Komentowana treść: "Tajemnica Małpiej Wyspy" jako sztuka teatralna
[#1] Re: "Tajemnica Małpiej Wyspy" jako sztuka teatralna
Kurde. Poszedlbym na ten spektakl.
[#2] Re: "Tajemnica Małpiej Wyspy" jako sztuka teatralna
Wszystko po niemiecku = #nikogo
[#3] Re: "Tajemnica Małpiej Wyspy" jako sztuka teatralna

@Sokok, post #2

M.in z tego powodu z przyjemnością bym się wybrał :)
No i skoro Monkey Island było poniekąd inspirowane niemiecka architektura Rothenburgu, spektakl o niej po niemiecku tez może być :P
[#4] Re: "Tajemnica Małpiej Wyspy" jako sztuka teatralna

@michalmarek77, post #1

ja bym poszedł na sztukę bazującą na Turricanie siedzi, pije i chrupki

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 21:13:33 przez snajper
[#5] Re: "Tajemnica Małpiej Wyspy" jako sztuka teatralna

@snajper, post #4

Smiech
[#6] Re: "Tajemnica Małpiej Wyspy" jako sztuka teatralna
Gdyby było po polsku lub angielsku to chętnie kupiłbym bilet żeby obejrzeć. Po niemiecku niestety za dużo nie zrozumiem.
[#7] Re: "Tajemnica Małpiej Wyspy" jako sztuka teatralna

@Gżegżółka, post #6

może będą napisy
[#8] Re: "Tajemnica Małpiej Wyspy" jako sztuka teatralna
Taaaak... Za to ja chciałbym wystawić na dużej scenie MCK w Tarnowie-Mościcach monodram bazujący na grze "UFO: Enemy Unknown". Wiem, że sama sprzedaż biletów nie pokryje moich kosztów, a Ministerstwo Kultury nie odpowiada na moje monity o dofinansowanie, dlatego zwracam się do kolegów o pomoc w tym zaszczytnym przedsięwzięciu. Szacuję, że wystarczy suma o połowę mniejsza, t.j. 6000 Euro. Kto chętny?
[#9] Re: "Tajemnica Małpiej Wyspy" jako sztuka teatralna

@recedent, post #8

branża :)
[#10] Re: "Tajemnica Małpiej Wyspy" jako sztuka teatralna

@Gżegżółka, post #6

Dodam tylko, że już był występ teatralny wzorowany na TSoMI i jest dostępny na youtube. W normalnym języku.

Monkey Island Stage Play


Ostatnia aktualizacja: 15.04.2015 10:11:18 przez Sokok
[#11] Re: "Tajemnica Małpiej Wyspy" jako sztuka teatralna

@Sokok, post #10

Wejsciówka "Lucas Arts"- SUPER OK
[#12] Re: "Tajemnica Małpiej Wyspy" jako sztuka teatralna

@recedent, post #8

Wiesz ja myślę, że taki SuperFrog miałby spore szanse, ba nawet znam jednego aktora ... .
Osobiście wolałbym Wings ... lub Silent Service.
[#13] Re: "Tajemnica Małpiej Wyspy" jako sztuka teatralna

@recedent, post #8

Spektakl oparty o UFO: Enemy Unknown byłby trochę za sztywny, ja bym proponował sztukę oparta na Arcanoidzie lub Tetrisie, ewentualnie nie pogardziłbym takim Bubble Bobble lub Snow Bros.
[#14] Re: "Tajemnica Małpiej Wyspy" jako sztuka teatralna

@sanjyuubi, post #13

Mortal Kombat! Chociaż w sumie to był już film...
[#15] Re: "Tajemnica Małpiej Wyspy" jako sztuka teatralna

@Krashan, post #14

to może Franko ?

ps. ciekawe ilu statystów potrzebowałaby sztuka bazująca na grze Lemmingi ? ;). W Polsce nie byłoby chyba z tym problemów ;).
[#16] Re: "Tajemnica Małpiej Wyspy" jako sztuka teatralna

@belfegor, post #15

W sztuce teatralnej faktycznie potrzeba byłoby kupę aktorów. Ale w filmie bym się tym nie martwił. Ludzie od efektów specjalnych do kilkutysięcznej armii potrzebują 20-30 osób więc do 100 Lemmingów pewnie wystarczyłyby 2-3 osoby. :)
[#17] Re: "Tajemnica Małpiej Wyspy" jako sztuka teatralna

@belfegor, post #15

Żeby zrobić "Lemmingi" to wystarczyło by sprzedać bilety. Każdy potencjalny posiadacz biletu był by lemingiem. Czyli jeśli już by przyszli do "teatru" to wystarczyło by wyświetlić napisy z imionami wszystkich lemingów.

Bo bilety były by imienne, w napisach końcowych wszyscy którzy kupili bilety byli by wyszczególnieni.

I to był by koniec przedstawienia. Czyli lemingi przychodzą do "teatru" oczom im ukazują się napisy, później kurtyna szybko opada. Koniec pierwszej misji.

Z tego można wywnioskować że Lemingi są odgrywane przed każdym spektaklem.
[#18] Re: "Tajemnica Małpiej Wyspy" jako sztuka teatralna

@sanjyuubi, post #13

Jak to "sztywny"? Wyobrażasz sobie np. obronę bazy? A tak w ogóle to miał być monodram, więc aktor wystarczy jeden. Psujecie mi koncepcję, a jeszcze nie dołożyliście ani funta :)
[#19] Re: "Tajemnica Małpiej Wyspy" jako sztuka teatralna

@Krashan, post #14

Ja bym wiele dał za Pinball Fantasies lub Lotus 2 a szczególnie Lotusa w wersji na 2 osoby, z podziałem sceny na pół.
[#20] Re: "Tajemnica Małpiej Wyspy" jako sztuka teatralna

@recedent, post #18

Akcji byłoby niezbyt wiele, aktor jeździłby na zdalnie sterowanych rolkach odwzorowujących oryginalną dynamikę postaci, a podczas tury przeciwnika gasłoby światło i nic nie byłoby widać. 5 sek ruchu i 60 sekund myślenie przeciwnika :)

W tetrisie widzimy natomiast stopniowo rozwijającą się fabułę nie wprowadzająca widza w zakłopotanie, a im bliżej górnego ekranu (kurtyny)i im szybciej spadają klocki, tym większa stymulacja wydzielania adrenaliny i tym bardziej emocjonalnie angażowałby się widz i uosabiał z głównym bohaterem, wybuchając to coraz bardziej gromkimi owacjami przy kasowaniu każdej linni. W pierwszej części spektaklu zdeterminowany główny bohater forsujący przez niezliczoną liczbę teorii spiskowych, odkryje w kulminacyjnym punkcie programu skąd spadają tajemnicze klocki, a w drugiej części, dokąd znikają.

W UFO natomiast, bohater albo obroni bazę, albo i nie, nic zaskakującego, kolejna hollywoodzka papka :)

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2015 23:14:11 przez sanjyuubi
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem