Komentowana treść: FS-UAE 2.6.1
[#1] Re: FS-UAE 2.6.1
można pokusić się o port na inne systemy, łącznie z MorphOS/AmigaOS


Jak będą działać na x86 :)
[#2] Re: FS-UAE 2.6.1

@ede, post #1

Tak, tu trochę popłynąłem. Choć istnieje nieoficjalny port FS-UAE na MacOS X z PPC. Czyli coś się tam da.

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015 15:48:57 przez Sokok
[#3] Re: FS-UAE 2.6.1

@ede, post #1

osobiście wolę grzebać w konfigach winuae, ale ten interfejs wygląda bardzo zachęcająco i atrakcyjnie :)
[#4] Re: FS-UAE 2.6.1

@Gżegżółka, post #3

Wypróbuj, narzędzie konfiguracyjne może tobie również przypadnie do gustu. To co widać na screenie newsa to tylko Launcher.
[#5] Re: FS-UAE 2.6.1

@Sokok, post #2

Aaa, to jak tak to co innego. SDL2 mamy, nawet developer FS-UAE jak widać chętnie pomógł przy tym porcie na PPC OSX. Czyli teoretycznie jednak się da :)
[#6] Re: FS-UAE 2.6.1

@ede, post #5

Otóż to, teraz nic innego jak uśmiechać się do amideveloperów, zwłaszcza, że EUAE jest lata świetlne za afroamerykanami.
[#7] Re: FS-UAE 2.6.1

@Sokok, post #6

Jakaś zrzuta dla zachęty?
[#8] Re: FS-UAE 2.6.1

@Ender, post #7

Na razie proponuje, żeby ktoś bardziej kumaty wypowiedział się czy się da czy się nie da i ile z tym zachodu.
[#9] Re: FS-UAE 2.6.1
Przed chwilą zainstalowałem FS-UAE 2.6.1 na Linux Mint 17.2 z oficjalnego repozytorium programu. Spróbowałem odpalić mój amigowy system z FS-UAE Lancher. I nic mi nie działa. Cały czas mi wyświetla, że moja wirtualna amiga nie ma pamięci (mimo zaptaszkowania odpowiednich opcji). Prawdę powiedziawszy nie wiem jak mam skonfigurować program przez lanchera. W dwój miejscach można wybrać ilość pamięci. Czy tam są jakieś potrzebne romy, z kart rozszerzeń ? Komuś ta wersja działa na Mincie lub Ubuntu ? Zaznaczam, że poprzednie wersje programu nie sprawiały mi żadnych problemów.
[#10] Re: FS-UAE 2.6.1

@thorin_1979, post #9

Działa mi na Ubuntu, ale ten program do pełni szczęścia wymaga ręcznego opcji w Ustawieniach niestandardowych.
Mnie bardziej denerwuje to że nie mogę sobie wybrać dowolnego ADFa w trakcie działania programu. Musze wyłączyć emulację, wybrać w launcherze które ADFy mnie interesują i dopiero uruchomić emulator.
[#11] Re: FS-UAE 2.6.1

@QkiZ, post #10

Mnie bardziej denerwuje to że nie mogę sobie wybrać dowolnego ADFa w trakcie działania programu


Do odpalania lokalnych adf (również programów wielodyskietkowych) i hdf używam mc i małego skryptu, dla mnie najszybszy i najwygodniejszy launcher. Dla różnych konfiguracji i typów Amig mam różne ręcznie predefiniowane konfigi, ładowane z automatu. Jakby ewentualnie ktoś był zainteresowany, mogę szerzej opisać.
.
[#12] Re: FS-UAE 2.6.1

@rePeter, post #11

Jak masz chwilkę to rozpisz co nieco :)
[#13] Re: FS-UAE 2.6.1

@thorin_1979, post #9

Udostępnij mi pliczki swojej maszynki to sprawdzę w wolnym czasie w czym rzecz.
[#14] Re: FS-UAE 2.6.1

@QkiZ, post #10

Sugeruję zwrócić na to uwagę autorowi: http://eab.abime.net/forumdisplay.php?f=122
[#15] Re: FS-UAE 2.6.1

@thorin_1979, post #9

Tej wersji nie sprawdzałem jeszcze ale tu jest opis wersji 2.5.32 działającej. Może będzie pomocny ?
[#16] Re: FS-UAE 2.6.1

@Mariodj, post #12

Jak masz chwilkę to rozpisz co nieco


Wysłałem parę dni temu mały opis do redakcji PPA ale chyba nikogo nie zainteresował więc zamieściłem na tej stronie z pozdrowieniami dla linuksiarzy
.
[#17] Re: FS-UAE 2.6.1

@rePeter, post #16

Wysłałeś na zły adres i trafił do kolejki wiadomości, a nie do działu Artykuły. Później był weekend, gdzie część z nas była na Pixel Heaven lub wyjechała. Tak więc, miej trochę pokory i cierpliwości.
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#20] Re: FS-UAE 2.6.1

@pekdar, post #15

Powolutku też migruje z WinUAE pod OS X na FS-UAE. Na blogu wrzuciłem dwa opisy:
AmiKit:
http://www.amigapodcast.com/2015/10/amikit-pod-os-x.html
AmigaOS 4.1 FE:
http://www.amigapodcast.com/2015/10/amigaos-41-final-edition-na-fs-uae.html
[#21] Re: FS-UAE 2.6.1

@thorin_1979, post #9

Ha Ha. Rozwiązałem problem. Faktycznie po wrzuceniu romów z kart turbo do katalogu Kickarsts program mi zaczął działać.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem