Komentowana treść: Polskie Pismo Amigowe #12 - wersja elektroniczna
[#1] Re: Polskie Pismo Amigowe #12 - wersja elektroniczna
A pamiętacie wstępniak w Gamblerze, który rozpoczynał się słowami "Coś się kończy, coś się zaczyna"? Aleksy Uchański jak sam to wyraził "przyznał się bez bicia", że jest to cytat z Andrzeja Sapkowskiego (autora sagi "Wiedźmin").

Były to czasy, gdy wyobraźnia miała jeszcze dużo do powiedzenia, "Wiedźmina" czytał każdy kto interesował się literaturą fantasy, ludzie grywali w gry RPG w gronie przyjaciół. Pisma papierowe były wypełnione jakościowymi tekstami.

Ja uważam, że te czasopisma wychowały młodzież, stanowiły bardzo ważny element życia społecznego. Dziś Internet już nie uczy młodych ludzi pewnych wzorców, jest to miejsce gdzie każdy może komentować będąc przy tym anonimowym co rodzi patologie wśród młodych ludzi.

Papier jest bardziej naturalną i przyjazną dla oczu formą słowa pisanego (mnie na przykład długotrwałe czytanie z monitora LCD męczy).

Ja szczerze mówiąc tęsknię za czasami, gdy wychodzenie do kiosku po Gamblera, Top Secret czy Bajtka to była przygoda, nowinki jeszcze "ruszały" ludzi. Dziś internauci zgodnie twierdzą, że nic nowego już się nie wymyśli.

Mam nadzieję, że koniec wydawania Polskiego Pisma Amigowego mimo popytu na wydawnictwa Amigowe będzie początkiem czegoś nowego.

U mnie w każdym razie z każdym dniem coraz lepiej. Biorę mocniejsze leki od ok. 2 miesięcy.
[#2] Re: Polskie Pismo Amigowe #12 - wersja elektroniczna

@Hexmage960, post #1

Mam nadzieję, że koniec wydawania Polskiego Pisma Amigowego mimo popytu na wydawnictwa Amigowe będzie początkiem czegoś nowego.


Ale początkiem czego? Moim zdaniem początkiem dłuuugiego przestoju, tym bardziej że teraz za artki do Amigazynu dostajecie 50 zł.



U mnie w każdym razie z każdym dniem coraz lepiej. Biorę mocniejsze leki od ok. 2 miesięcy.


"U mnie też coraz lepiej, kiedyś zataczałem się po 2 piwach, a teraz 10 wypiajm i jeszcze umiem coś napisać w internecie..."
[#3] Re: Polskie Pismo Amigowe #12 - wersja elektroniczna

@Andrzej Drozd, post #2

Ale początkiem czego?



początkiem końca. siedzi, pije i chrupki
[#4] Re: Polskie Pismo Amigowe #12 - wersja elektroniczna
Dzięki za udostępnienie pisma OK
[#5] Re: Polskie Pismo Amigowe #12 - wersja elektroniczna
Świetny wywiad Duracela z LukHasem.
Duracel, nie ustrzegłeś się bardzo osobistych wycieczek, czasami dowiaduję się więcej o Tobie niż twoim rozmówcy, ale nie przesadziłeś (chociaż z drugiej strony: alkohol, nierozumiejąca żona, nostalgia, nadzieja, potomstwo- skąd ja to znam )!- a LukHas dzięki tym wycieczkom był bardziej skłonny do osobistych wynurzeń OK

Też, zgrywałem co fajniejsze "soundtracki" z Amigi na kasetę magnetofonową OK

LukHash, więcej odwagi! Czekamy na występy na żywo/trasę koncertową OK
[#6] Re: Polskie Pismo Amigowe #12 - wersja elektroniczna
Rzeczywiście wywiad czyta się przyjemnie. No i są to jakby dwa wywiady w jednym szeroki uśmiech

Moim pierwszym kontaktem z komputerową rozrywką był również automatowy Moon Patrol. Tyle że parę lat wcześniej, w wakacje 1987 w ZPR-owskiej budzie robiącej za "salon gier". Obok znajdował się tam jeszcze Satan Of Saturn, Night Driver, Astro Fighter, Seawolf z "peryskopem" i jakiś mechaniczno-elektroniczny pinball od Atari. Co do Moon Patrolu to żadna konwersja na komputery domowe nie umywała się do wersji z automatu :)

A co do porównania układu SID z POKEY - ten drugi wg mnie to jednak "klasa niżej". Mówię to pomimo posiadania większego sentymentu do Atari. Aaa... i do momentu przeczytania tego wywiadu wydawało mi się że tylko ja pisałem grę o mojej szkole, z nauczycielami i uczniami :) Tyle że było to już nieco później, na Amidze w Amosie, wyglądało to trochę jak skrzyżowanie unixowego "NetHack", pierwszego "Mystery House" z Apple i "Star Trek 3000" z ZX Spectrum.
[#7] Re: Polskie Pismo Amigowe #12 - wersja elektroniczna
no i teraz wychodzi na jaw, które to są pasożyty, co tylko czekały aż będzie za darmo. siedzi, pije i chrupki
[#8] Re: Polskie Pismo Amigowe #12 - wersja elektroniczna

@snajper, post #7

Pijesz do "mnię", waść?!
[#9] Re: Polskie Pismo Amigowe #12 - wersja elektroniczna

@BULI, post #8

do każdego, kto dopiero przeczytał wywiad z LukHasherm.
Zostaniecie ukarani mydłem i powidłem


[#10] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#11] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#12] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem