Komentowana treść: Revision 2015 zakończone
[#1] Re: Revision 2015 zakończone
Amigę reprezentowano także w innych kategoriach: game, oldschool graphics, oldschool music i tracked music. Duh.
[#2] Re: Revision 2015 zakończone

@AceMan, post #1

Eh, ucięło mi to. Zaraz wpiszę...
[#3] Re: Revision 2015 zakończone

@AceMan, post #1

Na następnym SACP-ie zrobimy prezentację na big skrinie
[#4] Re: Revision 2015 zakończone

@biax, post #3

Koniecznie!
[#5] Re: Revision 2015 zakończone
Po oblookaniu wszystkich amigowych demek/interek polecam obejrzeć 8088 MPH by Hornet. Pod PC-Taskiem powinno zadziałać.
[#6] Re: Revision 2015 zakończone
Sushi Boyz bardzo fajne demko (przy okazji czy to jakieś nawiązanie do niesławnych służb bezpieczeństwa?).
Gratulacje za pierwsze miejsce, może bubki z jury w końcu pójdą po rozum do głowy i zaczną oceniać jakość a nie kolesiowość
produkcji, jak to miało miejsce w przypadku Elude, kilkakrotnie.

Zauważyliście pewnie, a jeśli nie to wklejam, co przydarzyło się chłopakom z miasta duchów?
Letko nieprzyjemnie, szczęście w nieszczęściu, że to nie stało się w Polsce.

[#7] Re: Revision 2015 zakończone
"miażdżąc konkurencję " ciekawe brzmi a ile bylo tych grup ?.
[#8] Re: Revision 2015 zakończone

@Ferin, post #6

może bubki z jury


Czyli wszyscy uczestnicy party.

w końcu pójdą po rozum do głowy i zaczną oceniać jakość a nie kolesiowość
produkcji, jak to miało miejsce w przypadku Elude, kilkakrotnie.


Nie mam pojęcia do czego pijesz, rozwiń wypowiedź plz.

szczęście w nieszczęściu, że to nie stało się w Polsce.


???
[#9] Re: Revision 2015 zakończone

@AceMan, post #8

Czyli wszyscy uczestnicy party.
No, no, wedle zasady nieważne kto i jak głosuje tylko kto liczy głosu, gdzie jak gdzie ale w Polsce to każdy powinien wiedzieć

Nie mam pojęcia do czego pijesz, rozwiń wypowiedź plz.
A co tu rozwijać, wiesz lepiej niż ja, jakie produkcje zajmowały pierwsze miejsce gdy Elude zajmowało drugie...

???
Chodzi mi o to że gdyby to stało się w Polsce to pewnie nie przeszło by to tak bez echa, ale że to Niemcy no to się rozumie oni są da best i pewnie to inni Polacy zajumali im to wszystko.

A tak podsumowując, to tylko moje osobiste odczucia i nie wykluczam że mogę się mylić, ale w końcu po to jest forum żeby dzielić się z innymi swoimi przemyśleniami, czyż nie?
[#10] Re: Revision 2015 zakończone

@Ferin, post #9

No tak, spisek przebrzydłych Niemcow. Co jak co ale spiskowa teoria dziejów to jednak domena Polakow.

Na każdym party jest tak, że głosuje się na znajomych. Organizatorzy nie maja nic do tego.

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2015 23:03:49 przez kiero
[#11] Re: Revision 2015 zakończone

@kiero, post #10

Co jak co ale spiskowa teoria dziejów to jednak domena Polakow.
O żesz ty, a ja myślałem że torpedowanie każdej teorii spiskowej to domena TVNu, najwidoczniej myliłem się .

Na każdym party jest tak, że głosuje się na znajomych.
Na prawdę jest tak, że scenowcom brakuje choć krzty przyzwoitości? Więc po co są te konkurencje, żeby stwierdzić kto ma więcej znajomych?

Zresztą co mnie to, to was wydutkali nie mnie i jeśli wam to odpowiada to tym bardziej nic mi do tego
[#12] Re: Revision 2015 zakończone

@Ferin, post #9

ferin, na szczęście to międzynarodowa impreza i taka też zrzuta pomogła chłopakom nieco w ogarnięciu zaistniałej sytuacji.

w międzyczasie teorie z polski b zachowaj dla siebie.
no chyba że bywasz za zagranicznych parties, to może przeproszę.
[#13] Re: Revision 2015 zakończone
najbardziej wyczekiwane przez wszystkich scenowe party roku

Wątpię czy np. pani z kiosku albo hydraulik osiedlowy wyczekiwali na Revision...
[#14] Re: Revision 2015 zakończone

@smackme, post #12

w międzyczasie teorie z polski b zachowaj dla siebie


Bez względu na własny światopogląd, stosuj się proszę do ogólnie przyjętych zasad języka polskiego (i nie tylko języka polskiego) i wpisuj Polska/Polski z dużej litery - dzięki OK

Co do obiegowych opinii i "polskich teorii spiskowych", to moim zdaniem niedoścignieni są w tym Amerykanie (podkreślam obiegowych!).

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 10:15:14 przez BULI
[#15] Re: Revision 2015 zakończone

@PopoCop, post #13

ha ha - a kogo obchodzi hydraulik z kiosku? z kontekstu jasno wynika dla kogo to impreza a przyznać trzeba, że jest atrakcyjna dla baaardzo szerokiego grona
poza wymienionymi tu produkcjami dla ami były:
- koncerty wszelkiej maści (na 2 stejdżach i na zewnątrz)
- masa niewymienionych kompotów które mogą zainteresować każdego - np. wideo, game czy wild
- dobre żarcie :)
- wykłady i prezentacje w osobnej sali
- dodatkowe konkursy - super ciekawa sprawa to np. media facade, konkurs pisania shaderów na żywo czy overpaint compo
- czy choćby rekrutacja do takich firm jak dice
także revision daleko wychodzi poza samą scenę - czy retro - amiga scenę :)
[#16] Re: Revision 2015 zakończone

@jokov, post #15

rekrutacja ... także do guerilla i gameloft. ale nieformalnie przy wódce więc co do drugiego nie jestem pewien xd
[#17] Re: Revision 2015 zakończone
Gratulacje dla ekipy APX za super intro - Reborn. Najbardziej podobają mi się creditsy przyjemnie pasujące do muzyczki.
No i gratulacje dla Ghostown za zwycięskie demo na A500.


Dlaczego niektóre produkcje na A500 poszły w oldskoolu? Czy to jest decyzja autorów produkcji?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 18:47:00 przez xeen
[#18] Re: Revision 2015 zakończone

@xeen, post #17

Komu udało się odpalić zwycięskie demko w winuae?
[#19] Re: Revision 2015 zakończone

@Ferin, post #11

Co do przyzwoitości i spiskowej teorii dziejów...

Elude niejeden raz przegrywało, zdażyło im się przegrać również z polskim Ghostown (Revision 2011 i 2013), więc nie do końca rozumiem jakieś "ale", że niemcy toto polskiej produkcji nie pozwolą wygrać i wogóle jakie to Elude biedne
Jak widać Kiero w tym roku naklepał mistrzowski kawałek kodu do interka i jakoś udało mu się wygrać mimo tych przebrzydłych niemców na party

Mi również zdarzyło się wygrywać compoty, mimo braku jakiegokolwiek PR z mojej strony, bo i osoba ze mnie niemedialna.

Czyli "da się". A podstawą jest zrobienie produkcji, która jest po prostu dobra. I to scenowcy cenią najbardziej.
A głosowanie na kolesi zawsze było i będzie, ale przy tak olbrzymiej grupie jaka jest na party to jest zjawisko marginalne.

A tak jeszcze na marginesie odnośnie ostatniego Revision...
W oldschool graphics compo 3 pierwsze miejsca zajęły polskie grafiki amigowe. Między innymi moja (ot taka mała promocja)


Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 22:12:53 przez DKL
[#20] Re: Revision 2015 zakończone

@xeen, post #17

Dlaczego niektóre produkcje na A500 poszły w oldskoolu? Czy to jest decyzja autorów produkcji?


Tak. Produkcje na A500 kwalifikują się do obu kategorii (68000 spełnia wymogi kompotów oldschoolowych), więc to w jakim pójdzie to już decyzja grupy. Z tego co wiem Ghostown namawiało inne amigowe grupy aby pokonkurować w Amiga Demo, zamiast w oldschool gdzie jest mieszanka platformowa. Nie wszyscy się jak widać zgodzili :)
[#21] Re: Revision 2015 zakończone

@waldiamiga, post #5

8088 MPH działa tylko na oryginalnym HW. Największe wydarzenie i pod wieloma względami najlepsza produkcja Revision. Szoker i tyle.
[#22] Re: Revision 2015 zakończone

@michalmarek77, post #21

Zgadzam się. Rozwala dokumentnie. Amigowe produkcje też w większości bardzo fajne.
[#23] Re: Revision 2015 zakończone

@michalmarek77, post #21

No to może zadziała na sprzętowym emulatorze - ATonce, KCS czy A2088. Jak ktoś ma to niech sprawdzi.
[#24] Re: Revision 2015 zakończone

@SzaryWilk, post #7

Licząc rezultaty podane przez stronę Revision conajmniej 7.
[#25] Re: Revision 2015 zakończone

@simka113, post #24

No to wróciliśmy z JazzCatem na dobre do świata żywych, To było nasze najdłuższe party w historii (wyjazd piątek rano, powrót w środę nad ranem) :)

Jak już niektórzy słyszeli, na party padliśmy ofiarami złodzieja. Straciliśmy portfele, gotówkę, sprzęt, telefon, dokumenty, karty kredytowe i... jedyny klucz do samochodu, którym przyjechaliśmy. Wesoło nie było, mieliśmy okazję poznać między innymi niemiecki komisariat od środka (jeśli ktoś myśli, że tylko polscy policjanci nie potrafią mówić po angielsku to jest w błędzie :) ale i prawdziwą scenową solidarność. Kradzieże na demoparties po prostu się nie zdarzają, więc ogólne poruszenie i wkurzenie na sprawców, było spore. Najprawdopodobniej na party dostał się ktoś "z zewnątrz", podczas trwania kompotów, i "obskoczył" nasze torby i kurtki.

Dostaliśmy wielkie wsparcie od scenowców, którzy w 3 godziny uzbierali pieniądze na lawetę, która później zabrała nas i nasze auto we wtorek do Polski. Co prawda finalne koszty są większe (dorobienie klucza do auta, itd), ale tak demoscena stanęła na wysokości zadania, okazując swoją solidarność i "scene spirit".

Mimo tego incydentu party było wyborne. Jak zwykle w Saarbrucken panowała niesamowita atmosfera i klimat, które ciężko opisać. Można było spotkać masę starych i nowych znajomych (hej Sordan, dzięki za poczęstowanie "napojem", bardzo było m to wówczas potrzebne :). Wbrew przeciwnością losu udało nam się - podczas imprezy - dokończyć Sushi Boyz i wygrać compo, a jako grupa przywieźliśmy z party aż 7 statuetek zdobytych w różnych konkursach (w tym 3 za pierwsze miejsca).

Amigowo cieszy powrót Nah-Kolor, kolejna po latach produkcja Appendix, niespodziewane demo naA500 jednego z najlepszych koderów ze sceny C64 - Axisa / Oxyron - i wiele innych. Warto też wspomnieć, że na Revision 2015 swoje produkcję na Amigę wydało aż 5 koderów z Polski (co być może jest rekordem), Kiero, Cahir, Tygrys (amigowy debiut!), Phibrizzo i Sachy. A niewiele brakowało byśmy mieli kolejne polskie produkcje (nie udało się ich ukończyć na party).
[#26] Re: Revision 2015 zakończone

@slay, post #25

(hej Sordan, dzięki za poczęstowanie "napojem", bardzo było m to wówczas potrzebne :)


Nie ma najmniejszego problemu. Takich koszykow kupilismy w sobote 6, wiec nawet nie poczulem ze mi cos ubylo :)

[#27] Re: Revision 2015 zakończone

@slay, post #25

Przykra sprawa z tą kradzieżą- ale ciesze się, że wszystko skończyło się pozytywnie, szczególnie w kwestii dorobku scenoweg- gratuluję świetnych wyników OK
[#28] Re: Revision 2015 zakończone

@Ferin, post #6

Sushi Boyz bardzo fajne demko (przy okazji czy to jakieś nawiązanie do niesławnych służb bezpieczeństwa?).


Nie. W każdym naszym demie są odniesienia i ukryte symbole, ale zazwyczaj są nieco bardziej subtelne.

Gratulacje za pierwsze miejsce, może bubki z jury w końcu pójdą po rozum do głowy i zaczną oceniać jakość a nie kolesiowość produkcji, jak to miało miejsce w przypadku Elude, kilkakrotnie.


Z tego co piszesz wynika, że niby dobrze, że wygraliśmy w tym roku, ale innymi laty, kiedy wygrywaliśmy z Elude, to już było kolesiostwo i wydutkanie?

Z tego co wiem Ghostown namawiało inne amigowe grupy aby pokonkurować w Amiga Demo, zamiast w oldschool gdzie jest mieszanka platformowa. Nie wszyscy się jak widać zgodzili :)


Tak było. Chcieliśmy namówić Axisa i Dodke, żeby pokazali, że mają jaja i wystawili swoje dema w Amiga Compo, ale bali się konkurencji z 060. Jak widać niepotrzebnie. Po compotach oboje żałowali.
[#29] Re: Revision 2015 zakończone

@slay, post #25

Ogromnie się cieszę że się nie załamaliście!
Myślałem ze dacie sobie spokój ze sceną i nie zobaczę już nic nowego...
Wszystkie produkcję są wyśmienite i mam wielką przyjemność z ich oglądania
Pozdr
[#30] Re: Revision 2015 zakończone
Zapomnieliście wspomnieć choćby półsłówkiem o naszym polskim amigowskim invitation na party, gdzie w tym jubileuszowym roku Amiga będzie szczególnie wyeksponowana w ramach compos'ów, ale oczywiście nie tylko.



wuwuwu.retrokomp.org

for details
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem