Komentowana treść: Wieści z imprezy "Amiga: 30 Years"
[#31] Re: Wieści z imprezy "Amiga: 30 Years"

@amizet, post #29

A i zapomniał bym, nie ma zbyt wielkiego sensu dublować "fizycznie" CPU na karcie. Lepiej jest tam "zatopić" dwa układy FPGA i wtedy każdy będzie mógł sam zaimplementować CPU i coś jeszcze np: w drugiej "kości"

A i Ethernet jest wręcz nie odzowny-m atutem, no bo przecież jakoś trzeba wgrywać nowy Firmware, aktywować dodatkową pamięć, itp...
[#32] Re: Wieści z imprezy "Amiga: 30 Years"
Kilka dodatkowych informacji z wystąpienia Trevora:

  • AmigaOne X5000/20 ma być dostępna w sprzedaży we wrześniu
  • AmigaOne X5000/40 znajduje się od stycznia w fazie testów
[#33] Re: Wieści z imprezy "Amiga: 30 Years"

@amizet, post #25

Kickstart bedzie na mobo flash 1MB, bedzie specialny slot na kerte ethernet 100mb o tej samej wydajnosci co xsurf-100, beda 2 sloty compactflash 32bit o szybkosci 14mb/sek.
[#34] Re: Wieści z imprezy "Amiga: 30 Years"

@HanSolo, post #33

Wiem, czytałem pobierz nie /link/, wydaje mi się że konstrukcja jest do przyjęcia. Cenna akceptowalna, jak widzimy cena nie może być zbyt wysoka, bo i tak do mobo trzeba będzie dokupić drogie "zabawki" etc...

Ale co z portami, rozumie że będą, i też jakieś szybsze, szybkie porty były by dobre, zawsze można by skorzystać z plipboxa, zamiast z dedykowanej karty sieciowej. Lub innych peryferii.

Na pewno na pierwszą płytę główną, która będzie wprowadzona do masowej sprzedaży to jest nie źle. Pewnie że to nie jest ten "hi-tech" który dawała Amiga w dniu premiery... ale co nowa linia zasilania pewnie będzie. Do tego "laptop power supply"...

Tak że nic tylko się cieszyć, czekać na pierwszy kwartał 2016, kiedy to ma się ukazać prototyp.

Teraz mnie ciekawi, ile się sprzeda egzemplarzy... 1000 to trochę dużo, 500 to tak sobie.. Ja bym na pierwszy rzut obstawiał, 200-300 sztuk że zejdzie w preorderze i to może zniknąć w kilka dni.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem