Komentowana treść: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2
[#1] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2
[#2] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2
Biorąc pod uwagę fakt, że ta karta jest właściwie tak szybka jak A3000, to cena bez FPU jest naprawdę kosmicznie niska, jak na amigowe warunki OK
[#3] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2

@_arti, post #2

A może jednak Vampire 2...
A600 ma naprawdę ładny wybór jeśli chodzi o nowe akceleratory (+np. Indi ECS = super wypas do grania).
Ja mam na razie 9T i naprawdę wystarcza do tego co robię na A600. Do innych rzeczy mam inne Amigi.
[#4] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2
Przelew poszedł teraz pozostaje czekać i się niecierpliwić szeroki uśmiech
[#5] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2

@pong777, post #3

"9T" a co to?
[#6] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5

Ninetails autorstwa naszego kolegi rafgc.
[#7] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5


A tak to wygląda :)
[#8] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2

@pong777, post #6

I teraz moje pytanie - dlaczego nie ma o tym żadnego newsa na żadnym z naszych amigowych portali?
[#9] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2
Czy ktoś może mi napisać po co karta turbo do Amigi bez AGA?
Przecież z softem nie "agowym" będą tylko same problemym, może do WHDLoad się to przyda? Niech wypowie się ktoś kto ma Amigę (nie AGA) z Turbo.

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2015 10:53:33 przez powerzx
[#10] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2

@powerzx, post #9

Bo tak. Użyj nieco wyobraźni, po co może przydać się karta turbo...


Ostatnia aktualizacja: 11.04.2015 10:55:27 przez strim_
[#11] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2

@strim_, post #10

Według mnie na stronie sklepu powinny być podane jakieś przykłady, w jakich programach taka karta pokazuje swoją moc.
Nie każdy odwiedzający stronę ppa jest fachowcem od Amigi.

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2015 11:00:51 przez powerzx

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2015 11:01:02 przez powerzx
[#12] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2

@powerzx, post #11

W poście #9 częściowo sam sobie odpowiedziałeś, myślę że byłbyś w stanie wymyślić jeszcze kilka zastosowań .

A co do strony sklepu, to zawsze im dokładniejszy opis tym lepiej. To prawda.
[#13] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2

@powerzx, post #9

Nie rozumiem czemu akurat AGA ma być wyznacznikiem "przydatności" tworzenia karty turbo do danej Amigi. Wiesz, że powstały takie produkty jak Blizzard 2060, albo i nawet CyberStorm PPC, który z powodzeniem zainstalujesz w A3000? Żeby było jasne - ani Amiga 2000, ani 3000 nie posiadają układów AGA. Że o takich kartach jak GVP A530, czy Viper 520 nie wspomnę...
[#14] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2

@_arti, post #8

I teraz moje pytanie - dlaczego nie ma o tym żadnego newsa na żadnym z naszych amigowych portali?

I pytanie numer dwa - DLACZEGO DO JASNEJ CIASNEJ NIE MA TEGO W SPRZEDAŻY
[#15] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2

@powerzx, post #9

[#16] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2

@powerzx, post #9

Czy ktoś może mi napisać po co karta turbo do Amigi bez AGA?

- Gloom Deluxe
- Civilization I

To dwa tytuły w które gram najczęściej na A600 i bez karty turbo albo nie da się grać ( Gloom bez 020 się nie odpali ) , albo gra się ciężko - Cywilizacja na 000-7MHz, to katorga :)

Polecam też : Railroad Tycoon albo Wings, oczywiście o demach scenowych nie muszę chyba wspominać . Dodatkowo jak wspomniałeś WHDLoad - fast Ram i 020 są bardzo mile widziane :)
[#17] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2

@recedent, post #13

Myśle że karty turbo do "dużych" Amig bez AGA przydawały się przy obróbce wideo, chociaż nie jestem tego pewny, bo chyba do takich zadań był Video Toaster czy inne karty wspomagające obróbkę video. Małe Amigi (500 i 600) zawsze kojarzyły mi się głownie z graniem.
O grze Gloom wiem, ale zapomniałem że jest wersja nie wymagająca kości AGA, zaś o dużych wymaganiach Civilization I nie wiedziałem (bo nie grałem w nią).

PS. Z innych zastosowań przypomniałem sobie Real 3D i Imagine 3D.
PS2.Czy ktoś jeszcze pamięta programy i gry bez AGA, które wykorzystały Turbo? (Po ponad 20 latach ciężko mi przypomnieć coś więcej niż te dwa programy do raytracingu)

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2015 15:50:39 przez powerzx
[#18] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2

@powerzx, post #9

Ale mnie rozbawiles masz u mnie piwo jak bedziesz na SACP,tak samo moge ci odp a po co kobieta jak przeciez sa ladniejsze inteligentniejsze itd itp.A tak powaznie to tysiace gier i programow nie chce mi sie wymieniac.

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2015 16:17:58 przez SzaryWilk
[#19] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2

@SzaryWilk, post #18

Pytanie zadałem, żeby się czegoś dowiedzieć.
A500/600/2000/3000/4000 nigdy nie miałem na własność, z A500 i A600 miałem kontakt tylko u moich kolegów.
Ja przesiadłem się z ZX Spectrum+48 na Amigę 1200 (bez rozszerzeń i bez HDD), miałem też CD32 i A1000 (praktycznie jej nie używałem).
Pamiętam, że miałem wiele problemów ze starymi grami i programami OCS/ECS, musiałem używać Degradera itp. programów, czasem pomagały zmiany w boot menu.
Dlatego szybszy CPU kojarzy mi się wyłącznie z problemami z softem na Amigi z OCS/ECS.


Ostatnia aktualizacja: 11.04.2015 17:40:42 przez powerzx
[#20] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2

@SzaryWilk, post #18

Tysiące gier amigowych lepiej działa z turbo, w wersjach "przed_AGA"...LOL. Moze i trochę by się znalazło ale to raczej marne porty z PC, "symulatory" (zabawnie to dziś brzmi patrząc z dzisiejszej perspektywy) czy strategie. Znaczna większość gier na Amigi OCS/ECS w zadnym razie nie wykorzystuje turbo. Fajnie, że taka karta jest bo z poczciwej 600 zrobi m.in maszynkę do grania w Wing Commander, a to dziś chyba najfajniejsze i najwygodniejsza Amiga. No i ma ekstra 9,5 MB RAM - co jest wystarczającym atutem by ją kupić. Az, kurde, mnie wzięło i sam kupie. 600 z CF/HxC i ta karta to wszystko czego trzeba do amigowego gamingu.
[#21] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2

@michalmarek77, post #20

Prosze cie,ja pamietam dobrze tamte czasy jak mialem amige 500 i gralem w ufo albo frontiera,w ufo czasem czekalem kilka godzin zeby sie wgrala duza plansza,ja czasem mam wrazenie ze niektorzy ludzie tutaj pisza zeby pisac, zarywalo sie nocki na golej amidze 500,ja ci moge wymienic tylko te gry w ktore gralem i w ktorych taka dopalka ma sens,ufo,frontier,gunship 2000,cywilizacja,cytadela itd itp.

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2015 18:26:31 przez SzaryWilk

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2015 18:27:17 przez SzaryWilk
[#22] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2

@powerzx, post #9

Można na tym internet przeglądać. Chociażby po to, żeby ściągnąć coś z Aminetu. Internet to nie tylko FB i YT
[#23] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2

@SuperBuster11, post #22

a jak najlepiej podlaczyc amige 600 do netu ?.
[#24] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2

@SzaryWilk, post #23

Odpowiedź na PW.
[#25] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2

@powerzx, post #19

W kolejnym numerze PPA (lub gdzie indziej, jeśli ten się nie pojawi) będzie obszerny test Furii rozjaśniający twoje wątpliwości OK



Ostatnia aktualizacja: 12.04.2015 21:25:48 przez _arti
[#26] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2

@SzaryWilk, post #23

Chyba najlepsze rozwiązanie to karta PCMCIA z Ethernet lub Wifi.
[#27] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2

@powerzx, post #9

Możesz podać definicję softu AGa-wego? Bo jedyne co mi przychodzi, to garstka gierek, która stanowi może 5% całego dorobku Amigi i demka na AGA.

Poużywaj sobie Workbench classic WB w 8 kolorach na 68000 7MHz (ładuje się ok 20s) i na 68EC020 28MHz z zmapowanym kickstartem do FASTu (ładuje się gdzieś 3 sekundy), to już nigdy do tej 68000@7Mhz nie wrócisz. Dodatkowo masz sporo pamięci i whdload staje się przyjemnością, a transfer z dysku twardego sięga nawet 2,8MB/s zamiast 600-800kb. Pograj sobie w gry wektorowe jak Frontier.

Po co Turbo w Amigach ECS/OCS?

DLA WYGODY.
[#28] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2

@powerzx, post #9

dubel

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2015 15:55:04 przez sanjyuubi
[#29] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2
Ciekawe co mają na myśli pisząc "pod koniec kwietnia 2015 roku", dla mnie pod koniec kwietnia to jest od 25 do 30 a karta nadal nie została do mnie wysłana
[#30] Re: Przedsprzedaż Furii EC02 rev 2

@basto, post #29

Z tego co widzę po facebooku, to sprawa się odrobinkę opóźniła. Karty dotrą do nich po 10 maja, więc trzeba jeszcze trochę poczekać.

Czekam i ja ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem