Komentowana treść: AMICast -odcinek #3
[#1] Re: AMICast -odcinek #3
No to dlaczego firmy Commodore i Escom zbankrutowały ? Do momentu zakupu resztek po Commodore, przecież to była całkiem duża korporacja. A niedługo po zakupie Amigi PUFF - bankructwo ! Nie ogarniam tego

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 11:37:58 przez imp
[#2] Re: AMICast -odcinek #3
Petro fajnie opowiadał. Radzik, fajnie, że robisz te podcasty ale akurat w tym na szalenie zaskoczonego tym wywiadem wyglądasz. Żaden to prztyk, czuć, że to był spontan i de facto fajnie wyszło, choć nie ujmując Ci nichego, to zasluga wyłącznie Petro. No i zaskoczylem się lekko, że nie wiedziales o wpompowaniu kasy przez Microsoft w Apple.
[#3] Re: AMICast -odcinek #3
Czy ja mógłbym prosić w języku polskim choćby jakieś streszczenie z tego podcastu ?
[#4] Re: AMICast -odcinek #3

@michalmarek77, post #2

No i zaskoczylem się lekko, że nie wiedziales o wpompowaniu kasy przez Microsoft w Apple.


Nie odbyło się to bez korzyści dla Microsoftu. Apple zagwarantowało dołączanie Internet Explorera do MacOS (classic do 9.2) jako domyślnej przeglądarki. Nawet ją pamiętam. Wcale nie była gorsza niż ówczesny Netscape Navigator. Chociaż obie były biedne. :)
[#5] Re: AMICast -odcinek #3

@gilban, post #3

Z chęcią, ale jak ktoś podejmie się tłumaczenia. Niestety dla mnie jest to już za dużo. Plan był inny, jednak samemu ciężko tyle rzeczy ogarnąć.
[#6] Re: AMICast -odcinek #3
Właśnie kończę słuchać. Bardzo fajny wywiad. Moduł Mobbiego też świetny :)
Kiedy wywiad z kimś ze sceny? pomysł
[#7] Re: AMICast -odcinek #3

@Sir_Lucas, post #6

Oczywiście mam w planie scenowe klimaty. Ale to jeszcze trochę.
[#8] Re: AMICast -odcinek #3

@radzik, post #7

Tak sobie mysle...wywiad z Dr.Awesome i
[#9] Re: AMICast -odcinek #3
Dopiero dzisiaj słucham ten odcinek. Mogę się wytłumaczyć tym, że czekałem z tym do urodzin Petro, które dzisiaj właśnie ma. :)
[#10] Re: AMICast -odcinek #3

@MDW, post #9

Napisze ktoś w końcu co tam ciekawego powiedział o bankructwie ESCOM ?
[#11] Re: AMICast -odcinek #3

@imp, post #10

Escom zbankrutowal bo nie poszło im z pecetami. Amiga Inc. Jako firma-corka, całkiem dobrze prosperujaca, oberwala rykoszetem przez to i poszła do piachu razem z głównym okretem. Nic o czym wszyscy by nie wiedzieli od lat.
[#12] Re: AMICast -odcinek #3

@michalmarek77, post #11

To wiemy wszyscy :) Chodziło o to co jeszcze mógł Petro dopowiedzieć w tym wywiadzie :) News zabrzmiał jakby Petro wiedział coś jeszcze, a tu wychodzi że powtarza to o czym wszyscy wiedza
[#13] Re: AMICast -odcinek #3

@imp, post #12

Fajnie opowiada. Wystarczy.
[#14] Re: AMICast -odcinek #3

@michalmarek77, post #13

O tym o czym wszyscy wiedzą ?
[#15] Re: AMICast -odcinek #3

@imp, post #14

O tym o czym wszyscy wiedzą ?
Ja mam wrażenie, że w kółko to samo, nic nowego od kilkunastu lat. Ale z drugiej strony nic nowego się nie wydarzyło, więc...
A tajemnice jeśli jakieś ma, są tajemnicami i może kiedyś je wyjawi, a może nie
[#16] Re: AMICast -odcinek #3

@Ferin, post #15

No właśnie może wtedy niczego nie zatajono więc nie ma czego ujawniać. Przywykliśmy do tego, że gdy się zorganizuje komisję śledczą to z każdej sprawy wyciągnie się jakieś ciekawe "brudy". A tu kicha - wszystko jest jasne, nie ma jakiejkolwiek afery. szeroki uśmiech
[#17] Re: AMICast -odcinek #3

@MDW, post #16

Escom kupił resztki po Commodore za 10mln marek ? Dobrze pamiętam ? I niedługo potem bankrutuje. Ile dużych firm wtedy zbankrutowało zwalając winę na krach PC ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem