. Marka Pampucha nt wyższości Amigi nad PC. Niestety prawda jest taka, że oprogramowanie użytkowe już w latach 90 przewyższało jakością wszystko co wychodziło na Amigę


Nikt nie będzie Cię zabijał za twoje wspomnienia, ale za ich brak z dobrym oprogramowaniem amigowym to już tak

No cóż twoją opinię do rzeczowych zaliczyć raczej nie można (nie wystarczy powołać się na autorytet Pana Marka Pampucha), bo podałeś okres 10 lat, (które są latami świetlnymi dla komputerów/oprogramowania) i to bez żadnych konkretnych przykładów.
Domyślam się z której części lat 90 masz wspomnienia (te 10 lat to "ciekawy okres" dla Amigi) i domyślam się, że nie miałeś dużej bazy porównawczej oprogramowania ale jesteś przekonany, że
"..wszystko co wychodziło na Amigę.."
w latach 90 było jakościowo gorsze!
A jeśli robiłeś to na CD32 to już w ogóle ja nie mam argumentów

W ramach tak, rzeczowej dyskusji ośmielę się napisać, że mam mniej kategoryczne zdanie co do lepszości amigowego oprogramowania z właściwej części lat 90tych

Pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 08:42:12 przez BULI
[#64] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@BULI, post #63

Każdy ma prawdo do swojego zdania. Nie napisałem, że robiłem to na CD32, ale nie widzę nic złego w tej maszynce bo jeśli inni robili to na gołej A1200 to różnica jest taka, że nie mieli CD-ROM

Nie domyślaj się, bo źle się domyślasz - prościej zapytać. Zapytaj raczej osoby które mówią, że im coś się wieszało, nie działało itp. To ich przekonuj, że było inaczej. I bardzo proszę, abyś nie przekręcał moich słów tak jak to miało miejsce z CD32 za co z góry dziękuję. Po drugie jeśli kiedykolwiek korzystałeś w pierwszej połowie lat 90 z kompilatorów C/C++ na Amidze i PC to wiesz, która platforma miała lepsze oprogramowanie w tym obszarze. Dlatego "zagłosowałem" za StormC - to IDE mi bardziej pasuje niż CodeBench, chociaż gdyby CodeBench został dokończony to kto wie. Z drugiej strony StormC też od błędów nie był wolny i w ramach przepisania należałoby je poprawić (nawet jeśłi ma być tylko nakładką na gcc). StromC5ED też ma tak jak pisałem kilka ograniczeń - np nie ma jak z poziomu menu uruchomić make, nie ma pełnej historii plików z którymi się pracuje ani zarządzania projektami. Mam nadzieję, że w ramach przepisywania StormC te wszystkie funkcje będą dodane.

A Video Creator to był bardzo fajny programik - idealny dla dzieciaków do zabawy, gdyby trochę uprościć interfejs.
[#65] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@alekc, post #64

ad 1. Różnica będzie też taka, że mieli do dyspozycji klawiaturę, mysz i stację dysków.
ad. 2 Zapytaj te osoby, którym się wieszało czy używały oryginalnego oprogramowania, czy piratów.
ad. 3 Każdy może znaleźć jakieś przykłady, które uzasadnią jego tezę. Na przykład Deluxe Paint - lepszy był na Amidze, czy na PC?
[#66] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@alekc, post #64

Nie domyślaj się, bo źle się domyślasz


Cieszę się, że potwierdziłeś moje domysły i że przyznajesz się, że swój osąd opierasz na szeroko rozumianym oprogramowaniu przeznaczonym.. tylko dla programistów C/C++

Po prostu proponuję więcej dystansu do swojego poczucia rzeczywistości.

Resztę ładnie wyłożył Ci recedent.
[#67] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@Hexmage960, post #62

Ja kiedyś kupiłem resztki magazynowe ImageFx z ebaya w stanach więc jestem posiadaczem ostatniej wersji 4.5 To dobry program o mocno średnim gui. Ma parę niestabilnych elementów, poza tym jest ok. Jako użytkownik MorphOSa mogę się cieszyć z działania pluginów pod PPC, szkoda, że AmigaOS4 nie supportuje oryginalnego systemu obsługi kart PPC czyli PowerUP. Jeśli chcesz sprawdzić jak działa imagefx to na os4depot masz do sciągnięcia wersje light (ze zwaloną obsługą alphy w loaderach).
[#68] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@BULI, post #66

Kulturalnie, jak inteligentnego, dobrze wychowanego człowieka poprosiłem Cię o nie przekręcanie moich słów. Dalej brniesz, w swoje podejrzenia. A na dodatek kolega recedent udaje że nie wie nagle, że do CD32 można podłączyć klawiaturę i mysz... sorry, ale na takie zabawy nie mam czasu ani ochoty, a i inni użytkownicy tego forum nie zasługują na to.

Żeby nie wszczynać flame'a kasuję konto, które miałem tutaj od 2009. Jak widać za długo, skoro aż moderatorzy muszą pomagać w obronie ludzi, z którymi ktoś śmiał się nie zgodzić.

Oczywiście i dzisiaj są ludzie którzy domyślają się, że Ziemia jest płaska... żałuję tylko, że kiedyś wsparłem PPA swoim artykułem. Człowiek na szczęście uczy się całe życie i ma możliwość nie popełniania tych samych błędów dwa razy

Pozostałych użytkowników PPA bardzo przepraszam i życzę dużo radości z Amigowania niezależnie od platformy i systemu.
[#69] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@alekc, post #68

Drogi kolego,

Doskonale zdaję sobie sprawę, że do CD32 można podłączyć klawiaturę i mysz (podobnie jak moduł FMV, ProModule, czy SX-32). Z tym że na dokładnie tej samej zasadzie do A1200 można podłączyć CD-ROM. Napisałeś, że użytkownik A1200 nie ma CD-ROMu, więc założyłem że piszesz o konfiguracji "z pudełka". Wiem, że głupio jest Ci się przyznać do błędu, a o wiele łatwiej jest strzelić focha i skasować konto. Cóż... Do widzenia w przyszłości, pod innym nickiem. ;)
[#70] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@alekc, post #68

Mogę tylko napisać, że jeśli decyzja została podjęta pod wpływem naszej wymiany zdań to cieszę się, że mogłem Ci w czymś pomóc.
Co prawda twojej decyzji zupełnie nie rozumiem, tak jak twojego kategorycznego stwierdzenia
"..Niestety prawda jest taka, że oprogramowanie użytkowe już w latach 90 przewyższało jakością wszystko co wychodziło na Amigę.."
którego dotyczyła nasza dyskusja.

Oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania, zlikwidowania konta kiedy ma na to ochotę, oraz "tupania nóżkami".

Pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 09:56:54 przez BULI
[#71] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX
Aladdin4D, ImageFX już w AmiStore.



Choć na razie jako zapowiedź...
[#72] Re: A-EON zakupiła prawa do programu ImageFX

@radzik, post #71

Announcement of announcement, stara, dobra, amigowa tradycja. OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem