Komentowana treść: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!
[#1] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!
siedzi, pije i chrupki aż żałuję, że mnie nie będzie :(
[#2] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!
Kupię. SS, Gambler - najmilej wspominam.
[#3] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!
Internet je wykończył, ot co. A wydawcy przyzwyczajeni do setek tysięcy nakładu zamykali pisma przy nakładach dziś uchodzących za największe w Polsce.
[#4] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!
Wsparłem kiedyś projekt minimalną kwotą i dzisiaj dostałem kod uprawniający do ściągnięcia. Film już leży na moim dysku sieciowym i czeka na wolną chwilę.
[#5] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!
A ja mam kod na film + edycję specjalną do rozdania. Pod tym komentarzem niech piszą wszyscy chętni, które polskie pismo o grach z lat '90 podobało im się najbardziej i dlaczego. Oczywiście nie chodzi mi o żadne pisma stricte amigowskie. Odpowiedź, która najbardziej przypadnie mi do gustu wygrywa. Kod prześlę dziś ok 19:00 na równi z premierą kinową.
[#6] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!

@snajper, post #1

#5
[#7] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!

@Sokok, post #5

Chodzi o wersję cyfrową, zapomniałem wspomnieć.
[#8] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!

@Sokok, post #5

Jak dla mnie największy urok miały SS, NEO, ŚGK oraz Gambler.

Gulash był moim idolem - prawie że rozwaliłem bryłkę lodu głową w przypływie agresji :). Lektura Kombat Korner była niemalże mszą świętą. Tajne ciosy z MK,MK2, MK3, SSF2T i WWF Wrestlemania wytargane z gazet, zdobiły ściany mojego pokoju i nikt ich nie mógł dotykać. W sumie z perspektywy czasu nie wiem po co one tam wisiały skoro i tak je wszystkie znałem na pamięć...:)

Sylwetka kiwającego sie Ryu śniła mi się po nocach. To było coś niesamowitego... Fakt graniczyło to z obsesja ale co tam - piękne czasy :)

Zawsze chciałem pojechać na Gambleriade z racji na turnieje MK2 oraz MK3, ale rodzice nie mogli mi na to wtedy pozwolić (mój wiek 13 lat w 1995 ).

Prenumerowałem też Magazyn Amiga .... ale co tu dużo mówić - posiadany sprzęt (wtedy goła A600) powodował jedynie frustracje oraz uświadamiał ograniczenia mojego maleństwa.

Przyznam niechlubnie że przesiadłem się z Amigi na 486 DX4-100 mhz 24 MB RAM HDD 640 MB, głownie dzięki temu flow Pana M.K. Góreckiego i opisom nowości z SS. Windows 95 OSR1 i gry odpalane z DOS pod NC. Grzebanie w autoexec.bat i config.sys ... wtedy to był mus :) Na szczęście oprzytomniałem i po latach powróciłem do Amigi w konfiguracji takiej jaka w 1995 roku była moim marzeniem :)

W 1998 po kupieniu paru numerów NEO nabyłem używaną Sony Playstation w pierwszej rewizji. Mimo przeróbki nie czytał piratów przez wadliwy laser. Ja jednak miałem "dwie najlepsze gry świata" (wg Gulasha) czyli Tekken 3 i Soul Edge w oryginale :)

Cudownie by było wrócić kiedyś do tego wszystkiego. Czasy bez internetu jednoczyły ludzi. Biegało sie z dyskami DD do kolegów i nagrywało stuff. X-Copy cały dzień.... i ten dźwięk brzdęknięcia po udanym kopiowaniu. Później na PC przenoszenie na dyskach HD i formatowanie ich specjalnym softem dosowym na 1.7 MB. Rządziły też kieszenie na HDD i szukanie kogoś kto ma tez standard ADAXA, a nie Optimusa :)

Teraz mamy internet o przepustowości większej niż predkość mojego pierwszego HDD Connera. Wszędzie gry w 1080p z GOG i Steam ... bez wychodzenia z pokoju. Niby fajnie ale czegoś w tym wszystkim brak... Na szczęscie tą lukę udaje się jakoś załatać poprzez zabawę z Ami lub DosBoxem.

Pozdro dla wszystkich pozytywnie zakręconych :)!!

P.S. Keep the 90`s alive !
[#9] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!

@Sokok, post #5

Ja najlepiej wspominam Amiga Computer Studio, ACS.
Bardzo miłe opisy gier, wielu ciekawych tytułów oraz kilku użytków których używam do dziś. Świetnym uzupełnieniem pisma była płyta dołączana do czasopisma, szczególnie ceniłem sobie dorobek tzw PD oraz całe kolekcje demoscenowe. Tak... wtedy po "lekturze" przebranych dem czułem że jestem na czasie. Dużo więcej mi to dawało niż górnolotne teksty "o tym jak to ami jeszcze nie zginęła i jak różowo to dopiero będzie". Bardzo miło wspominam to pismo.

Gamblera, Topsecreta itp nigdy jakoś nie zbierałem.
[#10] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!

@Sokok, post #5

... ja osobiście chyba trochę za młody byłem w tym okresie. Pamiętam gdzieś u kolegi Gamblera czy też Secret Service. Pisma miały zapewne dużo cennych informacji z różnych dziedzin a mnie interesowany tajne kody czy triki oraz oceny gier. Teraz po latach mam sobie trochę za złe że nie czytałem lektury od dechy do dechy. Wtedy za małolata stawiałem na granie, Settlers, Desert Strike. Czasopisma były jednak w moich rękach choćby przez chwilę...
[#11] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!

@Sokok, post #5

Oczywiście Top Secret! Dlaczego? Bo strzyżenie trawniczka przez Kopalnego mogło się odbyć tylko w tym magazynie :).
[#12] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!

@Sokok, post #5

j/w siedzi, pije i chrupki świat pism o grach bez Top Secretu byłby smutny prawie jak superfi*t.
[#13] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!

@Sokok, post #7

A ja dostałem kod i wersję na płytce :P do postawienia na półce lub wrzucenia do playera - w weekend obejrzę :)
[#14] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!

@WojT_GL, post #13

Wersję na płycie też mam, dlatego postanowiłem oddać wersję cyfrową.
[#15] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!

@Sokok, post #14

Wersja na płycie to też wersja cyfrowa. szeroki uśmiech Bez żadnego problemu można z niej zrobić plik tak samo jak bez problemu plik można nagrać na płytę.
[#16] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!

@Sokok, post #5

I kody rozdane. Dzięki!
[#17] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!
Obejrzałem wczoraj cały film i muszę powiedzieć, że nie powaliło mnie i nie rozpłakałem się w ataku nostalgii. Ale oglądało mi się BARDZO PRZYJEMNIE wspominając tamte pokręcone czasy. Trochę zabrakło mi w filmie V0yagera, który pisał do wielu growych czasopism w tamtym okresie. Zwłaszcza, że nadal jest czynny i pewnie "osiągalny".
[#18] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!

@MDW, post #17

Nie to podwórko moim zdaniem.
[#19] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!
Najlepszy film w formie wywiadów jaki widziałem i to w tematyce, którą lubię. Film obejrzałem dzisiaj na Pixel Heaven w Kinie Elektronik w ramach premierowego pokazu. Bardzo zachęcam do obejrzenia.
W ogóle uwielbiam wywiady jako formę, również w postaci książek czy artykułów na portalu czy blogach i też z tego względu oceniam ten film bardzo pozytywnie.
[#20] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!

@grxmrx, post #19

No patrzcie państwo, bardzo się cieszę.
[#21] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!

@Sokok, post #20

Czy mogę gdzieś teraz oglądnąć ten film w wersji cyfrowej, lub kupić jeśli płatny?
[#22] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!

@maliniak, post #21

Na razie kod do ściągnięcia z cdp.pl dostali tylko ci, którzy wsparli inicjatywę najniższą kwotą (ci co wsparli wyższą dostali płytę). Twórcy filmu na Twitterze odpowiedzili mi, że film będzie dostępny dla wszystkich od poniedziałku. Czyli za 2 dni. szeroki uśmiech Tylko nie wiem czy będzie płatny i jeżeli tak to ile będzie kosztował.
[#23] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!

@MDW, post #22

jest poniedziałek a filmu do ściągnięcia dalej nie ma
[#24] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!

@maliniak, post #23

Ja nic nie wiem o cyfrowej edycji, ale ogólnie premiera krążków jest dopiero jutro.
[#25] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!

@Sokok, post #24

Ruszyła sprzedaż filmu. ThankYouForPlaying na swoim Facebooku wrzucił post wyjaśniający szczegóły. Na pierwszy rzut oka zauważyłem, że cena to 25 zł. Ale są tam różne wersje... Generalnie news zawiera dużo informacji.

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2015 19:40:35 przez MDW
[#26] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!

@MDW, post #25

Obejrzałem.
Z powodu nostalgii było okej ale nie porwalo mnie.
Po filmie czułem niedosyt - temat ledwie dotknięty, wręcz ogolnikowo. No ale nie można było tego inaczej zrobić, jeśli 98 minut to głównie wywiady. Interesujące w większości choć kilku rozmówców, bez straty dla filmu, można by wyrzucić. Gulash (brak info dot. NEO w filmie to IMO rażące niedopatrzenie), Adrian i Pegaz to najjasniejsze postaci filmu. Dobrze widzieć Gul'a, mam nadzieje, ze z chorobą juz wygrał i definitywnie wraca do zdrowia.
Tak czy inaczej film wręcz trzeba zobaczyć. Ot choćby dla cytatu Martineza, który perfekcyjnie sumuje temat magazynów tamtych czasow.
Może i troche marudze ale i tak szczerze polecam.

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 07:11:09 przez michalmarek77
[#27] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!

@michalmarek77, post #26

Mam dokładnie takie samo zdanie. Tak jak wyżej napisałem - nie powaliło mnie. Ale też jak najbardziej polecam i uważam, że warto obejrzeć, bo film jest bardzo ok.
[#28] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!

@MDW, post #27

Muzyka LukHasha w czołówce,
fajnie gadają chłopaki, fajny montaż zdjęć z gazetek i filmików z gierek.

Ogólnie mnie się podoba :) Obejrzę na pewno nie raz :)
[#29] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!

@WojT_GL, post #28

A tak, muzyka jest fajna. Całą ścieżkę dźwiękową od tygodni mam na swoim przenośnym "graczu" i słucham często.
[#30] Re: Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach - premiera!

@MDW, post #29

Polecam rzucić złotóweczką: https://chippym.bandcamp.com/
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem