Komentowana treść: Biblioteka codeset 6.19
[#1] Re: Biblioteka codeset 6.19
Czy to jest w ogóle potrzebne w MorphOS jeśli w standardzie są biblioteki do UNICODE?
[#2] Re: Biblioteka codeset 6.19

@R-Tea, post #1

Jesli jakis stary program wymaga to tak. Oczywiscie na morphosie lepiej korzystac z systemowych bibliotek.
[#3] Re: Biblioteka codeset 6.19

@michal_zukowski, post #2

A ja mam pytanie. Jak pod morphosem używam programu AmiTekstPro w wersji 3.04 to ponieważ jest on zrobiony w języku polskim i ma kodowanie AmigaPL to po uruchomieniu go w miejsce polskich znaków są krzaki. Czy jest możliwość zrobienia czegoś aby były polskie znaki?
[#4] Re: Biblioteka codeset 6.19

@gilban, post #3

U mnie nie było problemów, ale nie zapisuje preferencji. Za każdym razem uruchamia się jakby po raz pierwszy. mam oczywiście oryginał z płyty TSS. Lubił się też zawiesić. Wydruku też nie robi. A szkoda, bo program jest naprawdę dobry! na Amidze to była dla mnie rewelka!
Zresztą dotyczy to całości oprogramowania użytkowego z tej płyty. W każdym jest coś co robi problemy na Mosie.

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 10:42:45 przez Pero
[#5] Re: Biblioteka codeset 6.19

@Pero, post #4

Ja akurat kiedyś w latach dziewięćdziesiątych kupiłem ten program w wersji dyskietkowej. Musiałem go zainstalować na prawdziwej Amidze i przenieść poszczególne pliki do morphosa oraz przypisania w user startup. I działa bardzo ładnie. Jedynie w programie są krzaki. W tekście nie. A drukarka to ogólnie na mini maku nie działa.
[#6] Re: Biblioteka codeset 6.19

@gilban, post #5

Jeśli to nie problem to podeślij mi swoje przypisania. Robiłem wszystko jak należy i d...a.
Może jakoś by toto podeszło?
[#7] Re: Biblioteka codeset 6.19

@gilban, post #5

Zależy jaka drukarka.. moja OKI daje radę...
[#8] Re: Biblioteka codeset 6.19

@gilban, post #5

Chyba masz na myśli wydruki z programów amigowych.
[#9] Re: Biblioteka codeset 6.19

@Pero, post #8

Ogólnie. To znaczy może z drukarkami postscriptowymi drukowanie na mini działa, ale żeby mieć drukarkę postscriptową to trzeba albo majątek wydać albo kupić przechodzonego trupa. Dobrze by było, jakby Mos obsługiwał zwykłe plujki atramentowe, ale nawet jak to jest trudne do zrealizowania to chociaż mógłby powstać uniwersalny sterownik drukarki wirtualnej, pozwalający drukować do formatu PDF czy to z programów Mosowych, czy właśnie z programów Amigowych. A jeżeli nie może to być pdf, to niech to będzie coś innego co bez problemów wydrukuję pod Windowsem czy choćby Linuksem. A tu też nic. No ale się trudno mówi.
[#10] Re: Biblioteka codeset 6.19

@gilban, post #9

Ja na miniaku pod MOSem używałem LaserJet 1010. Działał bardzo dobrze.
[#11] Re: Biblioteka codeset 6.19

@Pero, post #8

Jutro postaram Ci się podesłać wszystko.

@wali7 jak zmusiłeś Mosa aby działał z tą drukarką? Możesz uchylić rąbek tajemnicy?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 23:10:26 przez gilban
[#12] Re: Biblioteka codeset 6.19

@gilban, post #11

Ja używam na Mini zwykłej plujki HP DJ 959C. Na świeżo zainstalowanym MorphOS-ie 3.7 wystarczy w Prefsach Printer wybrać z listy odpowiedni sterownik, a następnie obok Port: Device, Device: usbparallel.device. I to wszystki. Działa super.
[#13] Re: Biblioteka codeset 6.19

@R-Tea, post #12

No ale ta plujka ma już z 10 latek jak nie więcej .

Ja obecnie mam HP Photosmart Ink Advantage - K510a z wbudowanym skanerem i niestety, nie chce z nią mos "Gadać".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem