Komentowana treść: The Masters of Pixel Art
[#1] Re: The Masters of Pixel Art
Fajowe wydawnictwo, super też, że z PL.

Szkoda, że nie "AMIGA exclusive", bo ja wciągam wszystkie takie wydawnictwa, co są "AMIGA exclusive".

Ale na prezent się nada - to na pewno.
[#2] Re: The Masters of Pixel Art
A jak właściwie wyglądają prawa do użycia prac scenowych (grafiki, moduły itd) w różnych innych produkcjach? Czy można takie scenowe prace swobodnie wykorzystywać? Np w takich wydawnictwach, ale też np czy można je wykorzystać w innych produkcjach, np grach?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2015 21:39:53 przez vojo
[#3] Re: The Masters of Pixel Art
Fajne. Gratulacje dla naszych!
[#4] Re: The Masters of Pixel Art
Wysoki poziom i bardzo dobry polski akcent tej publikacji.
Kiedyś zastanawiałem się nad ideą wydawania pixelartów w formie drukowanej. O ile prezentują świetny materiał wizualny to widz nie będzie do końca świadomy techniki i ograniczeń. Poza tym konwersja między RGB a CMYK dużo zmienia, dla obeznanych z tematem DTP temat będzie jaśniejszy.
Do pełni szczęścia brakuje jakiegoś nośnika na którym w postaci np pdf lub prezentacji flash, wszystkie prace zebrane w albumie zostały by przybliżone odbiorcy.
Niemniej jednak inicjatywa zacna. OK
[#5] Re: The Masters of Pixel Art

@Koyot1222, post #4

Wysoki poziom i bardzo dobry polski akcent tej publikacji.
Kiedyś zastanawiałem się nad ideą wydawania pixelartów w formie drukowanej. O ile prezentują świetny materiał wizualny to widz nie będzie do końca świadomy techniki i ograniczeń. Poza tym konwersja między RGB a CMYK dużo zmienia, dla obeznanych z tematem DTP temat będzie jaśniejszy.


O to jestem spokojny, to kwestia poprawnego przygotowania grafik do druku, a osoba Prowlera jest gwarantem jakości. Zarówno w wydanym już kiedyś albumie FREAX - The Art Album (który opisywałem tu), jak i w "Commodore Amiga: a visual Commpendium book", jakość wydrukowanych pixel artowych prac jest doskonała i prezentuję się one zacnie.

Wydawnictwo adresowane jest raczej do "świadomego odbiorcy", który wie, co to pixel art.

@voyo: Wykorzystanie prac scenowych w swoich produkcjach wymaga (przynajmniej) zapytania ich autora o zgodę.
[#6] Re: The Masters of Pixel Art

@slay, post #5

Wydawnictwo adresowane jest raczej do "świadomego odbiorcy", który wie, co to pixel art.

W takim razie odniosłem mylne wrażenie, że jest to podręcznik który ma za zadanie zaprezentować pixelart szerszej publiczności. Przybliżając kulisy powstawania dzieł i sylwetki autorów, na tle przeszło 25 lat kształtowania się tej dziedziny sztuki.
[#7] Re: The Masters of Pixel Art
Super, ale nie.
#bocrowdfunding
[#8] Re: The Masters of Pixel Art

@AceMan, post #7

Super, ale nie.
#bocrowdfunding


tzn.? możesz rozwinąć myśl?
[#9] Re: The Masters of Pixel Art

@Koyot1222, post #6

Ja mam to:
http://www.funstockretro.co.uk/commodore-amiga-a-visual-commpendium-book
i to:
http://www.funstockretro.co.uk/commodore-64-a-visual-commpendium-c64-book

I muszę powiedzieć że ogląda się ZACNIE.
Nigdy nie byłem blisko sceny, bardziej zawsze growy,.... ale aż mnie kusi, żeby tą pozycję Pixel Art też kupić :)

Choć ostatnio znalazłem:
http://www.bitmapbooks.co.uk/collections/all/products/sinclair-zx-spectrum-a-visual-compendium
i
http://www.bitmapbooks.co.uk/collections/all/products/artcade-the-book-of-classic-arcade-game-art

wszystkie fajne :) ktoś ma ciężarówkę funtów do ofiarowania?
[#10] Re: The Masters of Pixel Art
Jak byłoby po Polsku, to tak.
[#11] Re: The Masters of Pixel Art

@Dorian3d, post #10

Szkoda, że nie "AMIGA exclusive", bo ja wciągam wszystkie takie wydawnictwa, co są "AMIGA exclusive".


Zgadza się, album nie jest "AMIGA exclusive", jednak 75% zawartości jest / będzie amigowa.
[#12] Re: The Masters of Pixel Art

@slay, post #11

jednak 75% zawartości jest / będzie amigowa.


Za zabawę za ponad 50 EUR (przesyłka!) oczekuję 100% AMIGA.

To jest cena AmigaForever Premium.
[#13] Re: The Masters of Pixel Art
No zobaczymy, miło będzie to mieć w bibliotece. Wszedłem w to. 620 koron szwe. z wysyłką do nas.

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2015 21:03:39 przez pawelini
[#14] Re: The Masters of Pixel Art

@WojT_GL, post #9

A masz taką pozycję?

http://www.freewebstore.org/castlebooks/101_Amiga_Games_That_Influenced_The_Gaming_Industry_Paperback/p2820079_13653768.aspx
[#15] Re: The Masters of Pixel Art

@DiskDoctor, post #14

Nie :) wygląda fajnie
Ale cena trochę wysoka....
[#16] Re: The Masters of Pixel Art
Albo się myle albo

"czterech amigowych grafików z Polski: Darklight, Jok, Lazur, Rork i Slayer"

to lista zero-indexed :D
[#17] Re: The Masters of Pixel Art

@mccnex, post #8

tzn.? możesz rozwinąć myśl?


Jeśli się chce sprzedawać produkt, to należy przygotować produkt i brać na klatę ryzyko.
Takie mam podejście. Dlatego crowdfundingowi polegającemu na zrzutę na coś, co potem będzie sprzedawane, mówię nie.
[#18] Re: The Masters of Pixel Art

@AceMan, post #17

To podobnie do mnie. Ja crowdfunding lubię... ale sam bym nie założył.

Bo potem o - będzie obsuw jak z filmem VivaAmiga - ile to, dwa lata już?
[#19] Re: The Masters of Pixel Art

@AceMan, post #17

Acha, spoko, sensowne podejście.
[#20] Re: The Masters of Pixel Art

@mccnex, post #19

Kasa zebrana
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem