Komentowana treść: SDL 2.0
[#1] Re: SDL 2.0
Skoro brakuje niektórych części, to czy można użyć komponentów z poprzedniej wersji dla uzupełnienia? Czy słowo "niekompatybilność" oznacza że akurat tego nie wolno?
Czy w takim razie warto zainstalować tę wersję?
A może (wzorem Linuksa... trudno stwierdzić, że byłaby to akurat pozytywna wiadomość) należy mieć zainstalowaną starą wersję (dla starszego softu) i nową?
[#2] Re: SDL 2.0

@wali7, post #1

Gdzieś mi się obiło o uszy/oczy, że SDL2 z założenia nie miało być kompatybilne z SDL1 więc raczej trzeba będzie mieć dwie biblioteki. Ale to nie są jakieś oficjalne informacje tylko po prostu powtarzam zasłyszaną gadkę z jakiegoś forum. Pliki morphosowych bibliotek SDL1 i SDL2 mają inne nazwy (sdl2.library i powersdl.library) więc nie ma problemu - mogą razem siedzieć w LIBS: nie przeszkadzając sobie wzajemnie. Po prostu trzeba je chyba traktować zupełnie jako osobne twory, a nie różne wersje tej samej biblioteki.
[#3] Re: SDL 2.0

@wali7, post #1

Mozna sobie brakujace skompilowac i nie jest to raczej "kosmiczna rzecz".
Niekompatybilnosc w tym wypadku jest taka , ze jak masz aplikacje napisane w SDL1 to nie mozesz ich skompilowac korzystajac z pakietu SDL2. Przeniesienie tych programow na SDL2 nie jest jednak jakims wiekszym problemem.
Zainstalowac bedzie warto jak beda programy.
Aktualnie temu SDL'owy brakuje wspomagania (3d) i nie wiem czy bez tego bedzie ten SDL uzyteczny.
[#4] Re: SDL 2.0

@stefkos, post #3

Mozna sobie brakujace skompilowac i nie jest to raczej "kosmiczna rzecz".

Mógłbyś skompilować owe brakujące rzeczy, jeśli masz czas - ja mam za małego skilla, wybrnąłem dopiero lekko po za "hello world"
[#5] Re: SDL 2.0

@waldiamiga, post #4

Sprawdz najpierw czy jak cos skompilujesz przy uzyciu tego SDL'a to czy to sie odpali.
Jak tak, to mozna sie zabrac za biblioteki
[#6] Re: SDL 2.0

@wali7, post #1

A może (wzorem Linuksa... trudno stwierdzić, że byłaby to akurat pozytywna wiadomość) należy mieć zainstalowaną starą wersję (dla starszego softu) i nową?

Na pewno to lepsze niż wzorem Windowsa do każdego programu dodawać osobny zestaw bibliotek...
[#7] Re: SDL 2.0

@Waroth, post #6

Na pewno to lepsze niż wzorem Windowsa do każdego programu dodawać osobny zestaw bibliotek...

Bardzo trafna uwaga. :) Idea współdzielenia mechanizmów i modułowości została w windowsowym bałaganie brutalnie zgwałcona.

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2015 17:55:49 przez MDW
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem