Komentowana treść: Szósty, wybitnie amigowy, numer PIXELa już w kioskach
[#1] Re: Szósty, wybitnie amigowy, numer PIXELa już w kioskach
Właśnie kiedy skończyła mi się prenumerata musieli dać dobry artykuł :) nawet się rozpisali, dobrze się czyta, choć nie kojarzę żeby Starquake był przeportowany na amigę - w tym roku na EAB ktoś planował zrobić ten port.
[#2] Re: Szósty, wybitnie amigowy, numer PIXELa już w kioskach
[#3] Re: Szósty, wybitnie amigowy, numer PIXELa już w kioskach
Ktoś czytał już te artykuły? Coś więcej niż wie przeciętnie ogarnięty amigowiec?
[#4] Re: Szósty, wybitnie amigowy, numer PIXELa już w kioskach
Skoro jest tyle o Amidze to zrobiłem kolejny wyjątek i pacnąłem "kup" w aplikacji "Pixel" dla iPad/iPhone. Faktycznie jest trochę wspomnień. Sympatyczne to i miłe chociaż przez tę całą modę na retro ostatnio czuję trochę przesyt tymi tematami. Czasem mam wrażenie, że po raz tysięczny czytam to samo. Chociaż tym razem jest to jak najbardziej usprawiedliwione. W końcu Amiga kończy 30 lat tylko raz. :)

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2015 20:05:05 przez MDW
[#5] Re: Szósty, wybitnie amigowy, numer PIXELa już w kioskach

@Sokok, post #3

To jest magazyn głównie dla graczy więc i do nich skierowana zawartość. Artykuły dot Amigi są ciekawe acz niczego odkrywczego się w nich nie znajdzie. Są dobrze (w porywach świetnie w przypadku "Dekady chwały" i "dziesiątki amigowych gier" ) napisane. Rewelacyjny magazyn i tyle. A numer 6 jest chyba najlepszym w tej krótkiej ale fajnej historii pisma (i nie, nie dlatego, że całkiem sporo o Amidze).
[#6] Re: Szósty, wybitnie amigowy, numer PIXELa już w kioskach

@Gżegżółka, post #1

a ja właśnie se odnowiłem prenumeratę na roczek. siedzi, pije i chrupki I ten numer znalazłem w skrzynce.

tematy związane z grami na Amigę są do pupy. buuu! Jak już w tej dziesiątce wymienili Apidya, to mogli przynajmniej przy okazji napomnkąć o Turricanie. Całkowite pomijanie tego tytułu w takich zestawieniach zakrawa na kpinę. Tym bardziej, że wspomnieć o takiej rzadkiej kupie jak superkmiot już nie omieszkali.
[#7] Re: Szósty, wybitnie amigowy, numer PIXELa już w kioskach

@snajper, post #6

Artykuł dotyczył tytułów ekskluzywnych dla Amigi - dlatego Turricana być nie mogło (świetne tytuły swoją drogą doń wybrano).
[#8] Re: Szósty, wybitnie amigowy, numer PIXELa już w kioskach

@michalmarek77, post #7

no racja, ale jak już o muzyce Huelsbecka była mowa, to powinni chociaż w nawiasie napisać, że Turrican.!!!!11 Albo artykuł obok, "Dekada Amigi" - też nic, nawet głupiego obrazka. A o superkmiocie jest wspominane, i to dwa razy! I to jest nie fair.
[#9] Re: Szósty, wybitnie amigowy, numer PIXELa już w kioskach
Hm, wychodzi mi że powinienem jeszcze ten numer dostać - z tego co pamiętam wspierający 6 numerów SS dostaje 2x SS + 5x Pixel, a Pixela to mam na razie 4 sztuki...
EDIT: jednak 5 sztuk mam. Chyba trzeba będzie zakupić.

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2015 21:46:48 przez madman15
[#10] Re: Szósty, wybitnie amigowy, numer PIXELa już w kioskach

@Gżegżółka, post #1

Ja kupiłem jeden numer. Nie podoba mi się.

Nowy SS który nie wypalił wydawał mi się lepszy.
[#11] Re: Szósty, wybitnie amigowy, numer PIXELa już w kioskach

@Hubez, post #10

e tam, SS był bezwyrazisty. Do tego teksty były o d.pie Maryni i często zajmowały jakieś 20% strony.
A gazetka z numeru na numer staje się coraz lepsza.
[#12] Re: Szósty, wybitnie amigowy, numer PIXELa już w kioskach

@snajper, post #11

Kolo nade mną ma 100% rację.
Remake SS był kiepski, Pixel jest najlepszym polskim "growym" magazynem od dawna (zawsze?), czyta się go niemal tak fajnie jak NEO-PLUS (choć treściowo to zupełnie coś innego). Ten swojski twór wzorujący się (mocno?) na EDGE i RETRO GAMER jest niesamowicie świetnym czytadłem, które podobnie jak wspomniane periodyki warto kolekcjonować bo treści w nim zawarte raczej nie ulegną "przedawnieniu".
(Choć oczywiście zawsze znajdą się jakieś kwiatki czy powody do marudzenia, ot jak np recenzja (?) Suject 13 z bieżącego numeru. Przeczytałem i zapłakałem, tak słaby to tekst...)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem