Komentowana treść: ACA1221 przedsprzedaż
[#1] Re: ACA1221 przedsprzedaż
Gdyby to było do CD32 i w tej cenie to bym się skusił, a tak
[#2] Re: ACA1221 przedsprzedaż

@Ender, post #1

Nie powiem, dopała do CD32 by się przydała.
[#3] Re: ACA1221 przedsprzedaż

@radzik, post #2

Ale pewno nie ma złącz i turbo nie powstanie. Koniec.
[#4] Re: ACA1221 przedsprzedaż
MapROM dodatkowo płatny, ale w połączeniu z ACA500 chyba będzie działać nadal jej ACAMAPROM?
[#5] Re: ACA1221 przedsprzedaż

@SuperBuster11, post #3

Złącza to najmniejszy problem http://kipper2k.com/cd32adapter.html
[#6] Re: ACA1221 przedsprzedaż
Moim zdaniem, jeśli komuś nie odpowiada ten model biznesowy powiązany z odblokowywaniem funkcjonalności przez plik licencji, powinien olac ten produkt kompletnie. Brak preorderow = powrót do starego dobrego modelu biznesowego. Jeśli ludzie kupia, będziemy mieć ciąg dalszy.
[#7] Re: ACA1221 przedsprzedaż

@Sokok, post #6

Obawiam się, że stawianie się okoniem nic nie da. Po prostu nie mamy żadnej alternatywy.
Zwlekałem już z ACA500 a później podrożała i w końcu stała się niedostępna.
Taki mamy wyposzczony rynek, że ludziska rzucjają się na ochłapy (ja też).
Jens o tym wie i nie waha tego wykorzystywać, mówiąc deikatnie.
[#8] Re: ACA1221 przedsprzedaż

@movin, post #7

Taki mamy wyposzczony rynek, że ludziska rzucjają się na ochłapy (ja też).


Moje doświadczenia (jako producenta) są zupełnie inne - sprzedanie kilku sztuk graniczy z cudem.

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2015 08:18:44 przez strim_
[#9] Re: ACA1221 przedsprzedaż

@strim_, post #8

hmm zależy na co.
Wciąż są chętni na 4MB PCMCIA ale pewnie zewnętrzny flop cieszy się mniejszym zainteresowaniem.
Wg mnie jako usera wszystkie kiperopodobne rozszerzenia pamięci cieszyłyby się sporą popularnością.
Sam ostatnio nabyłem z forum A6095. W cenie 140zł to BAJKA.
Do 1200 ktoś coś na ppa dłubie ale kiedy będzie to wielka ?
Co z A500/500+/CDTV to chyba prostsze i tańsze niż deleleratory.
Żeby nie było, jestem wdzięczny i pełen podziwu, że ludziom takim jak Ty chce się brać za jakiekolwiek biznesowe projekty do retro sprzętów
[#10] Re: ACA1221 przedsprzedaż

@movin, post #9

Właśnie, tak jak mówi @movin - zależy co. 4MB na PCMCIA to dość niewdzięczny pomysł, że tak powiem, bo A1200 jest generalnie rozpieszczana przez Jensa (i nie tylko), więc pewnie są chętni na to rozszerzenie ale nieporównywalnie mniej, bo wybór innych kart jest spory. Ze stacją dysków jest podobnie (to dość ekstrawagancka dziś zachcianka, no i jest Gotek przecież) ALE jakbyś zrobił np. proste turbo do A500/A2000, mieszczące się w środku obudowy, z kontrolerem IDE z sześćsetki i jakimś fajnym dodatkiem w stylu clockport, to podejrzewam, że 50 sztuk masz już sprzedane na samym PPA, przy pierwszym rzucie

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2015 10:40:28 przez _arti
[#11] Re: ACA1221 przedsprzedaż

@_arti, post #10

Dokładnie tak.
A wracając do meritum newsa, to mnie się ta ACA podoba. Oczywiście wolałbym za te 330 zł dostać od razu 64 MB RAM i wszystkie inne ficzery, rozumiem, że świadomość POSIADANIA tego na karcie i niemożności skorzystania może frustrować. Rozumiem też, że ktoś może burzyć się na myśl, że Jens już wszystkie hardwarowe sprawy wrzucił na płytkę, że nie płacimy ekstra za fizyczne kawałki krzemu, jak w latach 90 przy rozszerzaniu np. fasty w Blizzie, tylko za "jakiś tam" kod odblokowujący.
Ale przecież, cena 330 zł jest bardzo atrakcyjna, wiadomo, że Jens nie jest organizacją charytatywną i musi na produkcie zarobić (czy te same osoby nie buntują się na wieść, że koszt produkcji hardware najnowszego iPhone, czy Samsunga to najwyżej 10% ?). Do tego taki model sprzedaży ma plusy - klient nie musi odsyłać karty do producenta celem upgrade (wolelibyście dopłacać za wysyłkę?), zminimalizowane jest ryzyko uszkodzeń przy samodzielnych modyfikacjach, nie ma problemów z dokupionym RAMem, który nie trzyma parametrów.....
I jeszcze na koniec, czyż nie nastąpiły wspaniałe czasy dla retromaniaków?
- wystarcza Ci emulator, to moc dzisiejszego PC pozwala zaemulować każdą praktycznie klasyczną Ami, od niedawna również z kartami PPC
- wolisz coś na krzemie, to masz do wyboru minimiga, mista, i jeszcze jakieś inne zabawki
- kochasz wygodę AmigaOS, to kupujesz minimaca za grosze i cieszysz się wspaniałym MOSem, musisz mieć boinga - wydajesz trochę więcej i kupujesz Sam z OS4
- uwielbiasz lutownicę, to ściągasz dokumentację gbA1000 i za jakiś czas cieszysz się Ami z 68060 100 MHz, kartą graficzną i USB za konkurencyjne pieniądze, możesz też polutować minimiga, albo przy zalewie fpga wyrzeźbić coś samemu
- chcesz klasyka i przyzwoite karty za rozsądne pieniądze, do tego na gwarancji - kupujesz od Jensa
- uważasz, że tylko karty wyprodukowane za życia C= są cool - zastawiasz mieszkanie ;) i polujesz na Allegro/eBay
- wreszcie uważasz, że tylko A500 z 68000 7Mhz to prawdziwa Ami.... to masz najłatwiej i najtaniej. Zazdroszczę Ci


Ostatnia aktualizacja: 18.07.2015 11:45:08 przez wali7
[#12] Re: ACA1221 przedsprzedaż

@movin, post #9

Do 1200 ktoś coś na ppa dłubie ale kiedy będzie to wielka ?


Dłubie, dłubie i nie ktoś tylko ja
Powoli robi się prototypowa płytka i niestety nie jest to tak jakby niektórzy chcieli, raz, dwa, trzy i już jest.
Chciałem zauważyć, że robię rzeczy których nie znajdziesz na sieci. Chodzi mi o gotowe amigowe projekty dla których wystarczy zaprojektować nową płytkę, lekko podretuszować itp.
W takich przypadkach to trochę trwa, no ale nie będę tu opisywał całego procesu prototypowania, zmagania się z wyskakującymi problemami, brakiem wollnego czasu, a o kwestiach finansowych nie mówiąc, itp, itd.

Tak czy inaczej staram się jak mogę, a oto jak wygląda jeszcze nieskończony (trochę mu brakuje elementów) ów prototyp

[#13] Re: ACA1221 przedsprzedaż

@spidi, post #12

W żadnym przypadku nie chciałem Kolegi urazić.
Zresztą proszę mnie wpisać na listę chętnych na gotowca plug&play.
Szacunek OK
[#14] Re: ACA1221 przedsprzedaż

@movin, post #13

Ależ nie czuję się urażony. Zostałem tylko wywołany do tablicy, to i odpowiadam szeroki uśmiech
[#15] Re: ACA1221 przedsprzedaż

@Ender, post #1

Wolę to niż stare Elboxy czy Elsaty w podobnej cenie.
[#16] Re: ACA1221 przedsprzedaż

@Art, post #15

To brzmi jak :
Nowe turbo do trabanta, będzie zablokowany 3 cylinder, który można odblokować odkręcając specjalną śrubę. Klucz do nabycia u Jensa. Jest też możliwość odłączania cylindra tak iż mamy do wyboru tryb pracy trabanta na 1,2 lub 3 cylindrach. Można także dobudować turbinę, specjalny kolektor dołączamy w zestawie. Czekamy na chętnych :)
[#17] Re: ACA1221 przedsprzedaż

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5

Problem jest, bo kipper nie odpowiada na zapytania o same złącza.
[#18] Re: ACA1221 przedsprzedaż

@Voyox, post #16

Długo nie trzeba będzie czekać.
Sam chętnie kupię do ACA500 i w zupełności mi wystarczy w podstawowej konfiguracji.
Znam osoby co do A1200 kupią bez mrugnięcia okiem i też będą zadowolone.
Sarkazm zupełnie zbędny.
[#19] Re: ACA1221 przedsprzedaż

@sanjyuubi, post #17

udziela się na forum, post 398 w odpowiedzi na mój na temat Vampire do CD32 link
[#20] Re: ACA1221 przedsprzedaż
Nie jestem zwolennikiem takiego modelu sprzedaży i drażnią mnie różne mikropłatności, ale jak ktoś wyżej napisał - kupienie zwykłego fastu w normalnej cenie graniczy obecnie z cudem.
ACA 1221 nawet w kategoriach zwyklego fast ramu ma sens. Nikt już nie kupi u handlarza 4 MB za 400-600 zl, bo odpadnie argument deficytu takich rozszerzeń i tym samym straci rację bytu traktowanie 20-letniej karty jako drogocennego artefaktu.

link

link
[#21] Re: ACA1221 przedsprzedaż

@Jacques, post #4

1) Nadal nie wiem czy jeśli się zdecyduję, będę mógł używać ACAMAPROM w połączeniu ACA1221 z ACA500? Zakładam, że tak, bo to funkcja ACA500?

2) ten krótki opis na stronie RetroAmi bzmi: Nowa, niedroga karta turbo do A1200 lub ACA 500(plus), dające 3-krotne przyspieszenie względem "gołej" A1200.
3-krotne przyspieszenie tyczy się "odblokowanej" w pełni częstotliwości CPU, a nie podstawowej ceny, z która widnieje?

3) wydaje mi się, że w przypadku takiego modelu sprzedaży, w opisie karty w sklepie powinny od razu widnieć ceny odblokowań poszczególnych "ficzerów", bo jest to informacja kluczowa dla nabywcy

P.S.
Kiedy można się spodziewać ACA500Plus?
[#22] Re: ACA1221 przedsprzedaż

@Jacques, post #21

1) zakładam, że nie. W chwili podpięcia dodatkowego akceleratora, wszystko zbędne na ACA500 jest odłączane - CPU, RAM... i podejrzewam, że funkcja map-romu też ale może się mylę.
[#23] Re: ACA1221 przedsprzedaż

@Jacques, post #21

Ad.1
Pytałem o to na fejsie Kolegę ITU. Ma się to ze sobą nie kłócić i funkcja mapowania z poziomu ACA500 ma działać.
Szczerze to by było straszne dziadostwo jeśli raz zapłaciłem za ACA500 z funkcją mapowania i miałbym jeszcze raz za to dopłacać chcąc podłączyć do tej karty ACA1221.
[#24] Re: ACA1221 przedsprzedaż

@Sounder, post #23

No tak, pytanie tylko czy działać będzie tylko mapowanie z menu ACA500 (wybór pomiędzy 1.3 i 3.1), czy również polecenie z ACA500 o nazwie ACAMAPROM, pozwalające zamapować DOWOLNY ROM z linii poleceń.

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2015 11:34:13 przez Jacques
[#25] Re: ACA1221 przedsprzedaż

@Jacques, post #21

2) ten krótki opis na stronie RetroAmi bzmi: Nowa, niedroga karta turbo do A1200 lub ACA 500(plus), dające 3-krotne przyspieszenie względem "gołej" A1200.
3-krotne przyspieszenie tyczy się "odblokowanej" w pełni częstotliwości CPU, a nie podstawowej ceny, z która widnieje?

Skoro same stare 4MB Fast RAMu przyspiesza A1200 ponad dwukrotnie to nowszy RAM i CPU ~17MHz pozwala przypuszczać, że twierdzenie jest prawdziwe dla podstawowej wersji 1221.
Z resztą jak już otrzymam swój egzemplarz to zamieszczę screena z SysInfo ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2015 12:18:47 przez movin
[#26] Re: ACA1221 przedsprzedaż

@charliefrown, post #20

Witam
Kupia powodem bedzie brak dostępnosci
ACA1221 szybko sie skoncza i znow bedzie brak rozszerzen do Amigi.
Tak bylo np z ACA 500
Mirkroplatnosci zas zwieksza popyt na wersje podstawowa
Dla czesci wydanie 880 zl za pelna karte jest sporym obicazeniem
Wydanie za 330 zl i "dokupienie wydajnosci juz jest jakas alternatywą.
[#27] Re: ACA1221 przedsprzedaż

@AmigaFAN, post #26

Gorzej jak się płatne rozszerzenia też skończą
[#28] Re: ACA1221 przedsprzedaż

@SuperBuster11, post #27

Do A500 będzie Vampire V2 to już dwie karty odchodzą ACA500 i jakaś do A1200.
[#29] Re: ACA1221 przedsprzedaż
Dla mnie to jest totalna lipa, na 200% nie kupię

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2015 00:18:06 przez mccnex
[#30] Re: ACA1221 przedsprzedaż
A dla mnie "bomba" do tego sobie kupię nowe mobo od IC i będę miał nowego Classica w cenie używanego Blizzarda 030:)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem