Komentowana treść: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem
[#1] Re: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem
Fajna inicjatywa! Sklepy, do których można wejść, zobaczyć i sprawdzić retreo sprzety to coś czego zdecydowanie brak w tym kraju (inna sprawa, że w PL rynek na to jest, nieststy, jeszcze mocno ograniczony). Życzę powodzenia i mam nadzieje, ze kiedyś podobnych sklepów będzie wiecej.

P.S Kilka lat temu, przy dworcu, w Zabrzu był sklep, który prezentował (nie sprzedawal) retro kompy. Ech, coś wspaniałego zobaczyć tę działające Amstrady, spectrum na witrynie sklepu jak i wewnątrz. No ale teraz to już chyba te sprzęty są częścią katowickiego muzeum komputerów :)
[#2] Re: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem
Najciekawsza jest zakładka z cenami retro sprzętu. OK
[#3] Re: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem

@Leon, post #2

Ceny, biorąc pod uwagę, że to sklep, IMO, świetne. Nie wiem co w nich takiego ciekawego?
[#4] Re: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem

@michalmarek77, post #3

Krashan tobie opowie.
[#5] Re: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem

@Leon, post #2

ceny z d..y
[#6] Re: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem

@michalmarek77, post #1

Zbieżność z byłym sklepem Eureki przypadkowa?
[#7] Re: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem

@Dorian3d, post #5

Prowadziłem sklep 10 lat i wiem co to są comiesięczne opłaty. Wynajem lokalu, ZUSy, tel, księgowa i zbierało mi się co miesiąc 3500 zł. I nikogo nie obchodziło jak ty na to nazbierasz. Więc marża sklepu to już inna sprawa. Powoli dochodzi do sytuacji że sprzęt będzie tylko na obrazkach w internecie. A mnie rajcowało kiedyś chodzenie po "komputerowych". W branży handlowej na takich klientów mówiło się "japacze" od ,ja patrzę, bo tak odpowiadali na beznadziejne pytanie: "w czym mogę pomóc"...
Wracając do sklepu, życzę powodzenia i wytrwałości...

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 20:08:25 przez Voyox
[#8] Re: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem

@Voyox, post #7

droga jest taka :
allegro -->> prowizja sklepu -->> kupujący

ja wybieram taką drogę :
allegro -->> kupujący

sklep sztuka dla sztuki


co innego nowe graty do amigi



Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 20:32:17 przez Dorian3d
[#9] Re: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem
Pozdrowienia z Krakowa po wielu latach ;) I powodzenia.
[#10] Re: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem

@Sokok, post #4

Krashan tobie opowie.

Nie opowiem.
[#11] Re: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem

@Voyox, post #7

U nas mówili "apacze"
[#12] Re: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem

@Leon, post #2

Podatek na stare używane graty?
[#13] Re: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem
Września kojarzy mi się z Eureką.

W Krakowie w Starym Podgórzu też był sklep z retrokompami. Zlikwidowano go jak jakoś 8 lat temu.
[#14] Re: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem

@Krashan, post #10

Szok!
[#15] Re: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem

@Voyox, post #7

Może to nie wina sklepu, tylko rynku, który wywindował ceny nie niebotyczny poziom.
Pewnie ktoś mi powie, że mała dostępność retrosprzętu i duże zainteresowanie robie swoje (prawo podaży i popytu), ale jaki jest sens kupna rozszerzenia 4 MB fast do A1200 produkcji Elboxu za 380 zł, skoro za 330 zł (50 zł taniej!!!) mogę kupić ACA1221, która ma na dzień dobry procesor 17 MHz i 9 MB RAM? A po zapłaceniu drobnej kwoty większe taktowanie i znacznie więcej RAM. Moim zdaniem przyczyną nie jest moda na retrosprzęt (jaką wartość retro ma takie rozszerzenie...) tylko niewiedza kupujących, że za mniejsze pieniądze mogą mieć coś lepszego i na gwarancji.
[#16] Re: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem

@wali7, post #15

zgadzam się z tobą
[#17] Re: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem

@wali7, post #15

Taki sens, że to rozszerzenie popracuje jeszcze z 10 lat a ACA robiona bezołowiową technologią dobrze jeśli dociągnie do gwarancji :D
Druga sprawa to sentyment. Jak ktoś był młody, miał Amigę ale nie było go stać na kartę a teraz kupił taką Amigę jak miał wcześniej w młodości to marzy o takim rozszerzeniu, które oglądał tylko w gazetach...

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2015 13:12:35 przez pong777
[#18] Re: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem
Mieszkam 15 km od Wrześni i nie wiedziałem, gamoń ze mnie.
[#19] Re: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem

@pong777, post #17

Hmmm, miał A1200 i marzył o 4 MB fastu z Elboxu? szeroki uśmiech
Sama Amiga to rzeczywiście retrosprzęt, ale osprzęt do niej (jak dla mnie) może być nie retro....
[#20] Re: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem

@pong777, post #17

Taki sens, że to rozszerzenie popracuje jeszcze z 10 lat

Albo i nie, mam takie w szufladzie padnięte...
[#21] Re: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem

@pong777, post #17

w ofercie tego sklepu jest to :
Amiga 500, wbudowana stacja GOTEK - CORTEX (emulator stacji dyskietek, czyta pliki .ADF z pendrive, poprzez wbudowany port USB), 1MB RAM, myszka, mocny zasilacz w zestawie. Sprzęt używany. Stan bardzo dobry.


to jest retro ?

[#22] Re: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem

@Dorian3d, post #21

Amiga 500 "2016-ready"
[#23] Re: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem

@simka113, post #22

Sklep może istnieje, może ma wysokie ceny, wolny wybór - nie trzeba tam kupować.
Dobrze by było gdyby owy sklep miał chociaż swoje zdjęcia a nie wypożyczone (czyt. wykradzione) od innych i z innych portali.
Oto przykład:

Kabel EURO z aukcji:
Aukcja Allegro

kabel od kolegi ze sklepu:
Zdjęcie ze sklepu

Nie będę dociekał co i jak, ale jak się już chce prowadzić sklep, być profesjonalnym to dobrze by było też zrobić własne zdjęcia - to świadczy o poziomie danego sklepu czy danej firmy.

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2015 21:31:07 przez Canga

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2015 21:32:25 przez Canga
[#24] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#25] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#26] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#28] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#30] Re: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #12

No wlasnie. 23%? Jak za nowe. Powinno byc chyba 7%
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem