Komentowana treść: eXFAT 1.0 dla MorphOS-a
[#1] Re: eXFAT 1.0 dla MorphOS-a
Co musiałbym posiadać do wykonania własnej kompilacji ?
[#2] Re: eXFAT 1.0 dla MorphOS-a
Skopiowałem ten plik exFATFileSystem do L. Zrobiłem restart Maka. Następnie sformatowałem USB Flash na exFat pod Windows 8.1. Podłączyłem go do Mini z Mosem i Mos go nie widzi. To znaczy widzi go Mounter, program Format też go widzi. Ale w systemie ikony nie ma, aby coś z Pen-drive skopiować na dysk.
[#3] Re: eXFAT 1.0 dla MorphOS-a

@gilban, post #2

A co na to cli ?
Co wypisuje komenda INFO ?

Stworzyłeś mountlistę ?

Aż zaraz spróbuje szeroki uśmiech
[#4] Re: eXFAT 1.0 dla MorphOS-a

@gilban, post #2

Bez mountlisty chyba nie pojedziesz. Ja właśnie dlatego nie sprawdzałem go jeszcze, bo widziałem, że nie ma w archiwum mountlisty. Leniwiec jestem. ;) Poza tym domyślny brak opcji zapisu dodatkowo ostudził mój zapał.

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2015 12:51:45 przez MDW
[#5] Re: eXFAT 1.0 dla MorphOS-a

@MDW, post #4

Jeszcze mountlisty nie zrobiłem. Jednak zewnętrzny dysk twardy na USB udało mi się po wielu nieudanych próbach w standardzie IceFileSystem i następnie sformatować. Dzięki temu mogę duże pliki na niego zapisywać. Czyli też dzięki temu mogę coś na pendrive większego nagrać i przenieść na taki dysk z PC, a to jest już zawsze coś. Szkoda że nie ma pod Windowsa czy nawet linuxa IceFileSystemu. Wtedy komfort byłby w 100%. No ale cóż. Trudno się mówi.
[#6] Re: eXFAT 1.0 dla MorphOS-a
Oooo fajnie :)
[#7] Re: eXFAT 1.0 dla MorphOS-a

@Norbert, post #1

Zainstalowane SDK :)
[#8] Re: eXFAT 1.0 dla MorphOS-a

@gilban, post #5

Podmontowalem pendrive exFAT za pomocą mountlisty.
Po dodaniu tego filesystemu do MOUNT w preferencjach, dysk nie montuje sie poprawnie, wiec pozostaje mountlista.

Probowalem skompilowac wersje z zapisem, ale nie skutecznie.
Załoze wątek na ten temat na forum.


ps.
dostepna jest juz wersja (nieoficjalna) exFAT na OS3.x

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2015 10:22:25 przez Norbert
[#9] Re: eXFAT 1.0 dla MorphOS-a
[#10] Re: eXFAT 1.0 dla MorphOS-a

@Norbert, post #9

testował ktoś? Działa?
[#11] Re: eXFAT 1.0 dla MorphOS-a

@recedent, post #10

Działa. Testowałem
Szkoda że trzeba tworzyć mountlistę
Dodałem filesystem do MOUNT , ale brak automountowania.
Używam wersji "WRITE"
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem