Komentowana treść: Amiga Days (Remasters) - Volume 2
[#1] Re: Amiga Days (Remasters) - Volume 2
Gdzie to mozna kupic??
[#2] Re: Amiga Days (Remasters) - Volume 2

@DiskDoctor, post #1

Przecież jest odnośnik podany.
[#3] Re: Amiga Days (Remasters) - Volume 2
Dlaczego jak pojawia się jakaś wiadomość o osobie znanej z dawnych lat, to zaraz musi być ona określana jako "legendarna"? To już któryś z kolei taki przypadek. Redakcja zdecydowanie nadużywa tego określenia.
[#4] Re: Amiga Days (Remasters) - Volume 2

@DiskDoctor, post #1

W tesco ;)
[#5] Re: Amiga Days (Remasters) - Volume 2
Album można odsłuchać, jak również pobrać w postaci plików MP3, FLAC, jak również oryginalnych plików MOD z serwisu Bandcamp.
.

Odsłuchać można. Fajnie, a jak ściągnąć. Można tylko kupić, tylko że ceny nie ma. Nie rozumiem. Czyli co? Mogę zapłacić np. 1 eurocent i też kupić? Czy 1 euro?
------------------------------------------------------------------------------------
Dobra już wiem.

Kupujemy za 0,00 €, podajemy email i na niego dostajemy link do pobrania.

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2015 11:18:07 przez gilban
[#6] Re: Amiga Days (Remasters) - Volume 2
Przyjemne kawałki.Dobrze,że darmo można odsłuchać.Śpioch
[#7] Re: Amiga Days (Remasters) - Volume 2
Dziwne. A gdzie "Knulla Kuk!"? Gdzie "Dragonsfunk"? Brakuje najcudowniejszych utworów Mobiego...
[#8] Re: Amiga Days (Remasters) - Volume 2

@Hexmage960, post #7

tu masz więcej jego kawałków https://elmobo.bandcamp.com/. Może coś wybierzesz.
[#9] Re: Amiga Days (Remasters) - Volume 2

@PopoCop, post #3

Jeśli Moby Twoim zdaniem nie zasługuje na miano legendy w kontekście amigowej sceny, to zastanawiam się, kto zasługuje?
[#10] Re: Amiga Days (Remasters) - Volume 2

@Jazzcat, post #9

Nie chodzi mi konkretnie o Mobyego, ale o pewne zjawisko językowe, które jest coraz częstsze. Słowo "legendarny", podobnie jak "kultowy", jest nadużywane i niedługo wszystko co pochodzi ze starych czasów, kiedy Amiga była u szczytu popularności, będzie tak określane.
[#11] Re: Amiga Days (Remasters) - Volume 2

@PopoCop, post #10

Wydaje mi się, że właśnie trafiłeś w sedno wbrew sobie. Miano kultowości i legendarności należy się wszystkim i wszystkiemu, co odnosi się w linii prostej do starej szkoły.
[#12] Re: Amiga Days (Remasters) - Volume 2

@emes, post #11

moim zdaniem na miano "kultowy/legendarny" trzeba sobie zasłużyć, bo implikuje ono wielkość i wyjątkowość zjawiska na tle innych z określonej grupy. A przypisując je bezwzględnie wszystkim tylko dlatego, że występowały w tym samym czasie, to stawiasz na równi np. takiego Huelsbecka z jakimś czesławem, który bawił się kiedyś w tworzenie modułów na Amidze. siedzi, pije i chrupki
takich wyrażeń nie powinno się nadużywać, bo wtedy się zwyczajnie dewaluują. To tak jak z nazywaniem każdego utworu hitem i przebojem.

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2015 18:43:55 przez snajper
[#13] Re: Amiga Days (Remasters) - Volume 2

@snajper, post #12

* albo, coby nie wrzucać tak wszystkiego do jednego wora - zamiast zestawiania Huelsbecka z czesławem weź sobie Turricana z Superfrogiem. Czy Superfrog to znana gra? Jak najbardziej, może nawet bardziej niż Turrican. Ale czy kultowa?... Przeważająca większość tych, którzy w nią grali, pewnie nawet nie potrafiłaby wymienić nazwiska jednego człowieka który był zaangażowany w jej tworzenie. Albo czy wszystkie zespoły muzyczne z lat 80-tych są dziś kultowe?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2015 19:11:07 przez snajper
[#14] Re: Amiga Days (Remasters) - Volume 2

@snajper, post #12

Masz rację. Powinienem rozszerzyć swoją poprzednią wypowiedź o kwestię zasłużoności - rozumie się to samo przez się, w naturalny sposób. Nie zmienia to jednak faktu, że Moby to nie nasz czesław i jego zaśniedziałe mody.
[#15] Re: Amiga Days (Remasters) - Volume 2

@snajper, post #13

Uff... Myślę, że subiektywny wymiar może być problematyczny. W takim kontekście nie wiem jakie mogą być kryteria uznania kogokolwiek lub czegokolwiek za kultowe, czy legendarne. Legendarność na pewno kojarzy się w linii prostej z legendami, kultowość z kultem. Ale niewątpliwie musi się w tym wszystkim znaleźć również miejsce na talent. Wydaje mi się, że Mailman, zamieszczając wiadomość o Moby'm nie przesadził ani trochę.

Swoją drogą, nasz czesław mógłby okazać się równie utalentowany co Chris, ale mieć mniej szczęścia... A jego zaśniedziałe mody mogłyby okazać się bardzo udane.
[#16] Re: Amiga Days (Remasters) - Volume 2

@Hexmage960, post #7

Są w pierwszym packu ;D
[#17] Re: Amiga Days (Remasters) - Volume 2

@hrw, post #16

Dziękuję! Przy okazji dowiedziałem się z jakiego dema jest "Knulla Kuk".

Jeśli chodzi o wątek dot. legend, dla mnie legendarną jest osoba, której nie znam osobiście, a która w ten czy inny sposób odznaczyła się dla Amigi. Większość osób, które robiły coś dla Amigi mogę śmiało nazwać właśnie legendarnymi.

Prócz tego sam chciałbym kiedyś spróbować zaistnieć na scenie amigowej, ale wiem, że będzie to dla mnie zadanie trudne, lecz wykonalne. Żeby tego dokonać wystarczy, że dokończę któryś z moich projektów programistycznych. A szansa na to rośnie z dnia na dzień uwzględniwszy moją poprawę zdrowia.
[#18] Re: Amiga Days (Remasters) - Volume 2
fajne są niektóre utworki, przypominają mi stare świetne czasy Ami i muzykę wydobywającą się wtedy czasami z mojego pokoju.
[#19] Re: Amiga Days (Remasters) - Volume 2
Moby stworzył sporo bardzo dobrej i stylowej muzyki - kiedyś człowiek odrazu rozpoznawał, że autorem prawdopodobnie jest Moby - która została użyta w wielu KULTOWYCH demach na Ami i PC. Stąd myślę, że można spokojnie mówić o nim, że to kultowy muzyk scenowy. Wszak wymienione wyżej "Knulla Kuk" zna chyba każdy Amigowiec.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem