Komentowana treść: MorphOS 3.9
[#1] Re: MorphOS 3.9
Yeahhh. Dzięki MorphOS Team. Zasysam...
[#2] Re: MorphOS 3.9
Ściągnięte, już się instaluje...

Jak każda wersja nieparzysta to raczej poprawki błędów i niedoróbek. Ale każda wersja nieparzysta ma tę zaletę, że przybliża nas do wersji parzystej, która jest dziką rozkoszą dla takich porąbańców jak ja. :)
[#3] Re: MorphOS 3.9

@MDW, post #2

Na wersję 4.0 poczekamy pewnie dłuuuugo....

BTW: Nie powinno być SDK zamiast NDK?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2015 17:42:42 przez waldiamiga
[#4] Re: MorphOS 3.9
A ja jeszcze 3.8 nie zainstalowałem!
OK
[#5] Re: MorphOS 3.9
Ok, PowerBook z MorphOS 3.9 już działa. SDK też zainstalowane, projekt się kompiluje i powstały programik działa.

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2015 18:07:37 przez MDW
[#6] Re: MorphOS 3.9
I to jest wiadomość dnia.. dzięki OK
[#7] Re: MorphOS 3.9
Wikipedię zaktualizowałem. szeroki uśmiech
A zaledwie kilka dni temu dopisywałem do Wikipedii wersję 3.8, bo nie było, a tu dzisiaj musiałem dorzucić 3.9. MOSTeam rządzi! OK
[#8] Re: MorphOS 3.9

@waldiamiga, post #3

A po wersji 4.0 ukaże się 4.1 poprawkowa, a także wersja 4.1 FE, a wersja 4.2 to będzie już produkt "wash&go", bo scali w sobie środowisko amigowe-będzie to "Ami-Mos OS" 4.2
[#9] Re: MorphOS 3.9

@Voyox, post #8

Ktoś na szybko może mi przypomnieć sposób instalacji MorphOSa z Pendrive, miałem gdzieś to zapisane ale gdzieś wcieło.
[#10] Re: MorphOS 3.9

@waldiamiga, post #9

boot usb0/@1:,\boot.img bi=umsd0:morphos.iso
[#11] Re: MorphOS 3.9

@waldiamiga, post #9

Dobra, znalazłem.
Wklejam.

wrzucamy boot.img z katalogu /mac_ppc32/ na glowny pena
- iso mosa wrzucic na dh2: na glowny katalog
- wejsc do OF (alt+cmd+o+f)
- boot usb0/@1:,\boot.img bi=dh2:morphos-3.9.iso
w mini mamy usb0 lub usb1 w zaleznosci gdzie podpinamy pena taki boot dajemy


OOo...dzięki NorbertOK

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2015 21:21:42 przez waldiamiga
[#12] Re: MorphOS 3.9

@waldiamiga, post #3

A skad wiesz czy nie bedzie to wersja 3.10?

Ponadto czy ta wersja nie wyszla za szybko? Moze w dluzyszm czasie wiecej baboli by sie znalazlo.
[#13] Re: MorphOS 3.9

@waldiamiga, post #3

Wersja 4.0 to pewnie będzie już zupełnie inna bajka. Może to będzie ten mityczny MorphOS dla AMD albo ARM. A póki co pewnie dostaniemy 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, 3.14... Numeracja wersji to nie jest ułamek więc po 3.9 wcale nie musi być 4.0. :) Trzeba mieć naprawdę istotny powód żeby zmienić numerek przed kropką. Taka zmiana w numeracji zobowiązuje do czegoś. :)
[#14] Re: MorphOS 3.9

@Phibrizzo, post #12

albo 3.9.1. 4.0 ma/miała być dostępna dla qemu.
[#15] Re: MorphOS 3.9

@MDW, post #13

MDW ma rację, wersja programu to nie jest liczba z ułamkiem, to są dwie oddzielne liczby oddzielone kropką. Jestem przekonany, że następną wersją MorphOS-a będzie 3.10.
[#16] Re: MorphOS 3.9

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #14

Trzecia cyferka w wersji oznacza naprawdę niewielkie zmiany. Najczęściej jest to naprawa jakiegoś błędu, która nie może czekać do kolejnej wersji ze zmienioną drugą liczbą. Wersja 3.9.1 to byłaby jakaś naprawdę mini-poprawka. Mieliśmy zresztą chyba MorphOS 3.5 i chyba dosłownie na drugi dzień 3.5.1, bo coś się tam na jakichś Makach nie bootowało i trzeba było zrobić szybką poprawkę.

Nie bójmy się liczb większych niż 9 w wersjach. Mieliśmy przecież Kickstart 39.106, mamy OSX 10.10, 10.11, Windows 3.11. To normalne. Numerologia nie może implikować zmian w projekcie. To zmiany w projekcie decydują o numerkach, a nie numerki o zmianach w projekcie. :)
[#17] Re: MorphOS 3.9
Wchodzę, patrze MorphOS 3.9 - szok :) .

Fajnie, że system się rozwija, szkoda tylko , że w nowych wersjach MOS-a nie ma nowego OWB :( .
[#18] Re: MorphOS 3.9
Też się cieszę, że jest kolejna wersja.

A tak dla przypomnienia. Może mi ktoś z Was napisać jak się do obrazu ISO wsadzało klucz key. Pytam, ponieważ ostatnią taką płytę z keyem mam w wersji 3.1 i chciałem ją sobie odświeżyć.
[#19] Re: MorphOS 3.9

@gilban, post #18

[#20] Re: MorphOS 3.9

@MDW, post #13

AMD APU albo AMD APU PPC
[#21] Re: MorphOS 3.9
Wystartowałem nowego MorphOSa z pliku ISO z hdd. Nie wiem jak u innych ale u mnie na PM G5 wiesza się na amen zaraz po tym jak wybiorę układ klawiatury inny niż domyślny, np. polski.
Tak samo miałem w wersji 3.8.
[#22] Re: MorphOS 3.9

@deez, post #21

morphos rulez. OK siedzi, pije i chrupki
[#23] Re: MorphOS 3.9

@snajper, post #22

Wiem o tym.
[#24] Re: MorphOS 3.9

@deez, post #21

Prawdę mówiąc przy aktualizacji nigdy nie wybieram tam żadnego układu klawiatury. To i tak nie ma znaczenia przy aktualizacji. Ale jeżeli to jest problem to na pewno warto zgłosić, bo tak na pewno nie powinno być.

Z ciekawości wsadziłem do PowerBooka (5,8) płytę z MorphOS 3.9 i go zabootowałem. Wybrałem klawiaturę polską i maszyna się nie zawiesiła.

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2015 17:32:36 przez MDW
[#25] Re: MorphOS 3.9

@deez, post #21

Skoro masz ustawione, to po co drugi raz wybierasz przy aktualizacji? Klikam aktualizuj system i samo leci jeśli mnie pamięć nie myli.
[#26] Re: MorphOS 3.9

@Ender, post #25

@Ender na "dzien dobry" masz wybór języka i po jego przejściu masz dopiero aktualizacja system.

@deez
Posta z PM G5 i przeszło jak zawsze bez probelmów. Instalacja z pendriva, więc to raczej nie jest jakis globalny problem.
[#27] Re: MorphOS 3.9

@deez, post #21

U mnie na pb zawiesza się po wyborze skóry.. Co ciekawe po zainstalowaniu jest podobnie, ale przynajmniej po resecie widać że zmiany zastosowano.
[#28] Re: MorphOS 3.9

@RadziN, post #26

A może ja mam ciągle 3.7
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem