Komentowana treść: Przedsprzedaż zewnętrznych stacji dysków Sakura
[#1] Re: Przedsprzedaż zewnętrznych stacji dysków Sakura
O, to może mnie bardzo zainteresować. Czy z takiej zewnętrznej stacji dysków podłączonej do złącza "Disk Drive" jako DF1 zabootuję bez problemu gry oraz dema NDOS na A1200 na dowolnej płycie głównej? I drugie pytanie: czy kabel sięgnie do złącza w Amidze w wieży?
[#2] Re: Przedsprzedaż zewnętrznych stacji dysków Sakura

@Hexmage960, post #1

Czy z takiej zewnętrznej stacji dysków podłączonej do złącza "Disk Drive" jako DF1 zabootuję bez problemu gry oraz dema NDOS na A1200 na dowolnej płycie głównej?


Tutaj w treści newsa chodzi o pełną zgodność na poziomie sprzętowym (możliwość odczytu/zapisu, obsługa sygnałów sterujących jak w oryginalnej wewnętrznej stacji), natomiast problem o którym piszesz jest natury programowej . Jeśli programista w kodzie gry/dema nigdy nawet nie sprawdzi, czy istnieje DF1, to sama stacja w magiczny sposób tego nie naprawi.

Natomiast, jeśli ktoś ma w Amidze zainstalowany boot selector, który powoduje traktorwanie zewnętrznej stacji jako DF0, to oczywiście wtedy dowolne gra/demo NDOS będzie działać tak jak na stacji wewnętrznej.

I drugie pytanie: czy kabel sięgnie do złącza w Amidze w wieży?


Długość kabla to około 1m. Więc wszystko zależy od tego jaką masz wieżę i jak daleko chciałbyś postawić stację.



Ostatnia aktualizacja: 28.02.2015 00:41:52 przez strim_
[#3] Re: Przedsprzedaż zewnętrznych stacji dysków Sakura

@strim_, post #2

Dzięki za odpowiedź.

Akurat co do pierwszego pytania, to pełna zgodność sprzętowa mi w zupełności wystarczy. Chodzi o gry i dema, gdzie jest napisane "Insert floppy in any disk drive". Po prostu obecnie nie mogę jak uruchamiać (bootować) wielu dem i gier NDOS na żadnej z moich Amig, ze względu na niekompatybilność stacji dysków i płyt głównych jakie posiadam. Rozwiązanie w postaci zewn. stacji dysków jest jak znalazł.

Dla laika takiego jak ja, co nie potrafi modyfikować stacji to najlepsze rozwiązanie. Dlatego zamówię niedługo w pre-orderze Wasz produkt.

Posiadam wieżę Infinitiv (plastikową). 1 metr powinien w zupełności wystarczyć by wygodnie używać Waszego urządzenia zarówno z Amigą w desktopie jak i wieży.

Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2015 01:42:27 przez Hexmage960
[#4] Re: Przedsprzedaż zewnętrznych stacji dysków Sakura

@strim_, post #2

Jak to jest w wypadku goteka, czy płytka interface jest potrzebna (może wystarczy sama obudowa+kabelek) ? Jaki wtedy byłby koszt, lub ewentualnie koszt bez stacji.

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2015 16:02:57 przez AndrECHO
[#5] Re: Przedsprzedaż zewnętrznych stacji dysków Sakura

@AndrECHO, post #4

Interfejs jest potrzebny w kazdym wypadku.
[#6] Re: Przedsprzedaż zewnętrznych stacji dysków Sakura

@strim_, post #5

Czy jeżeli podmienię napęd z Sakury na stację gotek z amigowym firmware to zadziała ona jako zewnętrzna - po podłaczeniu do CDTV?
[#7] Re: Przedsprzedaż zewnętrznych stacji dysków Sakura

@paplo, post #6

Nie mam Goteka żeby to sprawdzić, więc nie mogę dać takiej gwarancji. Jednak nie widzę powodu, dla którego to miałoby nie działać. Testowałem natomiast z emulatorem HxC rev F, działa bez problemu (i generalnie ten emulator bym polecał).

To czy mamy styczność z CDTV czy inną Amigą to nie ma znaczenia, i tak interfejs zajmuje się wystawianiem odpowiedniego sygnału DS.

Wydaje mi się, że ktoś na forum sprawdzał Goteka jako zewnętrzną stację z poprzednią wersją stosowanego tu interfejsu...

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 12:21:05 przez strim_
[#8] Re: Przedsprzedaż zewnętrznych stacji dysków Sakura
Zamówione, zapłacone. Będzie świetnym uzupełnieniem goteka .
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem