• Ankieta

Ile byłbyś w stanie zapłacić za wstęp na profesjonalnie przygotowany, dwudniowy amiga-event, w przestronnej sali, ze sprzętem audio-video oraz konkursami z nagrodami?

  • do 30 PLN
    45 głosów 28.1%
  • 30-60 PLN
    63 głosów 39.4%
  • 60-80 PLN
    52 głosów 32.5%

Ankieta skończyła się 15.03.2015

[#1] Re: Ile byłbyś w stanie zapłacić za wstęp na profesjonalnie przygotowany, dwudniowy amiga-event, w przestronnej sali, ze sprzętem audio-video oraz konkursami z nagrodami?
Pytanie czy nocleg wchodzi w cenę?
[#2] Re: Ile byłbyś w stanie zapłacić za wstęp na profesjonalnie przygotowany, dwudniowy amiga-event, w przestronnej sali, ze sprzętem audio-video oraz konkursami z nagrodami?

@recedent, post #1

Nie. Nocleg we własnym zakresie, choć niewykluczone, że udałoby się coś przygotować na miejscu.
[#3] Re: Ile byłbyś w stanie zapłacić za wstęp na profesjonalnie przygotowany, dwudniowy amiga-event, w przestronnej sali, ze sprzętem audio-video oraz konkursami z nagrodami?
Wolę imprezy jednodniowe bez noclegów.
[#4] Re: Ile byłbyś w stanie zapłacić za wstęp na profesjonalnie przygotowany, dwudniowy amiga-event, w przestronnej sali, ze sprzętem audio-video oraz konkursami z nagrodami?
Wjazd na AmiParty to 10 złotych. Jest przestronna sala, jest sprzęt audio-video, są konkursy z nagrodami, ba nawet profesjonalna konferansjerka . W związku z tym kwestia „ile byłbym w stanie zapłacić” zależy od tego w czym taka hipotetyczna impreza miałaby być lepsza.
[#5] Re: Ile byłbyś w stanie zapłacić za wstęp na profesjonalnie przygotowany, dwudniowy amiga-event, w przestronnej sali, ze sprzętem audio-video oraz konkursami z nagrodami?
Też jestem za imprezą jednodniową. Dwa dni to się ludziki rozejdą. Część przyjdzie pierwszego dnia, część drugiego i będzie pustawo. Za każdym razem to odczuwam jak są Dawne Komputery i Gry - wolałbym jeden dzień ale intensywnie niż dwa przez które praktycznie mało się dzieję, a i znajomi przychodzą w różne dni i w różnych porach.
[#6] Re: Ile byłbyś w stanie zapłacić za wstęp na profesjonalnie przygotowany, dwudniowy amiga-event, w przestronnej sali, ze sprzętem audio-video oraz konkursami z nagrodami?

@margines, post #5

Nie ma reguły. Byłem już na paru imprezach kilkudniowych i czasami fakt - mało ludzi i towarzystwo rozbija się na dwa dni (np. DKiG) ale były też i takie (większość), gdzie była pełna obsada do samego końca i ludzie nie chcieli wracać Myślę, że wszystko zależy i od promocji samej imprezy jak i tego, co się ludziom zaoferuje.

Żeby była jasność - chcemy zorganizować coś w Łodzi, co nie będzie kameralnym SACP-em dla 20 osób a dużym eventem, również dla gości z zewnątrz - byłych amigowców i innych dziadków, którzy przyjdą pozwiedzać i przypomnieć sobie tamte czasy. Chcemy też zadowolić starych wyjadaczy - konkursy z typowo amigowym sprzętem jako nagrodami, demoscena i kilka innych niespodzianek - stąd pomysł na dwa dni, żeby ze wszystkim zdążyć OK
[#7] Re: Ile byłbyś w stanie zapłacić za wstęp na profesjonalnie przygotowany, dwudniowy amiga-event, w przestronnej sali, ze sprzętem audio-video oraz konkursami z nagrodami?

@_arti, post #6

Heh myślałem (i chyba nie tylko ja), że ankieta dotyczy spotkania organizowanego przez grxmrx we Wrocławiu.
[#8] Re: Ile byłbyś w stanie zapłacić za wstęp na profesjonalnie przygotowany, dwudniowy amiga-event, w przestronnej sali, ze sprzętem audio-video oraz konkursami z nagrodami?

@_arti, post #6

+1 dla Łodzi ;)
[#9] Re: Ile byłbyś w stanie zapłacić za wstęp na profesjonalnie przygotowany, dwudniowy amiga-event, w przestronnej sali, ze sprzętem audio-video oraz konkursami z nagrodami?
Ja sądzę że pytanie jest nieco nienajfortunniej postawione.

Prawidłowo postawione pytanie to: ile % wydatków na samą imprezę jesteś skłonny ponieść względem całości kosztów (dojazd, nocleg, jedzenie, piwo, wstęp).

I u mnie to jest 50%. Pytanie co w zamian. I to jest bardzo dobre pytanie.

Kwotowo to głosowałem za największą kwotą, ponieważ z racji lokalizacji i sensu, raczej ograniczony jestem odległością jakichś 300-400 KM. A więc AmiParty, Amigowisko, AmiWawa (jeśłi jeszcze będzie), SACP i najpewniej, Łódź (choć to zależy od dojazdu).

Podsumowując, można też spytać o roczną, sumaryczną składkę na imprezy i podzielić ją na "bywalstwo". Wiedząc ile wydaję na różne amigowe rzeczy na rok wiem, że jestem w stanie wydać na taką imprezę (pod warunkiem satysfakcji oczywiście i braku malwersacji środków) bo do tego dochodzi tak jak pisałem: dojazd, dodatkowe wydatki itp.

Co do noclegu to według mnie, imprezy bez noclegu są mocno bez sensu z wielu powodów których nie opiszę tutaj bo i tak post jest długi. Dość zaznaczyć że dobrze by było zorganizować noclegi płatne i "partyzanckie", nikt nikogo do nocowania nie zmusza.
[#10] Re: Ile byłbyś w stanie zapłacić za wstęp na profesjonalnie przygotowany, dwudniowy amiga-event, w przestronnej sali, ze sprzętem audio-video oraz konkursami z nagrodami?

@DiskDoctor, post #9

Mnie interesuje tylko, po ile mogę sprzedawać bilet tak, by ktoś przyszedł Od tego zależy, jak będzie wyglądać impreza i na co można sobie pozwolić przy jej organizacji OK
[#11] Re: Ile byłbyś w stanie zapłacić za wstęp na profesjonalnie przygotowany, dwudniowy amiga-event, w przestronnej sali, ze sprzętem audio-video oraz konkursami z nagrodami?

@margines, post #7

Też myślałem, że niektórzy mogą tak pomyśleć o tej ankiecie..., ale nie dotyczy ona imprezy, którą chcę zorganizować we Wrocławiu, żeby była jasność.
[#12] Re: Ile byłbyś w stanie zapłacić za wstęp na profesjonalnie przygotowany, dwudniowy amiga-event, w przestronnej sali, ze sprzętem audio-video oraz konkursami z nagrodami?

@_arti, post #10

doplacaj dyche to przyjda :)
[#13] Re: Ile byłbyś w stanie zapłacić za wstęp na profesjonalnie przygotowany, dwudniowy amiga-event, w przestronnej sali, ze sprzętem audio-video oraz konkursami z nagrodami?

@_arti, post #10

...ale to zależy jeszcze od modelu finansowania imprezy.

Można robić wydatki tylko z biletów, z biletów+zrzuty lub biletów+zrzuta+sponsoring.

Cena biletów może być tylko częscią budżetu imprezy.
[#14] Re: Ile byłbyś w stanie zapłacić za wstęp na profesjonalnie przygotowany, dwudniowy amiga-event, w przestronnej sali, ze sprzętem audio-video oraz konkursami z nagrodami?

@DiskDoctor, post #13

Serio?
[#15] Re: Ile byłbyś w stanie zapłacić za wstęp na profesjonalnie przygotowany, dwudniowy amiga-event, w przestronnej sali, ze sprzętem audio-video oraz konkursami z nagrodami?

@_arti, post #14

Nawiązuję do tego:

(...) od tego zależy, jak będzie wyglądać impreza i na co można sobie pozwolić (...)


bo wcale niezależy tak do końca. Można mieć fundusze ze źródła (2) lub (2)+(3) i pozwolić sobie na wiele.

Chociaż stanowczo odradzam opcję "wstęp wolny". Mieliśmy dodatkowe źródła na 3ch imprezach w Rzeszowie na jesieni, był wstęp wolny, a gości jakby mało.
[#16] Re: Ile byłbyś w stanie zapłacić za wstęp na profesjonalnie przygotowany, dwudniowy amiga-event, w przestronnej sali, ze sprzętem audio-video oraz konkursami z nagrodami?

@_arti, post #6

Żeby była jasność - chcemy zorganizować coś w Łodzi, co nie będzie kameralnym SACP-em dla 20 osób a dużym eventem, również dla gości z zewnątrz - byłych amigowców i innych dziadków, którzy przyjdą pozwiedzać i przypomnieć sobie tamte czasy. Chcemy też zadowolić starych wyjadaczy - konkursy z typowo amigowym sprzętem jako nagrodami, demoscena i kilka innych niespodzianek


O, czyli robicie Pixel Heaven / Demoparty ;)

Pytanie kierowałbym bardziej do osób "z zewnątrz", którzy przyjdą sobie popatrzeć na retro sprzęty. Bo jako osoba czująca się częścią społeczności, mam inne podejście. Ja wejściówkę na takie imprezy traktuję jako zrzutę na wynajem sali. Nie chcę być >klientem< i wymagać turbo wypasionych atrakcji w cenie, tylko uczestnikiem tworzącym wspólny event i mającym wpływ na jego formę (czyli tak jak SACP, inne zloty, czy demoparties) :)
[#17] Re: Ile byłbyś w stanie zapłacić za wstęp na profesjonalnie przygotowany, dwudniowy amiga-event, w przestronnej sali, ze sprzętem audio-video oraz konkursami z nagrodami?

@AceMan, post #16

Podpisuję się pod słowami AceMana.
Zagłosowałem za 30-60, wolę dwa dni. Mam noc na gadanie i jakieś trunki (ale delikatnie, zwykle kieruję pojazdem mechanicznym). Więc: dwa dni to koszty sali x2, jeśli "iwent" jest kameralny to może to być konkretny wydatek - dwa dni opłacać salę.
[#18] Re: Ile byłbyś w stanie zapłacić za wstęp na profesjonalnie przygotowany, dwudniowy amiga-event, w przestronnej sali, ze sprzętem audio-video oraz konkursami z nagrodami?
Szkoda, że nie widać ile osób zagłosowało w ankiecie.
Ja osobiście nie zalecam organizowania impry ze wstępem 60-80zł
(wogóle skąd pomysł na taki przedział?)

Ludzie nieraz przyjeżdżają z jedną Amigą (albo i bez),
ale za to z całą rodziną (i wtedy ze względu na dzieci pozostają 1 a nie 2 dni).

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2015 16:56:18 przez Vato
[#19] Re: Ile byłbyś w stanie zapłacić za wstęp na profesjonalnie przygotowany, dwudniowy amiga-event, w przestronnej sali, ze sprzętem audio-video oraz konkursami z nagrodami?

@recedent, post #1

Pytanie czy nocleg wchodzi w cenę?

Wariant "do 30zl" brzmi nieco groteskowo przy tym pytaniu.
[#20] Re: Ile byłbyś w stanie zapłacić za wstęp na profesjonalnie przygotowany, dwudniowy amiga-event, w przestronnej sali, ze sprzętem audio-video oraz konkursami z nagrodami?

@F7sus4, post #19

Na Amigowisku był nocleg za trzy dychy, a wstęp za free. Groteska?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem