Komentowana treść: Wiadomości ze sklepu RetroAmi
[#1] Re: Wiadomości ze sklepu RetroAmi
A o furii cisza
[#2] Re: Wiadomości ze sklepu RetroAmi
ACA 1220 z 128mb RAM kosztowała tyle samo co ACA 1221 z 9mb ? Nie rozumiem.

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2015 09:43:01 przez Art
[#3] Re: Wiadomości ze sklepu RetroAmi

@harrik, post #1

Furia jest w chwili obecnej mocno testowana (egzemplarze ze wstępnej partii), a finalna produkcja niedługo zostanie uruchomiona. Niestety kłopoty zdrowotne Lotharka przełożyły się na opóźnienie projektu, ale przypuszczam, że finalny produkt powinien trafić do sprzedaży za około 2 miesiące.
[#4] Re: Wiadomości ze sklepu RetroAmi
A czemu 10+6 MB pamięci RAM. Czemu nie od razu 16 MB FAST? I dodatkowo - czy ta pamięć będzie blokowała złącze PCMcia. Czy nie? I jak zwykle pewnie miejsca na koprocesor nie będzie?
[#5] Re: Wiadomości ze sklepu RetroAmi

@gilban, post #4

Czemu nie od razu 16 MB FAST?


Bo procesor 68EC020 ma tylko 24-bitową przestrzeń adresową i nie ma tyle miejsca w niej, żeby zaadresować ciągły blok 16MB. Analogicznie wygląda to w ACA620, gdzie też jest 16MB układ SDRAM, ale bezpośrednio w systemie jest dodane mniej...

I dodatkowo - czy ta pamięć będzie blokowała złącze PCMcia.


Jeśli będzie adresowana w obszarze Zorro II to musi blokować, innej możliwości przy 24-bitowej szynie adresowej nie ma...
[#6] Re: Wiadomości ze sklepu RetroAmi

@strim_, post #5

To jak ma blokować to lepiej zostać przy Blizzardzie 1220/4, którego mam z tego wynika.
[#7] Re: Wiadomości ze sklepu RetroAmi

@gilban, post #6

Jensa juz chyba totalnie pogięło ,naprawdę mało kto juz jest zainteresowany wolnymi 020 , 030 , kiedy on zrozumie ze rynek potrzebuje uderzenia ? w stylu Vampire 600 ? tyle ze do wiekszej siostry , 060 lub fpga do dużych Amig . tym krokiem on daleko nie zajedzie jego koniec może być bliski , ile lat mozna sie babrac wciąz w tych samych produktach ? no ile ?


Jens daj nam coś co poruszy rynek starych Amigowców
[#8] Re: Wiadomości ze sklepu RetroAmi

@AssaAbloy, post #7

blendor tobie trolowanie i zakładanie kolejnych kont na ppa się nie nudzi. A szkoda...
[#9] Re: Wiadomości ze sklepu RetroAmi

@stachu100, post #8

hehe ...czekaj,
... ja akurat bym się z nim zgodził (co do nowych kart)
kto by nie marzył o ACA które MOCNO pobije Blizzarda IV ? (ACA1230/56 jest tylko ciutkę lepsze i już nie produkowane, a jeszcze często słyszę Blizz > ACA ) lub o porządnym ACA1260 : 80-100 Mhz (lub 200-300 Mhz na fpga , a co ! mam rozmach ) ?
To byłoby coś.
a niestety wracając do rzeczywistości... tak, wiem o problemach ze zdobyciem odpowiednich CPU, ogromem projektowania, potencjalnym braku stabilności i w końcu ale nie na końcu - opłacalności takiego przedsięwzięcia ;/

I pewnie dlatego Jens przeanalizował opłacalność, zbadał potencjał i wyprodukuje to co się sprzeda i na czym zarobi a nie to co teoretycznie można stworzyć.
[#10] Re: Wiadomości ze sklepu RetroAmi

@AssaAbloy, post #7

Rynek potrzebuje sprzętu pod WHDLoad i to robi Jens. Zdrowe podejście.
[#11] Re: Wiadomości ze sklepu RetroAmi

@AssaAbloy, post #7

Nikt nie produkuje 68040 ani 68060 więc nie ma skąd wziąć procesorów. FPGA wystarczająco duże i szybkie kosztuje pewnie też dużo.

A Vampire600? Jak na razie jedyne co widziałem to SysInfo, które nigdy się nie nadawało do testowania prędkości. No i tu cena chyba też jeszcze nie padła.
[#12] Re: Wiadomości ze sklepu RetroAmi

@hrw, post #11

VAMPIR 600 był produkowany w większych partiach 2 lata temu. Karta została opracowana przez majsta w 2013 roku. Najpierw sprzedawał ją majsta później kipper2k a kosztowała 90euro.
Teraz to jest projekt jest otwarty i każdy może zaprojektować sobie płytkę i ją wyprodukować.
[#13] Re: Wiadomości ze sklepu RetroAmi

@hrw, post #11

Nikt nie produkuje 68040 ani 68060 więc nie ma skąd wziąć procesorów

060 walaja sie u chinskich handlarzy po 50 USD za sztuke w ilosciach ktore spokojnie nasycilyby amigowy rynek (kilkaset sztuk mozna tam nabyc bez problemu).
Wiec to nie w dostepnosci procesorow jest problem. Targetem Jeansa sa ludzie ktorzy chca zagrac w przyslowiowego superfroga a nie np w NightLong czy inne gry wymagajace 060.
Dochodzi tez skomplikowanie samej karty z 060 w porownaniu do projektow z 020/030.
Takze poki Jeans nie zmieni docelowej grupy nabywcow szybszej kart nie stworzy.
A grupy nie zmieni dopoki projektowane przez niego karty beda sie sprzedawac (a pomimo forumowych narzekan rozchodza sie jak cieple buleczki).
[#14] Re: Wiadomości ze sklepu RetroAmi

@lekarz_med, post #13

Co do tych 68060, to fakt leżą ogromne ilości, ale 68EC060 i 68LC060, mnóstwo szlifów, które mają napis MC68060 a są w najlepszym przypadku rev.0 (dużo szczęścia trzeba mieć), a w najgorszym EC, które w Amidze nadaje się do pchania karuzeli. Można się zapytać użytkowników, którzy kupowali procki z PRC, co tak naprawdę dostali.
[#15] Re: Wiadomości ze sklepu RetroAmi

@flops, post #14

Ja dostałem taki jak miałem dostać z IC-China. XC68060RC60 .
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem