Komentowana treść: Koniec przedsprzedaży zewnętrznych stacji dysków Sakura
[#1] Re: Koniec przedsprzedaży zewnętrznych stacji dysków Sakura
stacja dysków w takiej cenie? To ja juz wole dysk twardy.
[#2] Re: Koniec przedsprzedaży zewnętrznych stacji dysków Sakura

@michal_zukowski, post #1

Rzookol znowu zaczynasz? Tym razem testujesz klasykowców szeroki uśmiech
Pamiętaj: zgrzyt stacji dyskietek w Amidze, bezcenne. szeroki uśmiech



Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 02:37:58 przez TomK
[#3] Re: Koniec przedsprzedaży zewnętrznych stacji dysków Sakura

@TomK, post #2

Wywaliłem flopa z klasyka dawno temu i w sumie nie żałuję :)
[#4] Re: Koniec przedsprzedaży zewnętrznych stacji dysków Sakura

@michal_zukowski, post #1

To ja juz wole dysk twardy.

Dysk twardy czyta dyskietki?
[#5] Re: Koniec przedsprzedaży zewnętrznych stacji dysków Sakura

@michal_zukowski, post #1

Oczywiste jest, że niemasowa produkcja musi być droższa.
Ale w sumie przy całym docenieniu inicjatywy, moim zdaniem nie ma powodu by nie można było skomentować ceny.
Już przedsprzedażowa cena 195 zł jak na stację dyskietek jest bardzo wysoka (nie wnikam w koszty produkcji, tylko patrząc z punktu widzenia klienta końcowego i rodzaju oferowanego towaru), a docelowa 259 zł brzmi naprawdę ponuro (przy tym kupno ACA500 za 330 zł wydaje się po czasie być okazją życia, choć krytycznie podchodzę do polityki cenowej Jensa i "sprytnego" zubożenia karty do 2 MB )

Zaraz pewnie ktoś skomentuje "wyprodukuj taniej", ale przecież nie trzeba być reżyserem by ocenić film, a amigowość chyba nie implikuje zakazu realnej oceny sytuacji

Tak czy siak dobrze, że komuś się chciało i jest dostępna nowa stacja FDD dla bardzo potrzebujących OK
[#6] Re: Koniec przedsprzedaży zewnętrznych stacji dysków Sakura

@Jacques, post #5

Zaraz pewnie ktoś skomentuje "wyprodukuj taniej"


Może czasem należałoby się zastanowić właśnie nad tym, ile to kosztuje właściwie?

Nie da się wyprodukować tego taniej, zachowując jednocześnie legalność całego przedsięwzięcia, używając tylko nowych części prosto z fabryki, dając gwarancję, sprzedając przez sklep. Zwyczajnie nie jest to możliwe, może 15 lat temu przy lepszej dostępności komponentów takich jak np. wtyczki DB23, to byłoby możliwe. Ale dziś nie.

Cena 195 PLN to jest cena, która pokrywa tylko koszty. Jeśli komuś ta cena nie odpowiada, to niech zwyczajnie nie kupuje.
[#7] Re: Koniec przedsprzedaży zewnętrznych stacji dysków Sakura

@strim_, post #6

Rozumiem, nie sugerowałem absolutnie "kokosów" po stronie autora, tylko odnosiłem się do ceny jako takiej.

A sam projekt prezentuje się bardzo dobrze swoją drogą.
[#8] Re: Koniec przedsprzedaży zewnętrznych stacji dysków Sakura

@Jacques, post #7

Majac do wyboru uzywana stajce za okolo 120zl i nowa za 200 wybralbym nowa.
Ale jak ktos juz ma uzywana stacje, to nowej za 200zl nie kupi. A ktory zatwardzialy amigowiec nie posiada jeszcze zewnetrznej stacji?
Raczej nie ma jej tylko nowicjusz, ktory dopiero co wrocil do amigowania a taki z kolei najpierw bedzie inwestowal w sam komputer, takze pomysl z nowymi stacjami raczej sredni. Za 200zl to by schodzily ale kontrolery HDD do A500 tylko, ze jak znam amigowy swiat, to koszt takiego kontrolera wynioslby nie 200zl a 500zl wiec tak czy siak marnie to wszystko wyglada.
[#9] Re: Koniec przedsprzedaży zewnętrznych stacji dysków Sakura

@selur, post #8

I po co ta fałszywa troska. Przecież jeżeli stacje nie będą schodziły, to jest to tylko i wyłącznie problem producenta...
[#10] Re: Koniec przedsprzedaży zewnętrznych stacji dysków Sakura

@Krashan, post #9

Zamiast 'falszywa troska' lepiej brzmi 'subiektywna opinia'
[#11] Re: Koniec przedsprzedaży zewnętrznych stacji dysków Sakura
Ja zdecydowałem się na kupno zewnętrznej stacji dyskietek na portalu aukcyjnym "eBay" w podobnej cenie. Stacja działa bardzo fajnie, to co się nie bootowało - bootuje, jest parę problemów ze starymi demami, które domagają się dyskietek w DF0 ale sumarycznie jest OK, stacja bardzo się przydaje.
[#12] Re: Koniec przedsprzedaży zewnętrznych stacji dysków Sakura
Bardzo fajnie że ktoś myśli o posiadaczach "klasyków".
Aktualnie nie mam czasu na amigowanie, ale dobrze jest wiedzieć że jest do kupienia nowy FDD.

Mam dwa pytania (które nie dają mi spokoju od wielu lat) do amigowców (tylko nie śmiać się ze mnie):
1)Co sie stało że "nie widać" w sprzedaży amigowych FDD HD 1.76MB, czy to przez jakieś problemy z padającymi dyskietkami czy inny powód?
2)Czy ktoś słyszał o przerobionym trackdisk.device, który pozwala bootować Amigę z dyskietek 1.44MB HD?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2015 16:13:10 przez powerzx
[#13] Re: Koniec przedsprzedaży zewnętrznych stacji dysków Sakura

@powerzx, post #12

Co sie stało że "nie widać" w sprzedaży amigowych FDD HD 1.76MB


Po prostu wymaga to bardzo czasochłonnego przerabiania napędu i taka przeróbka będzie działać tylko z jednym specyficznym typem napędu. Jeśli komuś by się chciało to mógłby wziąć oscylopskop w dłoń i zobaczyć czy da się przerobić napęd, który dostarczamy w komplecie ze stacją (Sony MPF-920). Wg. mnie na 99% się da to zrobić.

Po zastosowaniu takiej przeróbki wystarczy przełożyć zworkę na interfejsie i gotowe. Sam interfejs jest kompatybilny z napędami HD.


Ostatnia aktualizacja: 26.04.2015 17:30:30 przez strim_
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem