Komentowana treść: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie
[#1] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie
Planowany jest ebook (format obojętny)? Cena może być taka sama albo nawet wyższa niż papierowej wersji.
[#2] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@MDW, post #1

Będzie e-book, ale później niż wersja papierowa.

Przy okazji informacja, która wcześniej umknęła: w tym miesiącu będzie dostępny darmowo Amigazyn 1/2014 jako PDF.

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 18:22:59 przez A2
[#3] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@MDW, post #1

Nie ma to jak papier :) Książka zamówiona. Okładka ostateczna ? czy będzie coś ładniejszego? :)
chociaż moze taka skromna też dobra.

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 18:41:18 przez Pawelek
[#4] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie
Na razie Amigazyn 3, z książką poczekam do kwietnia.

Adam: widzę, że nie zwalniasz tempa :)
[#5] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie
U mnie poszło zamówienie na prenumeratę Amigazynu. Książka (jak dobrze pójdzie) w przyszłym miesiącu też zostanie zamówiona. Tak trzymać OK
[#6] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@Pawelek, post #3

Nie, to nie jest wersja finalna okładki, będzie ładniejsza
[#7] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@twardy, post #4

Nie zwalniam, a nawet przyspieszam szeroki uśmiech

Chcę w tym roku skończyć drugą książkę (na jesieni), ale na 100% jeszcze nie wiem czy się uda. W planach są też dwie kolejne, na przyszły rok. Poza tym Amigazyn od 5 lub 6 numeru powinien mieć już ponad 100 stron. Ogólnie jest dużo planów.

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 18:53:35 przez A2
[#8] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@A2, post #7

Będzie preview typu "przejrzyj kilka stron przed zakupem"? Poszukuję obecnie pozycji analizujących rynek IT od momentu "udomowienia" komputerów, ale nie tylko z punktu widzenia technicznego, ale także ekonomicznego i marketingowego.

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 19:19:49 przez Geekboy68k
[#9] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@A2, post #2

Będzie e-book, ale później niż wersja papierowa.


Świetnie. E-booka zamówię na pewno. Amiga Classic w ujęciu historycznym bardzo mnie interesuje. Użytkowo tylko neo-Amigi.
[#10] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@A2, post #7

Jest jakaś szansa na wydani książki o Commodore w polskiej wersji?
[#11] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@Geekboy68k, post #8

Będą udostępniane fragmenty, ale raczej zaczniemy od spisu treści. Nie chcę obiecywać konkretnego terminu, ale myślę, że w drugiej połowie marca.
[#12] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@sebbb, post #10

Jest jakaś szansa na wydani książki o Commodore w polskiej wersji?

Na razie nie udało się porozumieć, ale rozmawiam na temat tłumaczenia książek, więc może coś podziałamy w tym kierunku.
[#13] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@A2, post #12

To też dobry pomysł, jeśli są jakieś interesujące pozycje zagraniczne.
[#14] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@Pawelek, post #13

Jestem podobnego zdania. Jest też pomysł tłumaczenia niektórych pozycji z polskiego na angielski.
[#15] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie
No, no jak Ty to wszystko ogarniasz - brawo za zaangażowanie i organizację pracy OK
[#16] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie
swietnie, zamowilem!
[#17] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@BULI, post #15

Dzień dobry!

A jak ja zakupiłem książkę Directory Opus 5 i chciałbym otrzymać e-booka to gdzie mam się z tym zgłosić?
[#18] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@gilban, post #17

Na maila podanego na stronie (w dziale "Kontakt") albo do mnie na PW Proszę tylko o podanie adresu, z którego było robione zamówienie.
[#19] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@gilban, post #17

E-book ma być dołączony na cover dysku Amigazynu nr3. Zatem czekam na Amigazyn:D.

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2015 10:07:31 przez Tomski
[#20] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie
Jaka królowa ??? 5mln A500 to pikuś przy Snesach, MegaDrivach czy innych maszynkach do grania.
[#21] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@imp, post #20

Bredzisz
link
[#22] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@imp, post #20

Jaka królowa ??? 5mln A500 to pikuś przy Snesach, MegaDrivach czy innych maszynkach do grania.


Królowa jest jedna a troli wielu.
.
[#23] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@rePeter, post #22

Żadna królowa. Jeśli już trzymamy się dworskiego nazewnictwa to król jest jeden i spośród różnych konstrukcji jakie powstały od początków komputeryzacji to wygrał PC. Były Amigi, Amstrady, Atari, Macintoshe, Nexty, Acorny i masa innych mniej lub bardziej udanych konstrukcji, ale ostatecznie wygrał PC i to on jest królem maszyn.
[#24] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@imp, post #23

Napisz o tym książkę
[#25] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@BULI, post #24

Polacy książek nie czytają, więc marny pomysł
[#26] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@imp, post #23

Nie zauważyłem że Maców nie ma już! Kiedy to stało się?!
[#27] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@sebbb, post #26

"Nie będzie niczego" - jak mawiał wieszcz .
A u mnie i Mace i Amigi i inne sprzęty w ilości większej niż blaszaki szeroki uśmiech
[#28] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@imp, post #20

Oj, Adaś, Adaś...
[#29] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@imp, post #20

A co ma ilość sprzedazy do jakości i możliwości sprzętu? Amiga to królowa - byla, jest i będzie najlepszym i najlepiej zaprojektowanym komputerem wszechczasow...Późniejsze komputery to tylko narzędzia, równie fascynujące jak sztućce.
[#30] Re: "Zapomniana królowa maszyn" - nowa książka w ofercie

@michalmarek77, post #29

A co ma ilość sprzedazy do jakości i możliwości sprzętu?


"Możliwości ma spektruma lecz to atarowców duma"

"Amiga rulez!"

Nie mam nic przeciwko temu żeby pan Zalepa pisał i sprzedawał napisane przez siebie książki, ale nikt i nic mnie nie przekona z perspektywy 25 lat że to akurat Amiga jakoś się specjalnie na tle Atari ST albo Sinclaira QL wyróżniała się pod jakimś względem. Wszystkie te szesnastobitowce były do siebie zbliżone, wszystkie miały układy specjalizowane i swoje własne unikalne rozwiązania konstrukcyjne. Nie widziałem nigdy 'prawdziwych' QL i ST, znam je tylko z emulacji, ale proponuję dla równowagi zapoznać się z tym co Linus Torvalds w swojej książce pt "Just for fun" miał do powiedzenia na temat architektury komputera QL, z którym miał styczność na przełomie lat 80 i 90.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem