Komentowana treść: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy
[#1] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy
spoko
[#2] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy
Zazdroszczę kobiecie tej Amigi 2000 :)
[#3] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy

@_Skiba, post #2

A mi się bardzo kurtka Carla podoba. No i te obudowy do AmigaONE Xxxxx wyglądają jakby niewiadomo jak potężny sprzęt tam siedział!
[#4] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy
Zachował się prototyp Lorraine czy tylko podusię przywiózł starszy pan ?
[#5] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy

@imp, post #4

Nie mialem czasu sie przyjzec to bylo kilka plyt ze stajni Commodore ustawionych w kupke. Jak przejze zdjecia to wrzuce, tam powinno byc widac co tam bylo.
[#6] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy
Patrząc w życiorysy niektórych gości; imponujące.
RJ Mical można powiedzieć był zawsze w miejscu gdzie rodziły się innowacyjne projekty. Jak nieraz zauważył MDW, większość informatyków/programistów nie ma takiego szczęścia, klepie wtórne kody, rzemieślniczo wkleja we frameworki. A taki gość będzie mógł spojrzeć spoko wstecz ze świadomością, że osobiście dołożył istotną cegiełkę do postępu informatyki.

Nie żeby rzemiosło było złe, ale czasem tak by się chciało.... żeby potem w Wikipedii napisali: "Occupation: Inventor" ;)
.

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015 10:05:45 przez rePeter
[#7] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy

@stefkos, post #5

Trafiłeś na jakieś ślady MorphOSa?
[#8] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy

@MDW, post #7

Nope. Tylko prawdziwe Amigi OK

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015 12:32:01 przez _arti
[#9] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy
Niektóre zdjęcia prawie jak ze spotkania weteranów II Wojny Światowej.
To mi uświadamia, jaki już jestem stary.
[#10] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy

@MDW, post #7

Niestety nie udalo mi sie nic przytargac, dodatkowo bylem z innego obozu. Na spotkaniu byl tez Frank M.
[#11] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy

@stefkos, post #10

Za to dobrze siedziałeś na obiadku ;) same gwiazdy dookoła :)
[#12] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy
Sa ludzie ktorzy sie znaja na hardware i software sa chetni na amigi wiec nie rozumie dlaczego nie wykorzystuje tego łeon ?.
[#13] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy

@SzaryWilk, post #12

Bo jest nas garstka niedobitków. Aby zrobić jakiś interes, potrzeba milion użytkowników, a nie 1000 chłopa.
A ludziom na świecie wystarczy Windows który oferuje wszystko co im trzeba. Nie są w stanie nauczyć się AmigaOS, bo jest inny od Windowsa.

Najpierw daj producentowi milion Amigowców, to wtedy pomyśli o produkcji.OKOKOKOKOK
[#14] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy

@Andrzej Drozd, post #13

Fajna imprezka.Super zdjęcia i relacja na blogu.Mnie zastanawia skąd taki Dave H. ma pieniądze,żeby objeżdżać co ciekawsze imprezki?

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2015 08:33:48 przez simka113
[#15] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy

@simka113, post #14

Na pewno kradnie. Albo jest żydem. Albo to i to.
[#16] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy

@_arti, post #8

No i tak powinno być :)
[#17] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy
Czemu nie daja zdjęć z podpisami? Ciężko domyśleć się kto jest kto po tylu latach.

---
Widzę ze na blogu jest z podpisami, ok.

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2015 09:09:16 przez Deftronic/...
[#18] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy

@Deftronic/..., post #17

Albo uważają, że wszyscy tak doskonale orientują się "who is who", że głupio byłoby o tych sprawach przypominać, albo sami nie wiedzą :)
[#19] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy

@Sokok, post #15

Albo jest mądrym inżynierem, który pracował w dużych firmach gdzie dobrze płacą, w kraju gdzie doceniają dobrych fachowców i normalnie nie zarabia się groszy Do tego brał udział w kilku startup'ach. Jak ktoś jest dobry i zna swoją cenę, to pieniędzmi nie musi się przejmować i stać go na imprezy w Europie.
[#20] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy

@flops, post #19

Ja to wiem, bardziej mnie zastanawia co komu do tego skąd ktoś ma majątek..
[#21] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy

@Deftronic/..., post #17

Czemu nie daja zdjęć z podpisami


Większość zdjęć ma podpisy, trzeba myszkę przytrzymać nad zdjęciem,
wiem, to idiotyzm, ale niektórzy programiści stron tak lubią nieergonomicznie/wkurzająco.
.
[#22] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy

@rePeter, post #21

Napływają coraz to nowe opinie o imprezie, w tym jedna ciekawa od Petro Tyschtschenko:



jak widać również Petro zgadza się z tym że Walker był ostatnią prawdziwą Amigą.
[#23] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy

@jubi, post #22

Taaa... Pamiętam też jak Petro uważał, że kolejna Amiga powinna zostać oparta na procesorze Motorola MC68080 . Też se autorytet wybrałeś... :)
[#24] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy

@simka113, post #14

Mnie zastanawia skąd taki Dave H. ma pieniądze,żeby objeżdżać co ciekawsze imprezki?

Bez przesady, przecież to nie są wyprawy w kosmos. Wsiada w samolot i leci na miejsce. Przecież średniowiecze dawno minęło i lot samolotem to od wielu lat zupełnie normalną sprawą dla kogoś kto normalnie pracuje i żyje.
[#25] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy

@recedent, post #23

Trzeba bylo isc w motorolke jako procesor zarzadzajacy komputer a skupic sie na ukladach specializowanych i pewnie do dzisiaj amiga by byla na rynku ale wiadomo ze geniusze wiedzieli lepiej.
[#26] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy

@rePeter, post #21

Faktycznie. Pod padem niue zwróciłem uwagi.

Mnie jeszcze zastanawia fakt, że bardzo mało jest zdjęć Minera z Amigą/przy Amidze. Z którymkolwiek z modeli. Na ogół prezentowane jest właśnie to jedno, które widać w fotorelacji. Może kiedyś wyleną jakieś z domowego archiwum albo jakiś wczesny pracownik Amiga/Commodore udostępni jakieś stare fotki.
[#27] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy

@MDW, post #24

"zupełnie normalną sprawą dla kogoś kto normalnie pracuje i żyje"

Tak, w Europie tak... ale nie w POlsce. Malo kto tu normalnie pracuje a co dopiero normalnie zyje.
[#28] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy

@selur, post #27

No a on nie wie nawet gdzie leży Polska więc wszystko się zgadza. :)
[#29] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy

@MDW, post #28

A żebyś się nie zdziwił. Obaj (z RJ-em) mają żony o polskich korzeniach, cytuję za RJ-em: Poland is my favourite country. Unfrotunately "nie moovitsch po polsky".
[#30] Re: Amiga: 30 Years - relacje, zdjęcia, filmy

@SzaryWilk, post #25

No niestety, nie mieli takiego genialnego SzaregoWilka pod ręką, co by im wizjonersko podpowiedział, żeby po słabych i niewystarczających układach AGA dalej pudrować "ECS-owego trupa" i na dodatek używać procesorów, których produkcję Motorola zakończyła. Na pewno podbiliby tym rynek w 1997 i dalej. W końcu takie mieli sukcesy w 1994, szczególnie w czerwcu...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem