Komentowana treść: Warp3D - porównanie wyników
[#1] Re: Warp3D - porównanie wyników
Zabawnie wyglądają te wyniki przy mojej Sam460ex i Radeonie X1950 z MorphOSem no ale ważne, że jest już jakieś działające czyde dla OS4.
[#2] Re: Warp3D - porównanie wyników

@pamp3rs, post #1

Zabawnie to te wyniki wyglądają nawet przy Pegasosie II z Radeonem 9250... No ale zawsze to jakiś postęp.
[#3] Re: Warp3D - porównanie wyników

@pamp3rs, post #1

53 fps przy 1280x1024 na X1000 z R9 270...hmmm
Ile masz klateczek/s na Sam i X1950?
[#4] Re: Warp3D - porównanie wyników

@waldiamiga, post #3

102.1 fps na wszystkich detalach na max.
[#5] Re: Warp3D - porównanie wyników

@pamp3rs, post #4

Wiesz że tym wpisem być może podniesiesz ciśnienie niektórym osobom :D
[#6] Re: Warp3D - porównanie wyników

@waldiamiga, post #5

Oszczędzą na kawie.
[#7] Re: Warp3D - porównanie wyników
Ale 1 kwietnia był już parę dni temu?
[#8] Re: Warp3D - porównanie wyników
Może być i tysiąc klatek na sekundę co nie zmienia faktu, że bardziej zaawansowane gry mam na swoim telefonie. Jaki jest więc sens płacić 111 euro za licencje na Mosa? Do obsługi notatnika w czyde?
[#9] Re: Warp3D - porównanie wyników

@Krashan, post #2

Hmm, właśnie się zorientowałem, że Leon skopiował styl Twojego komentarza pod newsem o KwaKwa Dziecinada trochę... wariat?
[#10] Re: Warp3D - porównanie wyników

@grxmrx, post #9

Minniat też kiedyś zaczynał od komentarzy ni z gruchy ni z pietruchy.
[#11] Re: Warp3D - porównanie wyników

@Leon, post #8

Leon, wyluzuj. Wiem, że możesz być trochę zły i rozczarowany, ale zamiast wylewać żółć na forum lepiej pójść na spacer. Wiosna jest, ptaszki śpiewają...
[#12] Re: Warp3D - porównanie wyników

@pamp3rs, post #1

ważne, że jest już jakieś działające czyde dla OS4.

No masz. Dobrze że moja Amiga dowiedziała się o tym dopiero teraz bo pewnie czyde by przestało działac a tak to działa jak działało dotychczas
[#13] Re: Warp3D - porównanie wyników

@TomK, post #12

TomK, wybacz - oczywiście miałem na myśli nowe karty w nowszych systemach (bo jednak niewielu decydowało się na wpychanie Radeona 9200 do Sam czy X1000 patrząc po konfigach ludzi na różnych forach).
[#14] Re: Warp3D - porównanie wyników
Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego pod newsami dotyczącymi Amiga OS4 można znaleźć wypowiedzi osób, które kompletnie nie są zainteresowane używaniem tego systemu? Dlaczego z każdego dobrego newsa potraficie zrobić łajno? Jeżeli chcecie pisać o jakiejś podróbie to piszcie o tym w odpowiednich działach a nie zaśmiecajcie newsów przeznaczonych dla innego systemu.

Nie wiem co jest w tym zabawnego, żeby robić sobie jaja z gry działającej z prędkością powyżej 50fps. No tak morphosowiec bez min. 300fps nie siada nawet przed swoim komputerem. Szkoda, że wasze czyde nie pozwala na używanie nowoczesnych kart graficznych no ale kto by się przejmował czarnym ekranem.

Kolejna sprawa. Wszystko co wychodzi dla waszego systemu wychwalacie pod niebiosy nawet jak jest g warte, zaś o konkurencji nie szczędzicie ostrych słów często manipulując faktami. Gdyby KwaKwa był dostępny tylko dla Amiga OS4 na pewno nie byłoby inaczej. Postanowiłem więc napisać komentarz dotyczący programu KwaKwa bazując na waszych wypocinach, efekt był do przewidzenia.

To co robicie jest po prostu dziecinadą i za radą Recedenta zamiast wylewać żółć na forum lepiej idźcie na spacer. Szkoda, że redakcja PPA od wielu lat nie próbuje ukrócić działań takich osób i uznaje to za coś normalnego.
[#15] Re: Warp3D - porównanie wyników

@Leon, post #14

Nowoczesne karty graficzne i Warp3d? Sorry ale większego marnotrawstwa zasobów próżno szukać gdziekolwiek. Wiem, że to staroc, tylko kompatybilność etc, ale wyniki w okolicach 50fps na aktualnych kartach graficznych w Q3? I by to osiągnąć trzeba przede wszystkim to Warp3d Kupić za te 30+Euro? Tak wygląda dziś amigowanie pod OS 4 - absurd goni absurd.
[#16] Re: Warp3D - porównanie wyników

@Leon, post #14

Niestety musze sie zgodzic z Leonem. Od kiedy siegam pamiecia na PPA grupa uzytkownikow MOS mocno hejtuje pod kazdym watkiem na temat AOS. I na nic tlumaczenia, ze kiedys bylo na odwrot. Mozna sie powstrzymac i nie siac fermentu...
[#17] Re: Warp3D - porównanie wyników

@Leon, post #14

Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego pod newsami dotyczącymi Amiga OS4 można znaleźć wypowiedzi osób, które kompletnie nie są zainteresowane używaniem tego systemu?

Nie może, bo pod tym newsem nie ma wypowiedzi osób niezainteresowanych tematem.

Dlaczego z każdego dobrego newsa potraficie zrobić łajno?

Gdzie jest to łajno? Komentujemy wydajność nowego Warp 3D porównując go z konkurencyjnymi rozwiązaniami. Na to wpadasz Ty i zaczynasz gorzkie żale. To kto tu robi łajno?

No tak morphosowiec bez min. 300fps nie siada nawet przed swoim komputerem.

Za to użytkownik Leon zamiast siadać przed swoim komputerem, gra na telefonie. Bo nawet na telefonie 3D działa szybciej, niż na jego wypasionej karcie graficznej .
[#18] Re: Warp3D - porównanie wyników

@flops, post #16

grupa uzytkownikow MOS mocno hejtuje pod kazdym watkiem

Problem nie tkwi w „grupie użytkowników MOS”, tylko w tym, że inna z kolei grupa każdą krytykę przenajświętszego AmigaOS 4 uznaje za hejtowanie i osobistą potwarz.
[#19] Re: Warp3D - porównanie wyników

@Leon, post #14

Po pierwsze, skąd wiesz, że jakaś osoba nie jest zainteresowana używaniem tego systemu? Dlaczego jakakolwiek krytyczna ocena to dla Ciebie łajno? Dlaczego zwykłe porównanie z bezpośrednią konkurencją to dla Ciebie smiecenie? Skąd wiesz jakie karty działają obecnie z Morphosem? Rozumiem, że po wyjsciu z piaskownicy amigaone pl gdzie polecane są karty graficzne w cenie ~1000zł rzeczywistość wydaje się okropna ale staraj się choć trochę dostosować. Walka z rzeczywistością jeszcze nikomu się na dłuższą metę nie udała.



Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 09:31:11 przez michal_zukowski
[#20] Re: Warp3D - porównanie wyników

@michal_zukowski, post #19

Moim zdaniem takie porównania nie mają większego sensu bo ta konkurencyjność jest tylko iluzoryczna dla użytkowników, którzy wybierają system z Amiga w nazwie ze względu na markę właśnie a nie to czy jakikolwiek system, czy to zbliżony w swojej konstrukcji czy nie, ma szybsze 3D czy jakikolwiek inny komponent. Nie oznacza to, że powinno się zabraniać porównań choć IMHO to takie porównywanie możliwości rajdowych starego Garbusa i Trabanta

Jeśli natomiast ktoś chce porównywać systemy (też pod kątem 3D) to moim zdaniem ciekawą formą byłby artykuł z przedstawionymi wykresami, tak jak kiedyś np. Obligement opublikował lub film umieszczony np. na YT.
[#21] Re: Warp3D - porównanie wyników

@grxmrx, post #20

Jeśli natomiast ktoś chce porównywać systemy (też pod kątem 3D) to moim zdaniem ciekawą formą byłby artykuł z przedstawionymi wykresami, tak jak kiedyś np. Obligement opublikował lub film umieszczony np. na YT.


Miałem taki plan, przeprowadzić różne testy na Sam460 z MorphOSem i AmigaOS. Z tym, że mam "tylko wersję" 4.1.6 a FE nie jest dostępny jak na razie u ITU więc zapewne zarzucono by mi manipulację faktami i powołano komisję a co niektórzy (patrząc po komentarzach) mogliby to przypłacić zawałem..

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 09:50:46 przez pamp3rs
[#22] Re: Warp3D - porównanie wyników

@pamp3rs, post #21

Ja jestem ciekaw czy MOS jest też taki mocny jak porówna się go z AROSem. Nie widziałem porównania 3D na AOS4 vs MOS vs AROS ale z tego co gdzieś czytałem to właśnie AROS daje największe możliwości.
[#23] Re: Warp3D - porównanie wyników

@sando, post #22

Znajdź sprzęt, na którym odpalisz MorphOSa oraz Arosa i sprawdź :)
[#24] Re: Warp3D - porównanie wyników

@sando, post #22

Daje najwieksze mozliwosci ale jest wolniejszy niż morphos, z tym że na taki intelu i7 kręci kółka wokół morphosa ze względu na dużo szybszy procek.
[#25] Re: Warp3D - porównanie wyników

@michal_zukowski, post #24

michal_zukowski, rozumiem, że chodzi Ci o to, że AROS nie jest tak zoptymalizowany? Ale nadrabia i przegania MOS-a dużo mocniejszym hardware?

pamp3rs, a dlaczego musi to być na tym samym sprzęcie? MOS-a na X1000 też nie odpalicie, tak samo jak AOS4 na G5 (a porównywać jedno z drugim lubicie).

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 10:23:15 przez sando
[#26] Re: Warp3D - porównanie wyników

@sando, post #25

tak to wlasnie jest z tym arosem :)
[#27] Re: Warp3D - porównanie wyników

@sando, post #25

Cóż w tym dziwnego, gdy szybszy sprzęt okazuje się szybszy? Opowiem Ci anegdotę z życia Sokratesa. Spotkał się on ponoć raz ze zwycięzcą olimpiady (konkretnie to zapasów, ale kto w zapasach zwyciężył to brał wszystko), rozpromienionym swoim tryumfem. Zapytał go:
"Cieszysz się, bo pokonałeś lepszego od siebie?"
"Ba, gdyby on był lepszy to on by mnie pokonał!" - napuszył się sportowiec.
"Czekaj, w takim razie cieszysz się, bo pokonałeś słabszego?" - nie dowierzał filozof.
[#28] Re: Warp3D - porównanie wyników
Ja czekam na wsparcie 3d pod WinUAE :) Pod moją Amiga 1200 nie spodziewam się już cudów - a właściwie cud jest bo działa.
[#29] Re: Warp3D - porównanie wyników

@recedent, post #27

Widać filozof nie znał się, ani na zapasach, ani na komputerach. Jakby się znał to by postawił pytanie: czy wygrał sprytem i techniką (software) czy może szybkością i siłą (hardware)?

A na poważnie, to w światku systemów amigowych, gdy kod jest tworzony przez hobbystów, nie jest to takie oczywiste, że kod na szybszym sprzęcie musi działać szybciej.
[#30] Re: Warp3D - porównanie wyników

@sando, post #25

@sando

Nie napisałem, że musi. Takie porównania są jednak najbardziej miarodajne. Dlaczego porównujemy G5 z X1000? Bo lubimy, bo są to najmocniejsze dostępne sprzęty, bo na tym polega zabawa, bo X1000 kosztuje tyle ile kilka(naście) G5, bo możemy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem